Menu
Zavřít

Vítejte v novém světě Předobjednejte si nyní: Nový Multivan

Vítejte v novém světě Předobjednejte si nyní: Nový Multivan

Každý nový model Multivan potěšil své fanoušky jedinečnými zajímavými detaily a vlastnostmi. Nový Multivan není v tomto ohledu jiný - přitom je však něčím víc než jen pouhým automobilem. Je místem pro setkávání, místem pro uspokojování potřeb všech generací a také prostorem, který současně představuje domov i transportní prostředek.

Z automobilu se stalo místo pro setkání

Nový Multivan je multifunkční automobil, který lze přizpůsobit mnoha scénářům mobility. Jeho exteriér i interiér proto byly zcela nově definovány, aniž by se přitom rezignovalo na DNA předchozích modelů. Nový Multivan totiž byl vždy synonymem pro multifunkčnost, vhodnost pro každodenní využití a měl potřebné kvality pro jízdu po zpevněných i nezpevněných cestách - to vše ve spojení s inovativními funkcemi. A díky více než dvaceti asistenčním systémům je nový model nyní ještě bezpečnější. V kombinaci s vylepšenou konektivitou a integrací aplikace Amazon Alexa¹ je pak důkazem moderních inovací. K tomu všemu navíc přistupuje bezpočet atraktivních prvků: Od nové panoramatické prosklené střechy², přes první plug-in hybridní pohon až po nově vyvinutý koncept interiéru, který multifunkčnost modelu Multivan posouvá na novou úroveň.

Charismatický design: etalon estetiky uvnitř i zvenku

Exteriér

Exteriér – přitahuje pohledy

Nový Multivan se svým čistým nadčasovým designem navazuje opticky na předchozí modely - tradiční design však interpretuje novým způsobem. Klasické dvoubarevné lakování² je u nového modelu Multivan podtrženo ušlechtilým chromovaným pásem², který se táhne uprostřed boční partie vozu od světlometů až k zádi. Elegantní světelný design, jež zahrnuje světlomety IQ.Light LED Matrix³, doplňují sériová LED zadní světla a projekční světla⁴, jejichž prostřednictvím Vás nový Multivan přivítá a při nastupování promítne siluetu vozu Multivan na vozovku. Nový design exteriéru doplňuje bohatá nabídka elegantních barev a kol, jako např. nových 19" kola z lehké slitiny². Váš nový Multivan si tak můžete navrhnout zcela podle Vašeho vkusu.

Světlomety IQ-Light LED Matrix

Spojení estetiky a bezpečnosti

Nové světlomety IQ.Light LED Matrix³ s LED světly pro denní svícení jsou nejenom skutečným estetickým highlightem, díky kterému nový Multivan identifikujete již z dálky, ale jsou vybaveny i mimořádně inteligentními funkcemi. Řídící systém světlometů totiž v závislosti na jízdní situaci zajistí interaktivní přepínání potkávacích a dálkových světel. K jejich funkční výbavě patří také systém Dynamic Light Assist, který umožňuje jízdu s trvale zapnutými dálkovými světly, aniž by přitom docházelo k oslňování ostatních účastníků provozu. Vozovka před vozem je tak vždy optimálně osvětlena. Systém IQ.Light rozpozná protijedoucí vozidla a cíleně vypíná jednotlivé světelné paprsky tak, aby nedocházelo k oslnění jejich řidičů. A světlo nepracuje pouze v reakci na aktuální situaci. Díky dynamickému osvětlení zatáček, jež zahrnuje inovativní kameru a radarový systém, je zatáčka osvětlena ještě dříve, než dojde k natočení volantu. Inteligentní systém tak zajistí, že se můžete soustředit pouze na to podstatné - na řízení.

Osvětlená chromovaná lišta

Ze světla se stal charakteristický detail

Pro nás je to punc estetické dokonalosti - osvětlená chromovaná lišta² na mřížce chladiče. Chromovaná lišta mezi předními světlomety je prvek, který je u užitkového vozu Volkswagen použitý vůbec poprvé, a díky využití světla představuje další úroveň kvality výrazových prostředků značky Volkswagen. Hra světla na přední partii se díky tomu promění na detail, který na sebe nejenom přitahuje pozornost, ale současně vytváří nezaměnitelný rozlišovací prvek, díky němuž při pohledu do zpětného zrcátka každý jednoznačně pozná, že se k němu zezadu blíží nový Multivan.

