Menu
Zavřít
 

7.9.2021 Volkswagen Užitkové vozy, Argo AI a MOIA prezentují první prototypy ID.BUZZ pro autonomní jízdu

Cílem je odlehčení dopravy v centrech měst a více bezpečnosti. Představení na akci „New Auto Night“ koncernu Volkswagen v předvečer autosalonu IAA Mobility 2021. Autonomní vozidla na základě budoucího modelu ID. BUZZ používají kombinaci kamerových, lidarových a radarových senzorů. Prvním provozovatelem bude poskytovatel služeb pro mobilitu MOIA.

Další informace
 

11.8.2021 Volkswagen Užitkové vozy se v prvním pololetí 2021 vrátil k zisku

Počet vozidel dodaných zákazníkům na celém světě vzrostl na 205 000. Výrazné nárůsty u modelových řad Transporter a Crafter. Výnosy z prodeje se zvýšily na 5,3 miliardy eur. Provozní zisk dosáhl částky 87 milionů eur. Třináctiprocentní nárůst na českém trhu s 2301 registracemi.

Další informace
 

21.7.2021 Léto 2022:Volkswagen Užitkové vozy zve fanoušky na VW Bus Festival

Volkswagen Užitkové vozy plánuje skvělou party, jejíž hvězdou bude Bulli. VW Bus Festival se uskuteční od 15. do 17. července 2022 na výstavišti v Hannoveru.

Další informace
 

2.7.2021 Zaměřeno na Caddy: Nový paket Caddy PanAmericana

Offroadový styl: paket Caddy PanAmericana k dispozici pro Caddy Life s pohonem všech kol 4MOTION i s pohonem předních kol. Rodinné MPV s terénním vzhledem a doplňky. Nástupce modelu Caddy Alltrack na základě páté generace Caddy.

Další informace
 

22.6.2021 Nový Multivan získal renomované ocenění Red Dot Award: Product Design

Vynikající design: Nový Multivan obdržel nejvyšší ocenění „Red Dot: Best of the Best“. Nový Multivan je krátce po světové premiéře považován za produkt, který určuje trendy.

Další informace
 

11.6.2021 Světová premiéra modelu Multivan – značka Volkswagen Užitkové vozy představuje automobilový životní styl budoucnosti

Nová generace Multivanu zdědila charismatickou DNA svých legendárních předchůdců. Nový Multivan přijde jako první Bulli na trh s plug-in hybridním pohonem. Objem zavazadlového prostoru až 4053 litrů a variabilní uspořádání sedadel v novém kolejnicovém systému.

Další informace
 

19.5.2021 Nový Multivan – bestseller mezi MPV přijde v roce 2021 na trh poprvé jako plug-in hybrid

Nový Multivan eHybrid: V režimu pohonu na elektřinu s nulovými lokálními emisemi. „e-Mode“: Pokud to podmínky dovolí, rozjíždí se nový Multivan s plug-in hybridním pohonem bezemisně.Kombinace elektrického pohonu a zážehového motoru dovoluje cestování na dlouhé vzdálenosti.

Další informace
 

13.5.2021 Volkswagen Užitkové vozy a Argo AI spouštějí mezinárodní zkušební provoz autonomních vozidel - prvním uživatelem modelu ID. BUZZ AD bude MOIA

Argo buduje na mnichovském letišti druhou zkušební zónu podle vzoru z Pensylvánie. Velká šance na zvýšení bezpečnosti silniční dopravy i v německých velkoměstech. Volkswagen Užitkové vozy sází u autonomně řízených vozidel úrovně 4 na kombinaci lidarových a radarových senzorů a kamerových systémů. Poskytovatel služeb pro mobilitu MOIA spustí komerční využití autonomně řízených vozidel ID. BUZZ AD od roku 2025.

