Menu
Zavřít

Světová premiéra: Nový Multivan

Světová premiéra: Nový Multivan

Každý nový model Multivan potěšil své fanoušky jedinečnými zajímavými detaily a vlastnostmi. Nový Multivan není v tomto ohledu jiný - přitom je však něčím víc než jen pouhým automobilem. Je místem pro setkávání, místem pro uspokojování potřeb všech generací a také prostorem, který současně představuje domov i transportní prostředek.

Z automobilu se stalo místo pro setkání

Nový Multivan je multifunkční automobil, který lze přizpůsobit mnoha scénářům mobility. Jeho exteriér i interiér proto byly zcela nově definovány, aniž by se přitom rezignovalo na DNA předchozích modelů. Nový Multivan totiž byl vždy synonymem pro multifunkčnost, vhodnost pro každodenní využití a měl potřebné kvality pro jízdu po zpevněných i nezpevněných cestách - to vše ve spojení s inovativními funkcemi. A díky více než dvaceti asistenčním systémům je nový model nyní ještě bezpečnější. V kombinaci s vylepšenou konektivitou a integrací aplikace Amazon Alexa³ je pak důkazem moderních inovací. K tomu všemu navíc přistupuje bezpočet atraktivních prvků: Od nové panoramatické prosklené střechy⁴, přes první plug-in hybridní pohon až po nově vyvinutý koncept interiéru, který multifunkčnost modelu Multivan posouvá na novou úroveň.

Charismatický design: etalon estetiky uvnitř i zvenku

Exteriér

Exteriér – přitahuje pohledy

Nový Multivan se svým čistým nadčasovým designem opticky navazuje na předchozí modely - tradiční design však interpretuje novým způsobem. Klasické dvoubarevné lakování⁴ je u nového modelu Multivan podtrženo ušlechtilým chromovaným pásem⁴, který se táhne uprostřed boční partie vozu od světlometů až k zádi. Elegantní světelný design, jež zahrnuje světlomety IQ.Light LED Matrix⁵, doplňují sériová LED zadní světla a projekční světla⁶, jejichž prostřednictvím Vás nový Multivan přivítá a při nastupování promítne siluetu vozu Multivan na vozovku. Nový design exteriéru doplňuje bohatá nabídka elegantních barev a kol, jako např. nových 19" kol z lehké slitiny⁴. Váš nový Multivan si tak můžete navrhnout zcela podle Vašeho vkusu.

Světlomety IQ.Light LED Matrix

Spojení estetiky a bezpečnosti

Nové světlomety IQ.Light LED Matrix⁵ s LED světly pro denní svícení jsou nejenom skutečným estetickým highlightem, díky kterému nový Multivan identifikujete již z dálky, ale jsou vybaveny i mimořádně inteligentními funkcemi. Řídící systém světlometů totiž v závislosti na jízdní situaci zajistí interaktivní přepínání potkávacích a dálkových světel. K jejich funkční výbavě patří také systém Dynamic Light Assist, který umožňuje jízdu s trvale zapnutými dálkovými světly, aniž by přitom docházelo k oslňování ostatních účastníků provozu. Vozovka před vozem je tak vždy optimálně osvětlena. Systém IQ.Light rozpozná protijedoucí vozidla a cíleně vypíná jednotlivé světelné paprsky tak, aby nedocházelo k oslnění jejich řidičů. A světlo nepracuje pouze v reakci na aktuální situaci. Díky dynamickému osvětlení zatáček, jež zahrnuje inovativní kameru a radarový systém, je zatáčka osvětlena ještě dříve, než dojde k natočení volantu. Inteligentní systém tak zajistí, že se můžete soustředit pouze na to podstatné - na řízení.

Osvětlená chromovaná lišta

Ze světla se stal identifikující znak

Pro nás je to punc estetické dokonalosti - osvětlená chromovaná lišta⁴ na mřížce chladiče. Chromovaná lišta mezi předními světlomety je prvek, který je u užitkového vozu Volkswagen použitý vůbec poprvé, a díky využití světla představuje další úroveň kvality výrazových prostředků značky Volkswagen. Hra světla na přední partii se díky tomu promění na detail, který na sebe nejenom přitahuje pozornost, ale současně vytváří nezaměnitelný rozlišovací prvek, díky němuž při pohledu do zpětného zrcátka každý jednoznačně pozná, že se k němu zezadu blíží nový Multivan.

