Stejnosměrný proud.

Energii můžete doplnit i na Vašich cestách.

Nový e-Crafter je možné velmi rychle dobít na veřejných CCS nabíjecích stanicích, které již dnes poskytují nabíjecí výkon 40 kW. Lithium-Ion baterii vozu e-Crafter je tak na 80 % kapacity možné nabít za 45 minut. V blízké budoucnosti bude nabíjecí výkon stojanů se stejnosměrným proudem dokonce až 350 kW.

Střídavý proud.

Vaše domácí čerpací stanice.

Baterii nového vozu e-Crafter je možné nabít střídavým proudem pomocí wallboxu s maximálním nabíjecím výkonem 7,2 kW za přibližně 5 hodin a 20 minut. Pomocí dodatečného inteligentního řízení zatížení mohou být nabíjeny i velké vozové parky v době, kdy je k dispozici dostatek elektrického proudu. Na kompletní nabídku wallboxů se zástrčkou typu 2 se prosím informujte u prodejce automobilů Volkswagen Užitkové vozy.

Uvedené hodnoty spotřeby a emisí jsou získávány předepsaným způsobem měření. Od 1. září 2017 platí pro určování spotřeby paliva a emisí CO₂ určitých nových osobních automobilů a lehkých užitkových vozů nový, celosvětově harmonizovaný standard WLTP (World Harmonised Light Vehicle Test Procedure), který realističtějším způsobem vystihuje skutečné podmínky provozu. Od 1. září 2018 standard WLTP nahrazuje dosavadní standard NEFZ (nový evropský jízdní cyklus - neuen europäischen Fahrzyklus). Z důvodu postupu měření, který se více blíží provozu automobilu v reálných podmínkách, jsou hodnoty spotřeby paliva i emisí CO₂ v mnoha případech vyšší než při měření standardem NEFZ. Z toho důvodu mohou od 1. září 2018 nastat změny ve zdanění vozidel. Více informací získáte online na adrese www.volkswagen.de/wltp nebo u Vašeho prodejce automobilů Volkswagen. Aktuálně jsou pro komunikaci stále povinné hodnoty stanovené při měřicím cyklu NEFZ. U nových vozidel homologovaných podle standardu WLTP jsou hodnot NEFZ odvozeny od hodnot WLTP. Udávání hodnot získaných podle standardu WLTP je až do jeho povinného zavedení pouze dobrovolné. Protože jsou hodnoty spotřeby paliva a emisí CO₂ získané podle standardu NEFZ udávány v určitém intervalu, nevztahují se na konkrétní vozidlo a nejsou součástí nabídky, ale slouží pouze pro účely srovnání jednotlivých typů vozidel. Dodatečná výbava a příslušenství (nástavby, pneumatiky atd.) mohou mít za následek změnu jízdních parametrů, např. hmotnosti, valivého odporu či aerodynamických vlastností, a mohou tak kromě počasí a podmínek v dopravě rovněž ovlivnit spotřebu paliva, resp. energie, emise CO₂ a jízdní výkony. Více informací o oficiálně udávané spotřebě a oficiálních emisích CO₂ nových modelů osobních automobilů získáte v Návodu na měření spotřeby paliva, emisí CO₂ a energetické spotřeby nových osobních automobilů, který je zdarma k dostání na všech prodejních místech v rámci celé Evropské unie nebo na adrese www.dat.de/co2.

Ve třídách vozů Crafter N1, N2 a M2 se používá chladivo R134a. Crafter v automobilové třídě M1, který je vybavený klimatizací používá chladivo R1234yf. Hodnota GWP použitého chladiva činí 1 430 (pro chladivo R134a) a 4 (pro chladivo R1234yf). Množství náplně je závislé na kompresoru klimatizace a pohybuje se v rozmezí od 560 do 590 gramů. Ve třídě vozů Caddy N1 se používá chladivo R134a. Caddy v automobilové třídě M1, který je vybavený klimatizací používá chladivo R1234yf. Hodnota GWP použitého chladiva činí 1 430 (pro chladivo R134a) a 4 (pro chladivo R1234yf). Množství náplně je závislé na kompresoru klimatizace a pohybuje se v rozmezí od 460 do 500 gramů. Ve třídě vozů Amarok N1 se používá chladivo R134a. Hodnota GWP použitého chladiva činí 1 430. Množství náplně je 600 gramů. Ve třídě vozů Transporter N1 se používá chladivo R134a. Transporter v automobilové třídě M1, který je vybavený klimatizací používá chladivo R1234yf. Hodnota GWP použitého chladiva činí 1 430 (pro chladivo R134a) a 4 (pro chladivo R1234yf). Množství náplně se pohybuje v rozmezí od 585 do 615 gramů.

Naše automobily jsou sériově vybaveny letními pneumatikami. Další informace získáte u Vašeho prodejce automobilů Volkswagen Užitkové vozy.

Energetické třídy hodnotí vozidla podle produkovaných emisí CO₂ při zohlednění jejich provozní hmotnosti. Automobily, které dosahují průměrných hodnot, jsou zařazeny do třídy D. Vozidla, jež dosahují lepších hodnot, než je aktuální průměr, jsou klasifikována do třídy A+, A, B nebo C, a ta, jejichž hodnoty jsou vyšší než současný průměr, jsou zařazena do třídy E, F nebo G.

Vozidla vyobrazená na této stránce se mohou v jednotlivých detailech lišit od aktuální nabídky pro Českou republiku. Vyobrazená vozidla jsou částečně vybavena příplatkovou výbavou nebo se jedná o vozidla, která nemusejí být totožná s výbavou aktuálního modelového roku. O aktuální nabídce se prosím informujte u svého prodejce automobilů Volkswagen Užitkové vozy.

Model e-Crafter můžete získat u vybraných prodejců Volkswagen Užitkové vozy. Více informací získáte na adrese www.vw-uzitkove.cz.

Údaje se nevztahují na konkrétní vozidlo a nejsou součástí nabídky, ale slouží pouze pro účely srovnání jednotlivých typů vozidel.

Zavřít
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Souhlasím