Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Souhlasím

Baterie Hospodárné a stabilní

Originální baterie Volkswagen Komfortní jízdu, která je ohleduplná k životnímu prostředí zajišťuje stále více asistenčních systémů. Předpokladem k tomu je silná startovací baterie, jež Vašemu vozu Volkswagen spolehlivě zajistí potřebné množství energie.

Originální startovací baterie Volkswagen

Originální startovací baterie Volkswagen dodá Vašemu vozu Volkswagen přesně takové množství energie, jaké aktuálně potřebuje pro spolehlivé nastartování, a to i při teplotách pod bodem mrazu. A rovněž pro funkce, jež šetří životní prostředí, jako např. systém "Start-Stop", nebo pro zajištění většího komfortu díky nezávislému topení, rádiu a všem dalším funkcím, jež Vaši jízdu učiní ještě příjemnější a hezčí.

Slabá baterie?

Baterii Vašeho vozu je nutné čas od času vyměnit.
Důvodem je, že při vybíjení baterie vzniká na olověných elektrodách krystalický síran olovnatý, který trvale zvyšuje vnitřní odpor baterie. Čím větší množství krystalického síranu olovnatého se na plochách elektrod vytvoří, tím menší má baterie kapacitu.

Čas pro výměnu?

Dlouhý čas, kdy automobil nebyl v provozu nebo velké množství jízd na krátkou vzdálenost: Doba, kdy je nutné provést výměnu baterie, záleží na mnoha faktorech. Obecně platí, že baterii Vašeho vozu byste si měli nechat pravidelně kontrolovat. Pak se na ni můžete vždy spolehnout.

Záležitost odborného servisu

Bezpečnost pro Vás i pro Váš Volkswagen. Výměnu baterie nechte provést odborně vyškolenými zaměstnanci. Je totiž nutné dávat pozor na mnoho věcí - elektrolyt baterie je silná žíravina. Plyny, jež se z baterie uvolňují, mohou explodovat a nevhodná baterie může Váš Volkswagen poškodit.

Proč může nevhodná baterie poškodit Váš Volkswagen?

Celá řada modelů se značkou Volkswagen využívá systém řízení baterie, který mimo jiné rozpozná její stav a reguluje způsob nakládání s energií automobilu. To funguje pouze v případě, že je baterie přesně sladěná s automobilem a v případě, že ji systém prostřednictvím kódu správně identifikuje. V opačném případě může docházet k přílišnému zatěžování baterie nebo k jejímu silnému vybíjení.

Originální baterie Volkswagen Spolehlivý zdroj energie a větší výkon díky nadprůměrně vysokému podílu olova a vysoce kvalitním materiálům – tak lze charakterizovat originální baterie Volkswagen. Bezúdržbové originální baterie jsou pro Váš Volkswagen v případě potřeby tím nejlepším náhradním dílem, a to včetně tříleté záruky.

Startovací baterie Economy Lead Calcium
Startovací baterie Genuine Lead Calcium
Startovací baterie Genuine Start-Stop EFB
Startovací baterie Genuine Start-Stop AGM

Startovací baterie Volkswagen Economy představuje cenově výhodné řešení pro Váš model Volkswagen, jehož stáří je více než 5 let. S touto baterií je Váš Volkswagen bez systému "Start-Stop" připraven ke startu za každého počasí a při každé teplotě.

Zdroj maximální energie, vysoká spolehlivost při studených startech, snížená spotřeba vody a prodloužená životnost - to jsou charakteristiky startovacích baterií Original Volkswagen Lead Calcium, které se sériově dodávají do všech modelů, jež nejsou vybaveny systémem "Start-Stop".

Jezdíte ve voze, který je vybavený automatickým systémem "Start-Stop"? Startovací baterie Original Volkswagen s technologií ukládání energie EFB vynikají vysokou stabilitou při cyklickém zatížení a zlepšenou schopností nabíjení. Mají tedy přesně takové vlastnosti, jež jsou potřeba při častém startování motoru.