Interiér a ambientní osvětlení

Ušlechtilý vzhled interiéru

V interiéru nového modelu Multivan jsou použity vysoce kvalitní materiály, které mu propůjčují dojem vozu prémiové třídy. Optimalizovaná, volně umístěná přístrojová deska s digitálním displejem působí úhledným dojmem na vysoké úrovni. A sériový multifunkční kožený volant se 100% funkcí Tiptronic nenechá žádné přání nesplněné. Interiér nového vozu Multivan si navíc můžete přizpůsobit zcela podle Vašeho vkusu. Díky vícebarevnému ambientnímu osvětlení si totiž sami určíte v jakém barevném ladění budete interiér vnímat. Ať už si nastavíte bílé světlo za účelem hledání ztracených předmětů, teplý žlutý tón pro uklidňující večerní pohonu nebo pestrou hru barev - vždy bude platit, že Vaše vozidlo bude mít Váš design osvětlení.

Z pohonu se stala alternativa

Nabídka pohonů pro nový Multivan je rozsáhlá tak, jako nikdy v minulosti. Kromě sériové automatické převodovky se systémem přenosu Shift-by-Wire, je tento všestranný automobil možné získat také s pohonem plug-in hybrid, s nímž v novém voze Multivan poznáte zcela nový zážitek z jízdy. S modelem Multivan eHybrid můžete na čistě elektrický pohon projíždět téměř bezhlučně městem a lokálně pojedete zcela bez emisí CO₂. Dojezdová vzdálenost je díky lithium-iontové baterii s kapacitou 13 kWh koncipovaná tak, aby na čistě elektrický pohon bylo možné absolvovat vzdálenost, kterou většina řidičů ujede v průměru každý den. Systémový výkon modelu Multivan eHybrid, který je vybaven přeplňovaným benzinovým motorem TSI a elektromotorem, je 160 kW/218 k. Nový Multivan je tak zárukou zcela nového zážitku z jízdy, který charakterizuje komfort a ovládání na úrovni osobního vozu prémiové třídy. Dobu, kdy Váš Multivan stojí před Vaším domem, pak můžete využít pro nabíjení jeho baterie např. prostřednictvím Vaší nabíječky MOON Charger⁷.

Pravý Multivan: vysoce multifunkční a vhodný pro každodenní využití

Dobře ovladatelný a vhodný do městského prostředí

Z pohybu se stala dynamika

Nový Multivan má vylepšené ovládání s dynamickým jízdním komfortem na úrovni osobních vozů prémiové třídy. Nabídka zahrnuje základní model (4,98 m) a prodlouženou verzi (5,18 m), oba se sníženou výškou vozu, která je přibližně 1,90 m, a to při nezměněné výšce interiéru. Díky panoramatické prosklené střeše⁴ je interiér větší nejenom pocitově, ale větší je i jeho skutečná výška. Maximální objem zavazadlového prostoru v prodloužené verzi s panoramatickou střechou je 4 053 litrů (při naložení až po střechu a až za sedadla řidiče a spolujezdce); při naložení za druhou řadu prostoru pro cestující je to 763 litrů (469 litrů u základního modelu). Vnitřní šířka je pak větší i přesto, že jeho vnější šířka je menší. Nový Multivan projevuje své silné stránky i ve městě - a zejména v kombinaci s četnými asistenčními systémy se s ním dá snadno manévrovat v hustém městském provozu téměř stejně jako s osobním vozem.

Multifunkční stolek

Variabilní s ohledem na tvar, funkci i umístění

Nový Multivan znamená ještě větší svobodu, která se v interiéru projevuje i na nově vyvinutém multifunkčním stolku⁴. Ten může být umístěn téměř kdekoli, protože s ním lze hladce posouvat po vodicích lištách. Strany multifunkčního stolku lze díky inovativním zámkům sklopit a stolek lze následně zasunout do základny mezi předními sedadly. Stolek je tak výrazně užší a nižší a současně zde získá nové multifunkční využití. Při jeho zasunutí do krajní přední polohy mezi předními sedadly se z něj stane multifunkční středová konzola, kterou lze využít jako úložný prostor i jako držák nápojů.