Další informace
 

12.5.2021 Nový Multivan – stolek jako důmyslná multifunkční součást interiéru vozu

Nová generace Multivanu bude uvedena na trh s variabilním interiérovým prvkem, nově koncipovaným multifunkčním stolkem. Více komfortu: Nový multifunkční stolek poslouží v případě potřeby jako středová konzola mezi sedadly řidiče a spolujezdce vpředu. Stolek lze v podlahových kolejnicích umístit nově do všech tří řad sedadel. Nový Multivan opět nabízí praktickou uličku z přední do zadní části interiéru spolu s velkorysou vnitřní výškou vozu.

Další informace
 

6.5.2021 Odpočítávání do světové premiéry spuštěno: Volkswagen Užitkové vozy ukazuje skici nového Multivanu

Ikonické MPV: Volkswagen Užitkové vozy představí v polovině června novou generaci modelu Multivan. Charismatická DNA: Design nového modelu záměrně odkazuje na stěžejní stylistické prvky předchůdců. Výrazné proporce: Díky modulární platformě MQB delší rozvor náprav a širší karoserie.

Další informace
 

28.4.2021 Multivan – chytré řazení přináší ještě více místa

Shift-by-wire: Signály kompaktního voliče převodovky DSG jsou v modelu Multivan přenášeny elektronicky. DNA modelu Multivan: Praktická ulička mezi předními sedadly pro snadný přístup do zadní části interiéru. Automaticky lepší: Nový Multivan má dvouspojkovou převodovku DSG v sériové výbavě.

Další informace
 

22.4.2021 Multivan – svoboda maximální variability

Kultovní model díky chytrému konceptu: Multivan nabízí již více než 35 let svobodu variabilního využití vnitřního prostoru. Nový evoluční stupeň: Volkswagen Užitkové vozy představí v novém Multivanu nový systém sedadel. Maximální variabilita: U nového kolejnicového systému lze lehká zadní sedadla snadno a rychle posouvat nebo vyjmout.

Další informace
 

22.4.2021 70 let „Samby“ – Kultovní Bulli z Hannoveru s exotickou přezdívkou

Světová premiéra na frankfurtském autosalonu IAA 1951. Do roku 1967 bylo vyrobeno 100 000 vozů. Z verze „Kleinbus Sonderausführung“ se stala „Samba“. Jeden z nejcennějších vozů Volkswagen na světě.

Další informace
 

19.4.2021 Miláčku, zmenšil se nám Bulli: Kultovní VW je poprvé k dispozici také jako miniatura od firmy PLAYMOBIL

Miniaturní Bulli nadchne všechny fanoušky. Předlohou pro model byl „Henrik the Red“, T1 z roku 1962. Originál si lze pronajmout v Hannoveru.

Další informace
 

15.4.2021 Multivan – od užitkového vozu k univerzálnímu multitalentu

Multivan, představený v roce 1985, je po čtyřech generacích ikonou segmentu MPV. Úspěšný příběh bude pokračovat. V roce 2021 bude na trh uveden nejlepší Multivan všech dob.

Další informace
 

26.3.2021 Volkswagen Užitkové vozy se ve střednědobém horizontu vrátí k silnému růstu

Značka Volkswagen Užitkové vozy založila novou divizi služeb pro mobilitu a autonomní jízdy. Nové modely Caddy a Multivan, elektromobil ID. BUZZ a nový Amarok – produktové portfolio bude během dvou let kompletně modernizováno a rozšířeno. Investice do technologií a výrobních závodů podpoří růst. Letos začnou testy s autonomními vozidly.

Další informace
 

12.3.2021 Volkswagen Užitkové vozy nabízí 5letou záruku za výhodných podmínek

Prodloužená záruka výrobce na 2+3 roky/200 000 km chrání zákazníky před nečekanými výdaji. Pětiletá záruka je nabízena pro modely Crafter, T6.1, Caddy 5 a Amarok. Poslední skladové vozy čtvrté generace Caddy jsou k dispozici s mimořádnou zárukou na 2+2 roky/1 000 000 km.

