Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Souhlasím

Fit pro jízdu

Gymnastika pro pohodovou jízdu

Abychom se dostali v pohodě do cíle, doporučuje se udělat během přestávek v jízdě pár cviků, které uvolní svaly a zabrání ospalosti. Pro Vás a Vaše zdraví.

Cviky pro protažení a uvolnění během zastávek

  • Opřete se oběma rukama o vozidlo a dělejte kočičí hřbety, prohýbejte bederní páteř směrem střídavě směrem dolu a nahoru.
  • Nechte jednu ruku ležet na autě, druhou paži obtočte kolem horní poloviny těla dozadu - pak ruce prostřídejte.
  • Rozkročte se, ruce dejte v bok a přenášejte pomalu váhu těla z jedné nohy na druhou. Nohu, která je právě uvolněná, při tom protáhněte.
  • Nechte otevřené dveře auta, opřete patu o sedadlo, nohu střídavě ohýbejte a natahujte, až ve svalu stehna ucítíte lehký tah.
  • Ruce opřete v bok, nohy rozkročte na šířku boků, začnete kroužit pánví.


Pokud tato cvičení nepostačují, lze se také pět minut proběhnout nebo deset minut projít svižnou chůzí. Nemělo by se to ale přehánět, protože záda, která jsou po dlouhé jízdě "zatuhlá", se nesmí namáhat přespříliš.

Pro to, abyste se za jízdy cítili dobře, je důležitá také správná strava. Nedoporučují se mastné, těžké pokrmy. Vyvolávají pocit nasycení a snadno způsobí nevolnost. Po sladkém a slaném jídle je žízeň. Optimální je lehká strava jako čerstvé ovoce a zelenina. Tělo potřebuje hodně tekutin, proto se doporučuje mít s sebou vždy dostatek pití. I zde je lepší upustit od sladkých nápojů. Vhodná je voda, šťávy (i ředěné).

Když je v autě horko, člověk se samozřejmě začne rychle potit. V tomto případě je potřeba důrazně upozornit na to, že není dobré jezdit s otevřenými okny. Průvan často způsobí nachlazení - a to i v létě! Chlazené kapesníky a studené nápoje z chladicího boxu, který si lze zakoupit jako příslušenství např. u Vašeho partnera Volkswagen, nabízejí bezproblémové osvěžení. Samozřejmě že by oblečení mělo odpovídat teplotě. Nejlépe lze snášet horké dny, když je Vaše vozidlo vybaveno klimatizací.