Systém samostatných sedadel

Flexibilní, lehká a vyhřívaná

Jednou z velkých novinek nového modelu Multivan jsou samostatná sedadla v prostoru pro cestující s možností sklopení, která lze také snadno vyjmout. Ta nyní ještě více usnadňují realizaci různých uspořádání. Ať už se jedná o variantu proti sobě⁴ s multifunkčním stolkem⁴ uprostřed, všechna sedadla po směru jízdy nebo řešení s vyjmutými sedadly pro přepravu velkých předmětů - konfigurace sedadel je možné změnit několika jednoduchými úkony. Díky systému samostatných sedadel lze nyní vyjmout sedadla pouze na jedné straně vozidla a přepravovat tak osoby nebo objemné předměty, jako jsou například elektrokola. Nová koncepce sedadel navíc umožnila ušetřit přibližně 25 procent jejich hmotnosti. Další zajímavostí je, že vnější sedadla v prostoru pro cestující mohou být poprvé také vyhřívaná⁴. I cestující na zadních místech se tak v chladných zimních dnech budou cítit příjemně a v teple.

Z komfortu se stala první třída

Panoramatická prosklená střecha

Ze střechy se stalo nebe

Zcela novým prvkem nového vozu Multivan je mimořádně velká, dvoudílná panoramatická prosklená střecha⁴, která je u tohoto modelu v nabídce vůbec poprvé. Pocit většího prostoru a o něco vyšší reálná výška interiéru zajišťují ještě větší komfort. Vy si díky tomu můžete v průběhu dne užívat interiér zalitý sluncem a v noci nezapomenutelné chvíle pod oblohou plnou hvězd. Vrstva LowE sendvičového bezpečnostního skla snižuje pronikání tepelného záření o 78 procent. Pro pasažéry v prostoru pro cestující to pak znamená, že se mohou jednoduše opřít a užívat si jedinečné výhledy.

Vysoce kvalitní materiály

Ušlechtilé materiály v interiéru

Nový Multivan se nejenom ovládá stejně jako osobní automobil, ale jeho interiér okouzlí také vysoce kvalitními materiály na úrovni prémiové třídy osobních vozů. Příkladem toho mohou být nově vyvinuté dekory Dark Woodgrain Optic⁴ nebo Metal Grid⁹, stejně jako dvoubarevné potahy sedadel s kontrastními plochami, např. ve variantě čalounění v kůži Savona⁴. Dalším zajímavým detailem je ergonomicky navržený displej s připojením k síti, jenž v kabině působí čistým a kultivovaným dojmem.

Ergonomie sedadel a odkládací prostory

Ze středové konzoly se stalo centrum interiéru

Sedadla byla v novém modelu Multivan zcela nově navržena - jako systém samostatných sedadel - a jedním z kritérií bylo samozřejmě také pohodlí. Volitelná komfortní sedadla mají certifikaci AGR a jsou k dispozici s masážní funkcí a funkcí Memory. Dalším přínosem pro komfort interiéru je také celá řada odkládacích prostor, které se nacházejí v kabině, v obložení dveří, pod sedadly a na středové konzole, jež je vytvořena multifunkčním stolkem⁴ ve složeném stavu. O pořádek je v novém voze Multivan dobře postaráno. Úložné prostory Vám poskytnou dostatek místa pro spolehlivé uložení všech potřebných předmětů, jako jsou tablety nebo lahve s nápoji.

Nastupování a vystupování

Dvoje boční posuvné dveře. Odemčení i nastartování bez použití klíčku

Součástí sériové výbavy nového vozu Multivan jsou dvoje boční posuvné dveře. Současně je optimalizováno také nastupování a vystupování z vozu. Nový Multivan se na přání dodává s funkcí Easy-Open⁴, díky níž lze boční posuvné dveře i výklopné dveře zavazadlového prostoru otevřít pomocí gesta. Jediné, co pro otevření dveří musíte udělat, je podržet Vaši nohu pod senzorem komfortního otevírání, počkat, než se dveře automaticky otevřou, nastoupit a pohodlně se usadit na sedadlo. Dalším přínosem pro komfort je také zamykací a startovací systém Keyless Advanced⁴ bez přímého použití klíčku, díky kterému Vás nový Multivan pozná. Váš nový Multivan tak můžete nastartovat a odjet s ním bez přímého použití klíčku.