Interiér a ambientní osvětlení

Interiér – pocit luxusu

V interiéru nového modelu Multivan jsou použity vysoce kvalitní materiály, které mu propůjčují dojem vozu prémiové třídy. Optimalizovaná, volně umístěná přístrojová deska s digitálním displejem působí úhledným dojmem na vysoké úrovni. A sériový multifunkční kožený volant se 100% funkcí Tiptronic nenechá žádné přání nesplněné. Interiér nového vozu Multivan si navíc můžete přizpůsobit zcela podle Vašeho vkusu. Díky vícebarevnému ambientnímu osvětlení si totiž sami určíte, v jakém barevném ladění budete interiér vnímat. Ať už si nastavíte bílé světlo za účelem hledání ztracených předmětů, teplý žlutý tón pro uklidňující večerní pohonu nebo pestrou hru barev - vždy bude platit, že Vaše vozidlo bude mít Váš design osvětlení.

Z pohonu se stala alternativa

Nabídka pohonů pro nový Multivan je rozsáhlá tak, jako nikdy v minulosti. Kromě sériové automatické převodovky se systémem přenosu Shift-by-Wire, je tento všestranný automobil možné získat také s pohonem plug-in hybrid, s nímž v novém voze Multivan poznáte zcela nový zážitek z jízdy. S modelem Multivan eHybrid můžete na čistě elektrický pohon projíždět téměř bezhlučně městem a lokálně pojedete zcela bez emisí CO₂. Dojezdová vzdálenost je díky lithium-iontové baterii s využitelnou kapacitou 10,4 kWh koncipovaná tak, aby na čistě elektrický pohon bylo možné absolvovat vzdálenost, kterou většina řidičů ujede v průměru každý den. Systémový výkon modelu Multivan eHybrid, který je vybaven přeplňovaným benzinovým motorem TSI a elektromotorem je 160 kW/218 k. Zažijte nový zážitek z jízdy s komfortem nového vozu Multivan a ovládáním, které je na úrovni osobního vozu prémiové třídy. Dobu, kdy Váš Multivan stojí před Vaším domem, pak můžete využít pro nabíjení jeho baterie např. prostřednictvím Vašeho wallboxu ID. Charger⁵.

Pravý Multivan: vysoce multifunkční a vhodný pro každodenní využití

Dobře ovladatelný a vhodný pro do městského prostředí

Z pohybu se stala dynamika

Nový Multivan má vylepšené ovládání s dynamickým jízdním komfortem na úrovni osobních vozů prémiové třídy. Nabídka zahrnuje základní model (4,98 m) a prodlouženou verzi (5,18 m), oba se sníženou výškou vozu, která je přibližně 1,90 m, a to při nezměněné výšce interiéru. Díky panoramatické prosklené střeše² je interiér větší nejenom pocitově, ale větší i jeho skutečná výška. Maximální objem zavazadlového prostoru v prodloužené verzi s panoramatickou střechou je 4 053 litrů (při naložení až po střechu a až za sedadla řidiče a spolujezdce); při naložení za druhou řadu prostoru pro cestující je to 763 litrů (469 litrů u základního modelu). Vnitřní šířka je pak větší i přesto, že jeho vnější šířka je menší. Nový Multivan projevuje své silné stránky i ve městě - a zejména v kombinaci s četnými asistenčními systémy se s ním dá snadno manévrovat v hustém městském provozu téměř stejně jako s osobním vozem.

Multifunkční stolek

Variabilní s ohledem na tvar, funkci i umístění

Nový Multivan znamená ještě větší svobodu, která se v interiéru projevuje i na nově vyvinutém multifunkčním stolku². Ten může být umístěn téměř kdekoli, protože s ním lze hladce posouvat po vodicích lištách. Strany multifunkčního stolku lze díky inovativním zámkům sklopit a stolek lze následně zasunout do základny mezi předními sedadly. Stolek je tak výrazně užší a nižší a současně zde získá nové multifunkční využití. Při jeho zasunutí do krajní přední polohy mezi předními sedadly se z něj stane multifunkční středová konzola, kterou lze využít jako úložný prostor i jako držák nápojů

Systém samostatných sedadel

Flexibilní, lehká a vyhřívaná

Jednou z velkých novinek nového modelu Multivan jsou samostatná sedadla v prostoru pro cestující s možností sklopení, která lze také snadno vyjmout. Ta nyní ještě více usnadňují realizaci různých uspořádání. Ať už se jedná o variantu proti sobě (vis-à-vis)² s multifunkčním stolkem² uprostřed, všechna sedadla po směru jízdy nebo řešení s vyjmutými sedadly pro přepravu velkých předmětů - všechny konfigurace sedadel je možné změnit několika jednoduchými úkony. Díky systému samostatných sedadel lze nyní vyjmout sedadla pouze na jedné straně vozidla a přepravovat tak osoby nebo objemné předměty, jako jsou například elektrokola. Nová koncepce sedadel navíc umožnila ušetřit přibližně 25 procent jejich hmotnosti. Další zajímavostí je, že vnější sedadla v prostoru pro cestující mohou být poprvé také vyhřívaná². I cestující na zadních místech se tak v chladných zimních dnech budou cítit příjemně a v teple.