Startovací baterie Original Volkswagen s technologií ukládání energie AGM jsou určené pro vozy Volkswagen, které umožňují velkou akceleraci a jsou vybavené systémem rekuperace brzdné energie. Tyto baterie, u nichž je elektrolyt nasáklý v netkané tkanině ze skelných vláken, zajišťují vysoké nároky na energii u moderních automobilů a zaujmou svou extrémně dlouhou životností.

Originální startovací baterie Volkswagen Aktuální nabídka:

Startovací baterie Cena
44 Ah od 129,-
61 Ah od 188,-
72 Ah od 210,-
80 Ah od 219,-
95 Ah od 255,-

Cena

44 Ah od 129,-
61 Ah od 188,-
72 Ah od 210,-
80 Ah od 219,-
95 Ah od 255,-

Díky bohaté nabídce modelů je možné, že je ve vozidle instalován jiný typ baterie. O výbavě Vašeho vozu se prosím informujte ve Vašem servisu Volkswagen. Technologie LongLife je k dispozici také pro starší modely.

NENÍ vhodná pro modely se systémem "Start-Stop".

 

Uvedené ceny nezahrnují cenu práce a nejsou závazné ani koncernové. Ceny jsou uvedeny v Eurech vč. daně z přidané hodnoty. Uvedená nabídka platí do odvolání.

Kontrola stavu energie

Stav baterie je dán koncentrací kyseliny v elektrolytu.

Zda je Vaše baterie v pořádku, zjistíte z ukazatele kyselosti. Ten je na bateriích od roku výroby 2009.
Vidíte černou značku? Zde to znamená, že je baterie v pořádku. V případě, že je značka žlutá, navštivte servis Volkswagen.

Celý výkon věnovaný životnímu prostředí. Chcete přispět k ochraně životního prostředí? Pomůže Vám k tomu celá řada modelů Volkswagen, které jsou vybavené funkcemi, jako např. systémem „Start-Stop“ nebo rekuperací energie uvolněné při brzdění. Předpokladem pro to je silná startovací baterie.

Rekuperace

Jestliže sundáte nohu z plynového pedálu nebo brzdíte, dochází za normálního stavu ke ztrátě kinetické energie Vašeho vozu Volkswagen. Díky rekuperaci lze část této energie využít. V této fázi jízdy dojde k záměrně většímu zatížení alternátoru a do baterie je přiváděno větší množství energie. Alternátor tak mění kinetickou energii na energii elektrickou, podobně jako dynamo na jízdním kole. Při zrychlování je pak možné alternátor cíleně méně využívat nebo ho lze zcela odpojit - důvodem je, že automobil aktuálně využívá energii, která byla dříve uložena do baterie. Výsledkem je nižší spotřeba paliva a nižší emise.

Systém "Start-Stop"

Systém "Start-Stop" vypíná automaticky motor v případě, že při zastavení sundáte nohu z pedálu spojky nebo držíte sešlápnutý pedál brzdy (DSG). Opětovně jej pak nastartuje po sešlápnutí pedálu spojky nebo po sejmutí nohy z pedálu brzdy a sešlápnutí plynového pedálu (DSG). Při jízdě v městském provozu tak můžete ušetřit až 0,2 litru paliva na 100 km. Předpokladem k tomu je baterie, která je stabilní při cyklickém zatížení - tj. udržuje kapacitu i při častém nabíjení a vybíjení.

Přehled autorizovaných prodejců a servisů Nezáleží na tom, jaký díl pro který automobil z naší bohaté modelové palety právě potřebujete. Originální díly Volkswagen jsou vždy dodány nejrychlejším způsobem tam, kde jsou potřeba. Zajistí to náš kompletní sortiment a naše záruka dodání na díly připravené k montáži, které jsou k dispozici ještě přibližně 15 let po ukončení sériové výroby modelu 24 hodin denně. Naše hustá síť servisů zaručuje, že ve Vaší blízkosti vždy najdete kompetentní smluvní servis.

Filtrovat
  • Žádný filtr
  • Prodej
  • Servis
  • Prodej e-Mobility
  • Prodejce plyn CNG/LPG
Klikněte pro navigování
Aktualizovat mapu
Nebyli jsme schopni zjistit Vaši polohu. Ujistěte se, že máte povoleny lokační služby.