Technologie: Z nového vozu Multivan se stal chytrý domov

Sestavování nákupního seznamu ještě při jízdě po dálnici? Nastavení topení ve Vašem chytrém domě ještě v průběhu jízdy? Seznamte se s konektivitou budoucnosti, neboť součástí palubní výbavy je také digitální hlasový asistent Amazons Alexa³. A nejenom to. V kombinaci s adaptivním tempomatem ACC umožňuje technologie Car2X komunikaci s ostatními automobily a infrastrukturou připojenou do sítě a Vy tak budete včas varování před nebezpečím. Komfortní technologická výbava zahrnuje také další prvky, ke kterým patří indukční nabíjení Vašeho mobilního telefonu⁴, připojení k internetu a celá řada vstupů USB-C - jak v kabině, tak i v prostoru pro cestující. Každý den, který strávíte ve voze Vám navíc usnadní mobilní služby online We Connect¹⁰ a We Connect Plus¹¹, ¹². Digitální přístrojová deska Digital Cockpit s barevným displejem s úhlopříčkou 10,25 palce (26,03 cm), s head-up displejem⁴, sériovým systémem rozpoznávání dopravních značek a infotainment systémem s barevným displejem s úhlopříčkou 10 palců (25,4 cm) představují tu nejmodernější palubní techniku. Na zcela nové úrovni je také zábavní systém, a to díky prémiovému sound systému od společnosti Harman Kardon⁴, k jehož výbavě patří mimo jiné 14 vysoce výkonných reproduktorů. K tomu se přidávají také mobilní služby online, které v novém modelu Multivan mají světovou premiéru. Díky inovativní digitalizaci se ovládání, ergonomie i rozsah funkcí posouvá na zcela novou úroveň - chytrý domov ve voze Multivan.

Více o technologii

Amazon Alexa

Lepší připojení do sítě s Amazon Alexa

Nový Multivan řídí také Almazon Alexa³. Sestavování nákupního seznamu v průběhu jízdy? Zjištění aktuálního počasí v cíli cesty? Nebo nastavení topení ve Vašem chytrém domě ještě během jízdy? Díky hlasové asistentce Alexa to není žádný problém, protože v průběhu vyřizování toho, co by jinak muselo počkat, můžete neustále sledovat dění v silničním provozu. Jediné, co musíte, je pouze hovořit s Vaší digitální asistentkou, která zařídí vše potřebné.

Služby pro elektromobil

Nové funkce pro nový pohon

Nový Multivan, jako první model z nabídky Volkswagen Užitkové vozy je nyní k dispozici také ve verzi eHybrid, u které je možné využívat rovněž nové služby z portfolia We Connect¹⁰. Přes e-Manager, který je součástí služby Čas odjezdu např. určíte, kdy má být baterie Vašeho vozu nabita, pomocí služby Nabíjení zjistíte aktuální stav nabití baterie, služba Klimatizace Vám umožní prostřednictvím chytrého telefonu zapnout klimatizaci vozu a před začátkem cesty snížit teplotu v jeho interiéru nebo pomocí aplikace We Connect můžete ukončit proces nabíjení. O Vašem novém voze Multivan tak budete mít neustálý přehled.

We Upgrade

Dodatečná aktivace nových funkcí

Premiérou v novém voze Multivan je ambientní osvětlení s možností volby barvy světla, které je možné získat již od výrobce. Další možností je jeho aktivace jako funkce Upgrade přes internetový obchod In-Car-Shop nebo We Connect Webshop. Stejným způsobem přes internetový obchod je možné dodatečně aktivovat i další funkce vozu, jako např. regulaci dálkových světel Light Assist nebo navigaci s informacemi v reálném čase. Je to stejně snadné, jako prostřednictvím mobilního telefonu.