Z komfortu se stala první třída

Panoramatická prosklená střecha

Ze střechy se stalo nebe

Zcela novým prvkem nového vozu Multivan je mimořádně velká, dvoudílná panoramatická prosklená střecha², která je u tohoto modelu v nabídce vůbec poprvé. Pocit většího prostoru a o něco vyšší reálná výška interiéru zajišťují ještě větší komfort. Vy si díky tomu můžete v průběhu dne užívat interiér zalitý sluncem a v noci nezapomenutelné chvíle pod oblohou plnou hvězd. Vrstva LowE sendvičového bezpečnostního skla snižuje pronikání tepelného záření o 78 procent. Pro pasažéry v prostoru pro cestující to pak znamená, že se mohou jednoduše opřít a užívat si jedinečné výhledy.

Vysoce kvalitní materiály

Ušlechtilé materiály v interiéru

Nový Multivan se nejenom ovládá stejně jako osobní automobil, ale jeho interiér okouzlí také vysoce kvalitními materiály na úrovni prémiové třídy osobních vozů. Příkladem toho mohou být nově vyvinuté dekory Dark Woodgrain Optic² nebo Metal Grid⁷, stejně jako dvoubarevné potahy sedadel s kontrastními plochami, např. ve variantě čalounění v kůži Savona². Dalším zajímavým detailem je ergonomicky navržený displej s připojením k síti, jenž v kabině působí čistým a kultivovaným dojmem.

Ergonomie sedadel a odkládací prostory

Ze středové konzoly se stalo centrum interiéru

Sedadla byla v novém modelu Multivan zcela nově navržena - jako systém samostatných sedadel - a jedním z kritérií bylo samozřejmě také pohodlí. Volitelná komfortní sedadla² mají certifikaci AGR a jsou k dispozici s masážní funkcí a funkcí Memory. Dalším přínosem pro komfort interiéru je také celá řada odkládacích prostor, které se nacházejí v kabině, v obložení dveří, pod sedadly a na středové konzole, jež je vytvořena multifunkčním stolkem² ve složeném stavu. O pořádek je v novém voze Multivan dobře postaráno. Úložné prostory Vám poskytnou dostatek místa pro spolehlivé uložení všech potřebných předmětů, jako jsou tablety nebo lahve s nápoji.

Nastupování a vystupování

Dvoje boční posuvné dveře. Odemčení i nastartování bez použití klíčku

Součástí sériové výbavy nového vozu Multivan jsou dvoje boční posuvné dveře. Současně je optimalizováno také nastupování a vystupování z vozu. Nový Multivan se na přání dodává s funkcí Easy-Open², díky níž lze boční posuvné dveře i výklopné dveře zavazadlového prostoru otevřít pomocí gesta. Jediné, co pro otevření dveří musíte udělat, je podržet Vaši nohu pod senzorem komfortního otevírání, počkat, než se dveře automaticky otevřou, nastoupit a pohodlně se usadit na sedadlo. Dalším přínosem pro komfort je také zamykací a startovací systém Keyless Advanced² bez přímého použití klíčku, díky kterému Vás nový Multivan pozná. Váš nový Multivan tak můžete nastartovat a odjet s ním bez přímého použití klíčku.

Technologie: Z nového vozu Multivan se stal chytrý domov

Sestavování nákupního seznamu ještě při jízdě po dálnici? Nastavení topení ve Vašem chytrém domě ještě v průběhu jízdy? Seznamte se s konektivitou budoucnosti, neboť součástí palubní výbavy je také digitální hlasový asistent Amazons Alexa¹. A nejenom to. V kombinaci s adaptivním tempomatem ACC umožňuje technologie Car2X komunikaci s ostatními automobily a infrastrukturou připojenými do sítě a Vy tak budete včas varování před nebezpečím. Komfortní technologická výbava zahrnuje také další prvky, ke kterým patří indukční nabíjení Vašeho mobilního telefonu², připojení k internetu a celá řada vstupů USB-C - jak v kabině, tak i v prostoru pro cestující. Každý den, který strávíte ve voze Vám navíc usnadní mobilní služby online We Connect⁸ a We Connect Plus⁹, ¹⁰. Digitální přístrojová deska Digital Cockpit s barevným displejem s úhlopříčkou 10,25 palce (26,03 cm), s head-up displejem², sériovým systémem rozpoznávání dopravních značek a infotainment systémem s barevným displejem s úhlopříčkou 10 palců (25,4 cm) představují tu nejmodernější palubní techniku. Na zcela nové úrovni je také zábavní systém, a to díky prémiovému sound systému od společnosti Harman Kardon², k jehož výbavě patří mimo jiné 14 vysoce výkonných reproduktorů. K tomu se přidávají také mobilní služby online, které v novém modelu Multivan mají světovou premiéru. Díky inovativní digitalizaci se ovládání, ergonomie i rozsah funkcí posouvá na zcela novou úroveň - chytrý domov ve voze Multivan.