Další informace
 

8.3.2021 Made in Hannover: Závod Stöcken spustil před 65 lety výrobu kultovního Transporteru

V závodě, jehož výstavba trvala pouhý jeden rok, byla výroba zahájena 8. března 1956. Dodnes vyrobil hannoverský závod více než 10,3 milionu vozidel, z toho 9,2 milionu vozů Transporter. Předseda představenstva Intra: „Tento závod je ukázkovým příkladem transformace celé značky.“

Další informace
 

5.3.2021 Ve Velké Británii začíná zkušební provoz hlasového asistenta pro efektivnější doručování balíků

Volkswagen Užitkové vozy spolupracuje se společností Hermes na optimalizaci doručovacích vozidel. Pilotní projekt v londýnské aglomeraci: Hlasově ovládaná aplikace start-upu Neohelden podporuje doručování balíků zákazníkům. Asistent „Neo“ využívá infotainment Volkswagenu Transporter 6.1.

Další informace
 

1.3.2021 Volkswagen Užitkové vozy urychluje vývoj autonomních systémů pro mobilitu jako službu

Elektromobil ID. BUZZ bude jako první vozidlo koncernu Volkswagen jezdit také autonomně. Předseda představenstva Carsten Intra: „Významný přínos pro budoucí mobilitu a bezpečnost silničního provozu ve městech“.

Další informace
 

22.2.2021 Digitální asistent pomáhá doručovatelům vyhledávat a třídit balíky

Volkswagen Užitkové vozy spolupracuje se společností Hermes na optimalizaci doručovacích vozidel. Pilotní projekt v Bavorsku: Řešení start-upu Viscopic z Mnichova optimalizuje pořadí balíků ve vozidle pro doručování a digitálně podporuje jejich vyhledávání v nákladovém prostoru. Cíl: Zabránit zdlouhavému hledání a třídění při doručování, aby se mohl každý balík dostat k příjemci ještě rychleji.

Další informace
 

12.2.2021 Nový Volkswagen Caddy bude dohlížet na tak trochu jinou Jizerskou 50

Caddy 5. generace v domácí výstavní premiéře právě na Jizerské 50. Jedním z dílčích závodů se opět stane Volkswagen Bedřichovská 30, letos ve virtuální formě. Značka Volkswagen Užitkové vozy dlouhodobě podporuje české běžecké lyžování s vrcholnou akcí Jizerská 50.

Další informace
 

3.2.2021 Volkswagen Transporter T6.1 je Flotilové auto roku 2021 mezi lehkými užitkovými vozy

Transporter zvítězil v anketě FLEET DERBY-FLOTILA ROKU 2021 v kategorii „Užitkové vozy do 3,5 tuny“. Legendární „Téčko“ je první volbou provozovatelů a manažerů vozových parků v České republice. Vynikající užitné vlastnosti ve spojení s výhodnými celkovými náklady.

Další informace
 

5.1.2021 Volkswagen Caddy 5 vstupuje na český trh s akčními cenami

Zcela nový Caddy Cargo lze pořídit za akční ceny již od 399 000 Kč bez DPH, osobní modely začínají na 519 000 Kč včetně DPH. Druhý nejvyšší výbavový stupeň Caddy Life stojí od 595 000 Kč včetně DPH, nejluxusnější Caddy Style pak od 669 000 Kč včetně DPH. Nejmodernější asistenční systémy podporují bezpečnost a komfort.

Další informace
 

18.12.2020 Volkswagen T6.1 obdržel zlatou medaili pro nejbezpečnější lehký užitkový vůz

Organizace Euro NCAP testovala bezpečnost 19 lehkých užitkových vozů. Transporter T6.1 „stanovuje měřítka mezi lehkými užitkovými vozy“. Zákazníci mají pro T6.1 široký výběr asistenčních systémů.

Další informace
Jejda!
Zdá se, že váš prohlížeč není aktuální. Možná náš web nefunguje optimálně. Většina prohlížečů (ale ne MS Internet Explorer 11 a starší) stále funguje dobře.

Doporučujeme aktualizovat webový prohlížeč!
Nejnovější verze může zajistit dobrý zážitek kdekoli na internetu.

Děkuji za vaši návštěvu a bavte se,
Váš tým Volkswagen