Více o We Connect Upgrade

We Connect

Nová digitální mobilita

Nový Multivan je samozřejmě připraven na všechny výhody, které s sebou přináší nová digitální mobilita, a to prostřednictvím bezplatných služeb We Connect¹⁰ - Vašeho digitálního průvodce při každém dni stráveném za volantem. Pomocí aplikace We Connect, která je součástí těchto služeb, můžete zcela pohodlně ovládat celou řadu důležitých funkcí vozu prostřednictvím Vašeho mobilního telefonu. Díky mobilním službám online tak můžete při Vašich jízdách využívat ještě více digitálních funkcí, budete mít lepší připojení do sítě a vše bude ještě komfortnější. A Váš Multivan bude ještě inovativnější.

Vaše služby jedním pohledem:

 •   Volání v případě poruchy
 •   Pozice parkování
 •   Automatické hlášení nehody
 •   Stav vozidla
 •   Dveře a světla
 •   Zpráva o stavu vozidla
 •   Jízdní data
 •   Plánování termínu servisu

Více o We Connect

We Connect Plus

Nový Multivan - nová úroveň

Nový Multivan je prvním vozem z nabídky Volkswagen Užitkové vozy, který díky integrované eSIM kartě může být na přání online a využívat služby We Connect Plus¹¹, ¹². Inteligentní online navigace Vám kromě dopravních informací online v reálném čase poskytuje také konektivitu na úrovni doby. Prostřednictvím paketu We Connect Plus¹¹, ¹² zažijete kromě všech funkcí základního paketu We Connect také komfort mnoha dalších služeb:

 •   Dopravní informace online
 •   Aktualizace navigačních map online
 •   Hlasové ovládání online¹³
 •   Alarm online
 •   Nezávislé topení online¹⁴
 •   Nezávislé větrání online
 •   Streamování médií¹⁵
 •   WLAN hotspot
 •   Čerpací a nabíjecí stanice
 •   a mnoho dalšího

Více o We Connect Plus

Bezdrátové rozhraní App-Connect

Stejně jako na mobilním telefonu

Prostřednictvím rozhraní App-Connect můžete certifikované aplikace z Vašeho mobilního telefonu přenést na dotykový displej infotainment systému, aniž byste museli Váš telefon připojovat pomocí kabelu. Pro ještě lepší zábavu tak Vaše oblíbené aplikace můžete spouštět i přes infotainment systém vozu úplně stejně, jak jste zvyklí na Vašem mobilním telefonu. Rozhraní App-Connect podporuje tři technologie pro připojení mobilního telefonu k infotainment systému vozu - Apple CarPlay™, Android Auto™ a MirrorLink®.

Více o bezdrátovém rozhraní App-Connect

Vylepšená bezpečnost na vysoké úrovni

Váš nový Multivan je nejenom mimořádně komfortní a má vynikající připojení do sítě, ale je také velmi bezpečný. Nové světlomety IQ.Light LED Matrix⁵ s regulací dálkových světel a přisvěcováním zatáček totiž osvětlují vozovku ještě lepším způsobem - protože jsou vybavené inteligentními a prediktivními funkcemi. K tomu přistupuje celá řada asistenčních a bezpečnostních systémů na úrovni prémiové třídy osobních automobilů, kterých je více než 20. V kombinaci s adaptivním tempomatem ACC je součástí výbavy rovněž technologie Car2X, která interaktivně komunikuje s ostatními automobily i infrastrukturou připojenými do sítě a včas varuje před nebezpečím. Premiérou v novém voze Multivan je také prostorový kamerový systém Area View⁴, který umožňuje reálný pohled na okolí vozu z ptačí perspektivy v úhlu 360°. Na novou úroveň se tak dostává i bezpečnost při parkování. Váš nový Multivan představuje spojení komfortu a bezpečnosti.

Díky newsletteru Volkswagen už Vám nic neunikne

Přihlaste se k odběru newsletteru Volkswagen a my Vám zajistíme ty nejaktuálnější informace na cestě k zahájení prodeje.

Jejda!
Zdá se, že váš prohlížeč není aktuální. Možná náš web nefunguje optimálně. Většina prohlížečů (ale ne MS Internet Explorer 11 a starší) stále funguje dobře.

Doporučujeme aktualizovat webový prohlížeč!
Nejnovější verze může zajistit dobrý zážitek kdekoli na internetu.

Děkuji za vaši návštěvu a bavte se,
Váš tým Volkswagen