Více o technologii

Amazon Alexa

Lepší připojení do sítě s Amazon Alexa

Nový Multivan řídí také Almazon Alexa¹. Sestavování nákupního seznamu v průběhu jízdy? Zjištění aktuálního počasí v cíli cesty? Nebo nastavení topení ve Vašem chytrém domě ještě v průběhu jízdy? Díky hlasové asistentce Alexa¹ to není žádný problém, protože v průběhu vyřizování toho, co by jinak muselo počkat, můžete neustále sledovat dění v silničním provozu. Jediné, co musíte, je pouze hovořit s Vaší digitální asistentkou, která zařídí vše potřebné.

Služby pro elektromobil

Nové funkce pro nový pohon

Nový Multivan, jako první model z nabídky Volkswagen Užitkové vozy, je nyní k dispozici také ve verzi eHybrid, u které je možné využívat rovněž nové služby z portfolia We Connect⁸. Přes e-Manager, který je součástí služby Čas odjezdu např. určíte, kdy má být baterie Vašeho vozu nabita, pomocí služby Nabíjení zjistíte aktuální stav nabití baterie, služba Klimatizace Vám umožní prostřednictvím chytrého telefonu zapnout klimatizaci vozu a před začátkem cesty snížit teplotu v jeho interiéru nebo pomocí aplikace We Connect můžete ukončit proces nabíjení. O Vašem novém voze Multivan tak budete mít neustálý přehled.

We Upgrade

Dodatečná aktivace nových funkcí

Premiérou v novém voze Multivan je ambientní osvětlení s možností volby barvy světla, které je možné získat již od výrobce. Další možností je jeho aktivace jako funkce Upgrade přes internetový obchod In-Car-Shop nebo We Connect Webshop. Stejným způsobem přes internetový obchod je možné dodatečně aktivovat i další funkce vozu, jako např. regulaci dálkových světel Light Assist nebo navigaci s informacemi v reálném čase. Je to stejně snadné, jako prostřednictvím mobilního telefonu.

Více o We Connect Upgrade

We Connect

Nová digitální mobilita

Nový Multivan je samozřejmě připraven na všechny výhody, které s sebou přináší nová digitální mobilita, a to prostřednictvím bezplatných služeb We Connect⁸ - Vašeho digitálního průvodce při každém dni stráveném za volantem. Pomocí aplikace We Connect, která je součástí těchto služeb, můžete zcela pohodlně ovládat celou řadu důležitých funkcí vozu prostřednictvím Vašeho mobilního telefonu. Díky mobilním službám online tak můžete při Vašich jízdách využívat ještě více digitálních funkcí, budete mít lepší připojení do sítě a vše bude ještě komfortnější. A Váš Multivan bude ještě inovativnější.

Přehled Vašich služeb:

 •   Volání v případě poruchy
 •   Pozice parkování
 •   Automatické hlášení nehody
 •   Stav vozidla
 •   Dveře a světla
 •   Zpráva o stavu vozidla
 •   Jízdní data
 •   Plánování termínu servisu

Více o We Connect

We Connect Plus

Nový Multivan - nová úroveň

Nový Multivan je prvním vozem z nabídky Volkswagen Užitkové vozy, který díky integrované eSIM kartě může být na přání online a využívat služby We Connect Plus⁹, ¹⁰. Inteligentní online navigace Vám kromě dopravních informací online v reálném čase poskytuje také konektivitu na úrovni doby. Prostřednictvím paketu We Connect Plus⁹, ¹⁰ zažijete kromě všech funkcí základního paketu We Connect také komfort mnoha dalších služeb:

 •   Dopravní informace online
 •   Aktualizace navigačních map online
 •   Hlasové ovládání online¹¹
 •   Alarm online
 •   Nezávislé topení online¹²
 •   Nezávislé větrání online
 •   Streamování médií¹³
 •   WLAN hotspot
 •   Vyhledávání čerpacích a nabíjecích stanic
 •   a mnoho dalšího

