To, co započalo před více než dvěma lety, dospělo 26. září 2016 ke svému úspěšnému konci. Náš T1 Kombi z roku 1957 prodělal generální opravu. Zásluhu na tom má tým učňů firmy Mayer Linz, který se opravě věnoval s pečlivostí a zaujetím a odpracoval na ní bezpočet hodin. Má tak zelenou pro start do svého druhého života. První zkušební jízdu zvládl staronový Bulli s bravurou.

Když byl v roce 2014 VW T1 ve špatném stavu dopraven do servisu a obchodu s automobily Mayer Linz, měli z něj všichni velkou radost. Společně s učňovským mistrem panem Michaelem Hochreiterem, vedoucím provozu Wilhelmem Leibetsederem a díky neocenitelným radám bývalých zkušených kolegů odvedli učni při renovaci mistrovské dílo.

Poklad z Holandska, který byl původně dodán do Belgie, byl v průběhu dvou let v Linci kompletně repasovaný: zbavený laku, otryskán vodním paprskem, vybavený náhradními díly, jeho motor byl uveden do bezvadného stavu a sedadla byla potažena novou kůží. A díky modrému laku získal tento kultovní minibus navíc nový glanc.

Oči zářily také všem učňům, zejména Thomasi Pichlerovi, který pod tlakem blížícího se termínu intenzivně pracoval na dokončení tak, aby se stihnul proces homologace a mohla se uskutečnit první zkušební jízda. Pro ni byl zcela přirozeně vybrán sraz vozů Bulli, který se konal v Kalsu. T1 tak absolvoval náročných 200 kilometrů. Krásný Bus tím prokázal své kvality a krátce na to se slavnostně vyzdobený objevil na svatbě.

Díky nasazení Bulli týmu z Lince složeného z několika generací byl nový Bulli Porsche Austria i při svém věku uveden do perfektního stavu. Mohl tak v roce 2017 hrdě oslavit své 60. narozeniny. Přejeme vše nejlepší, Bulli!

Zavřít
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Souhlasím