Asistenční systémy řidiče

Každý den v klidu na cestách

Caddy disponuje bohatou bezpečnostní výbavou a na přání jej lze vybavit četnými asistenčními systémy řidiče jako automatickou regulací odstupu ACC.

Automatická regulace odstupu ACC1

Automaticky upravuje rychlost podle rychlosti vozidla jedoucího vpředu a přitom udržuje odstup zadaný řidičem. Nedojde přitom k překročení nastavené rychlosti. Obsahuje asistenta nouzového brzdění "Front Assist".

Asistent nouzového brzdění "Front Assist" s funkcí City Brake pro nouzové brzdění (bez vyobrazení)1

Prostřednictvím radarového systému pomáhá v situaci, kdy byl identifikován kritický odstup od vpředu jedoucího vozu, zkrátit dráhu až do úplného zastavení. V identifikovaných nebezpečných situacích varuje řidiče pomocí akustické i optické signalizace a zvýšením tlaku v brzdovém systému na maximum.

 

Asistent pro udržování vozu v jízdním pruhu "Lane Assist" (bez vyobrazení)1 2

Při nezamýšleném opouštění jízdního pruhu provede protipohyb řízení a současně varuje řidiče akusticky a hlášením na multifunkčním ukazateli.

 

Regulace dálkových světel "Light Assist" (bez vyobrazení)

V případě protijedoucích nebo vpředu jedoucích vozidel dojde k automatického ztlumení dálkových světel, aniž by došlo k oslnění těchto vozidel. Při rychlosti nad 60 km/h a v úplné tmě se dálková světla po předchozí aktivaci systému samočinně zapnou. Regulace dálkových světel je k dostání pouze v kombinaci s paketem Světla & výhled a s multifunkčním ukazatelem "Plus".

 

Mlhové světlomety s integrovanou funkcí přisvěcování do zatáček (bez vyobrazení)

Při špatných povětrnostních podmínkách zajistí optimální výhled. Při zatáčení osvětlí vnitřní světlomet krajnici.

 

Systém sledování únavy (bez vyobrazení)1

Pomocí optických a akustických signálů doporučí řidiči přestávku, jakmile rozpozná chování při řízení, které naznačuje únavu.

 

Brzdový asistent (bez vyobrazení)

Pozná, s jakou intenzitou byl sešlápnut brzdový pedál. Při reflexivním nebo nouzovém brzdění vyvine rychleji plný tlak v brzdovém systému.

 

Světla pro denní svícení (bez vyobrazení)

Zapnou se automaticky při aktivování zapalování a při denním světle redukují riziko úrazu.

 

Ukazatel kontroly tlaku v pneumatikách (bez vyobrazení)1

Varuje při možné ztrátě tlaku a upozorňuje řidiče, aby co možná nejrychleji zkontroloval tlak v pneumatikách.

 

Tempomat vč. omezovače rychlosti (bez vyobrazení)1

V závislosti na stoupání a klesání udržuje od rychlosti 30 km/h požadované tempo, příp. omezuje maximální rychlost na individuálně nastavené hodnotě.

 

Rozpoznávání dopravních značek (bez vyobrazení)1

Sleduje dopravní značky v silničním provozu a informuje řidiče o aktuální dopravní situaci.

 

Asistent rozjezdu do kopce (bez vyobrazení)

Ve stoupání dokáže pomocí zachování plného tlaku v brzdovém systému po dobu až dvou vteřin zamezit nechtěnému couvání vozidla. Při rozjezdu umožňuje jeho pohodlné ovládání.

V rámci možností daných systémem.

Řidič musí být kdykoli připraven převzít řízení a není zbaven odpovědnosti za předvídavý způsob jízdy.

Tato modelová stránka obsahuje popisy výbav. Většinou se neuvádí, zda se u dané výbavy jedná o sériovou výbavu nebo o výbavu na přání. Pro více informací o přesném rozsahu výbavy vozidla (sériová výbava / výbava na přání), příp. o omezení kombinací se obraťte prosím na svého prodejce značky Volkswagen Užitkové vozy nebo použijte náš konfigurátor Volkswagen Užitkové vozy. Vozidla vyobrazená na tomto obrázku se mohou v některých detailech lišit od konkrétních specifikací daného modelového roku. Zobrazeny jsou některé výbavy na přání. Všechny ceny jsou nezávazné, doporučené orientační ceny včetně 21% DPH, a přepravného. Abychom zlepšili čitelnost textů, vybrali jsme si buď mužský nebo ženský rod slov týkající se osob. To v žádném případě neznamená diskriminaci opačného pohlaví. Děkujeme za pochopení.

Zavřít
Menu
Zavřít

Caddy

 

Jejda!
Zdá se, že váš prohlížeč není aktuální. Možná náš web nefunguje optimálně. Většina prohlížečů (ale ne MS Internet Explorer 11 a starší) stále funguje dobře.

Doporučujeme aktualizovat webový prohlížeč!
Nejnovější verze může zajistit dobrý zážitek kdekoli na internetu.

Děkuji za vaši návštěvu a bavte se,
Váš tým Volkswagen