Více o We Connect Plus

Bezdrátové rozhraní App-Connect

Stejně jako na mobilním telefonu

Prostřednictvím rozhraní App-Connect můžete certifikované aplikace z Vašeho mobilního telefonu přenést na dotykový displej infotainment systému, aniž byste museli Váš telefon připojovat pomocí kabelu¹⁴. Pro ještě lepší zábavu tak Vaše oblíbené aplikace můžete spouštět i přes infotainment systém vozu úplně stejně, jak jste zvyklí na Vašem mobilním telefonu. Rozhraní App-Connect podporuje tři technologie pro připojení mobilního telefonu k infotainment systému vozu - Apple CarPlay™, Android Auto™ a MirrorLink®.

Více o bezdrátovém rozhraní App-Connect

Vylepšená bezpečnost na vysoké úrovni

Váš nový Multivan je nejenom mimořádně komfortní a má vynikající připojení do sítě, ale je také velmi bezpečný. Nové světlomety IQ.Light LED Matrix³ s regulací dálkových světel a přisvěcováním zatáček totiž osvětlují vozovku ještě lepším způsobem - protože jsou vybavené inteligentními a prediktivními funkcemi. K tomu přistupuje celá řada asistenčních a bezpečnostních systémů na úrovni prémiové třídy osobních automobilů, kterých je více než 20. V kombinaci s adaptivním tempomatem ACC je součástí výbavy rovněž technologie Car2X, která interaktivně komunikuje s ostatními automobily i infrastrukturou připojenými do sítě a včas varuje před nebezpečím. Premiérou v novém voze Multivan je také prostorový kamerový systém Area View⁴, který umožňuje reálný pohled na okolí vozu z ptačí perspektivy v úhlu 360°. Na novou úroveň se tak dostává i bezpečnost při parkování. Váš nový Multivan představuje spojení komfortu a bezpečnosti.

Nový Multivan získal renomované ocenění Red Dot Award

Nový Multivan získal cenu »Red Dot - Best of the Best«

Světovou premiéru nového modelu Multivan jsme si snad nemohli představit lépe: Konečně akce naživo s publikem, živá show s novými variantami modelu Multivan na pódiu - a jako zlatý hřeb úplně první cena v soutěži "Red Dot - Best of the Best". Tato cena je považována za jedno z nejprestižnějších ocenění za design na světě. V letošním roce do soutěže přihlásily společnosti ze 60 zemí více než 7 800 výrobků. Hodnotící porota složená z 50 odborníků z celého světa hodnotila produkty v mnoha kritériích, ke kterým patřila míra inovace, ergonomie, životnost, ekologická slučitelnost, kvalita a symbolický emocionální obsah. Nová interpretace ikony Bulli okamžitě přesvědčila porotu, která jí udělila prestižní ocenění Red Dot Winner 2021 - Best of the Best v kategorii Automobily a motocykly. Na toto ocenění jsme opravdu hrdí a těšíme se, že si nový Multivan budete i Vy moci brzy prohlédnout na vlastní oči.

Zdroj: » Red Dot Design Award: Nový Mutivan (red-dot.org)«

Sestavte si Váš nový Multivan

Váš vysněný automobil si můžete nakonfigurovat přesně podle Vašich potřeb – z výbavových linií Volkswagen Multivan si každý vybere model, který uspokojí jeho nároky. V několika málo krocích si vytvoříte Váš vlastní nový Multivan: Od převodovky a motoru, barvy, vnitřní výbavy a speciálních prvků, díky nimž bude Váš život na cestách ještě snazší a komfortnější.

Více o novém voze Multivan

Nový Multivan v mediální knihovně

Chcete dozvědět více o novém voze Multivan? Pak navštivte naši mediální knihovnu s videi o novém voze Multivan.

Mediální knihovna Multivan

Vítejte v novém světě

Z všestranného vozu se stal vzor: Přehled otázek a odpovědí o novém voze Multivan.

Přehled o novém voze Multivan

Technická data nového vozu Multivan

Rozměry, konfigurace sedadel a užitečná hmotnost: Čísla a fakta charakterizující nový model Multivan.

Technická data nového vozu Multivan

Jejda!
Zdá se, že váš prohlížeč není aktuální. Možná náš web nefunguje optimálně. Většina prohlížečů (ale ne MS Internet Explorer 11 a starší) stále funguje dobře.

Doporučujeme aktualizovat webový prohlížeč!
Nejnovější verze může zajistit dobrý zážitek kdekoli na internetu.

Děkuji za vaši návštěvu a bavte se,
Váš tým Volkswagen
24px/magnifier Created with Sketch.