Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Souhlasím

Tlumiče

Tlumiče Díky originálním tlumičům Volkswagen nedojde k omezení Vašeho komfortu ani Vaší bezpečnosti. Níže zjistíte, v čem jsou originální tlumiče Volkswagen tak výjimečné a jak pracují.

Originální tlumiče Volkswagen

Týmová práce, jež zajistí větší komfort i bezpečnost. Originální tlumiče Volkswagen jsou optimálně sladěné s Vaším vozem Volkswagen, s jeho podvozkem i s jeho asistenčními systémy. Zajišťují klidnou a bezpečnou jízdu a pomáhají Vám udržet automobil v jízdním pruhu, a to jak v úzkých zatáčkách, při nouzovém brzdění nebo v případech, kdy je Váš Volkswagen plně naložen, a cestujete s celou rodinou.

 

Bezpečnost: Tlumí vibrace a podporují funkci asistenčních systémů (např. elektronického stabilizačního systému ESC nebo ABS).

Odolnost při zatížení: Nejvyšší výkon při rychlosti a zatížení např. při jízdě s těžkým přívěsem nebo velkým množstvím zavazadel.

Úspora nákladů: Chrání komponenty karoserie a podvozku před velkým opotřebením.

Kdy nastane čas na kontrolu?

Nechte si tlumiče Vašeho vozu po ujetí 60 000 km pravidelně vizuálně kontrolovat, např. při výměně kol. Budete tak mít po celý rok zajištěnou optimální trakci, a to zejména v zimních měsících při jízdě na sněhu a ledu. Na jaře pak okamžitě zjistíte, zda chladné období roku charakterizované používáním posypové soli, vlhkem a silným znečištěním nezanechalo na tlumičích stopy.

Jak lze odhalit na tlumiči defekty?

Udržovat si přehled o stavu tlumičů Vašeho automobilu není snadné. Tlumiče jsou totiž většinou dobře ukryté za pneumatikami. Tím, jak se jejich opotřebení stále zvyšuje, přizpůsobujete Váš způsob jízdy a vůbec si nevšimnete, že chování Vašeho vozu Volkswagen při jízdě v zatáčkách přestává být přesné, že se prodlužuje brzdná dráha a že se projevuje mnoho dalších negativních skutečností. Opotřebení tlumičů je proto velmi záludné. Nechte si je proto pravidelně kontrolovat - nejlépe v autorizovaném servisu Volkswagen.

Jsou poškozené tlumiče nebezpečné?

Poškozené tlumiče špatně absorbují rázy a nižší je také jejich stabilizační schopnost. Pneumatiky tak nemají optimální trakci. Důsledkem je prodloužená brzdná dráha, řízení není bezpečné a snižuje se jízdní stabilita, zejména při jízdě v zatáčkách. Bezpečnostní systémy za těchto okolností zasahují dříve. To se projeví zhoršenou jízdní dynamikou.

Jak tlumiče přispívají k Vaší bezpečnosti. Neviditelný pomocník, díky kterému budete cestovat pohodlnějším a bezpečnějším způsobem. Tlumiče Vašeho vozu absorbují rázy způsobené nerovnostmi vozovky, udržují kola v kontaktu s vozovkou a zajišťují tak stabilní chování Vašeho vozu Volkswagen.

Plně funkční tlumiče. Kratší brzdná dráha. Pro zajištění Vaší bezpečnosti je vzájemně sladěna funkce tlumičů, brzd a kol Vašeho vozu. Jestliže vše funguje správně, je brzdná dráha Vašeho vozu již při rychlosti 80 km/h o 6 metrů kratší v porovnání s délkou brzdné dráhy s opotřebovanými tlumiči.

Přehled autorizovaných prodejců a servisů Nabídku, která je vhodná pro Váš automobil Volkswagen, stejně jako další informace týkající se tlumičů získáte ve Vašem autorizovaném servisu Volkswagen.

Filtrovat
  • Žádný filtr
  • Prodej
  • Servis
  • Prodej e-Mobility
  • Prodejce plyn CNG/LPG
Klikněte pro navigování
Aktualizovat mapu
Nebyli jsme schopni zjistit Vaši polohu. Ujistěte se, že máte povoleny lokační služby.