Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Souhlasím

Výměna ozubeného řemenu

Servis ozubených řemenů Volkswagen

Výměna ozubeného řemenu: Víme jak na to.

Ozubený řemen je součást, která podléhá opotřebení. Je kontrolován, případně měněn při servisní prohlídce, resp. v pravidelných intervalech po ujetí 60 000 až 210 000 kilometrů (v závislosti na motoru a modelu). Protože je ozubený řemen trvale vystaven enormnímu zatížení, nemělo by se na něm šetřit a měl by být kladen důraz na jeho spolehlivost a kvalitu. Jeho destrukce totiž vede k  poškození motoru, jehož oprava je velmi drahá.

Co ozubený řemen vykoná v průběhu své životnosti?

Ozubený řemen spojuje klikovou hřídel a vačkové hřídele. Bez něj motor nemůže pracovat. V době činnosti motoru je totiž neustále v pohybu. A vzdálenost, kterou za dobu své životnosti proběhne, odpovídá šestinásobku obvodu zeměkoule.

Jaké jsou funkce ozubeného řemenu?

Ozubený řemen přenáší sílu z klikové hřídele na vačkové hřídele. Jeho prostřednictvím tak dochází k otevírání a zavírání ventilů motoru. Vzduch, případně směs paliva a vzduchu, se dostává do spalovacího prostoru, kde je palivo spáleno a pohání písty. Ozubený řemen se často využívá také k pohonu vodního čerpadla.

Proč je nutné ozubený řemen pravidelně kontrolovat a měnit?

Starý nebo silně opotřebovaný ozubený řemen se může přetrhnout a způsobit vážné poškození motoru. Jeho podstatou je, že dojde k porušení synchronizace pohybujících se částí motoru a píst narazí jako střela do ventilu, a to rychlostí až 15 m/s. Většinou je pak nutné vyměnit celou hlavu válců.

Kdy je nutné ozubený řemen vyměnit?

V závislosti na modelu, motoru a podmínkách, ve kterých motor pracuje, se ozubený řemen mění buď v pevných intervalech, nebo v intervalech podle kontroly na doporučení výrobce. Pevné intervaly výměny závisí většinou na počtu ujetých kilometrů a mohou být od 60 000 do 210 000 km. Ozubený řemen benzinového motoru se často mění v intervalu podle kontroly, kdy technik v jejím průběhu zjistí, zda je nutná výměna nebo ne. Jaká metoda bude použita pro Váš Volkswagen, ví odborný personál Vašeho autorizovaného servisu Volkswagen.
Tip: Pořídíte-li si zánovní automobil, nechte si u něj promptně zkontrolovat ozubený řemen.

Výměna svépomocí?

Špatně instalovaný ozubený řemen způsobí poškození motoru. Jeho výměna je přitom velmi komplikovaná a náročná. Ozubená a vodicí kola musejí být přesně nastavena a ozubený řemen musí být správně napnutý. Vodní čerpadlo, napínací a vodicí kladky by měly být měněny společně s řemenem. Kromě odborných znalostí je k výměně potřeba také speciální nářadí. To nejlepší co můžete udělat, je proto přenechat tuto operaci autorizovanému servisu Volkswagen.

Jak najdu vhodnou nabídku pro můj automobil?

Seznamte s našimi věrnostními pakety pro modely automobilů starší než 4 roky a využijte zvýhodněné ceny pro servis ozubeného řemenu Volkswagen. Věrnostní pakety Volkswagen zahrnují atraktivní podmínky včetně montáže a dílů, které platí po celý rok.

Nabídka věrnostních paketů pro ozubené řemeny

Pro modely starší než 4 roky

Návštěva značkového servisu se vždy vyplatí. A to zejména pro vlastníka modelu Volkswagen, který je starší než 4 roky. Využijte zvýhodněné ceny paketu pro opravy a servis, který v sobě zahrnuje jak součástky, tak i jejich instalaci. Platí to také pro naše věrnostní pakety na výměnu ozubených řemenů.

Při výměně ozubeného řemenu se často mění také vodní čerpadlo, protože tato kombinovaná oprava šetří čas i náklady.

Výhody originálních ozubených řemenů Volkswagen

Ozubené řemeny jsou vyrobené z pevného materiálu, který spolehlivě a po delší dobu přenáší sílu motoru při extrémně vysokých teplotách i chladu. Přesto musí zůstat dostatečně pružný, aby byla zajištěna jeho potřebná deformace, a přitom si musí udržet konstantní napnutí. To jsou požadavky, které musí v motoru splňovat ozubený řemen. Originální ozubené řemeny Volkswagen jsou konstruovány tak, aby tyto požadavky spolehlivě plnily - jsou přesně dimenzovány na Váš model Volkswagen.

Dokonale přizpůsobené. Motoru, napínacím a vodicím kladkám, které jsou dodané od výrobce Volkswagen. Výsledkem je menší hluk a klidnější chod.

Hospodárné. Spolehlivý přenos síly. Maximální intervaly výměny, které dosahují až 210 000 km.

Odolné proti opotřebení a rozměrově stálé - až do ujeté vzdálenosti 210 000 km. Díky skelným a umělohmotným vláknům a oděruodolnému povrchu, a to i při extrémních teplotách.n Temperaturen.

Sjednejte si termín servisu Sjednejte si ještě dnes výměnu ozubeného řemenu ve Vámi vybraném autorizovaném servisu Volkswagen.

Filtrovat
  • Žádný filtr
  • Prodej
  • Servis
  • Prodej e-Mobility
  • Prodejce plyn CNG/LPG
Klikněte pro navigování
Aktualizovat mapu
Nebyli jsme schopni zjistit Vaši polohu. Ujistěte se, že máte povoleny lokační služby.