Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Souhlasím

Volkswagen Užitkové vozy pokračuje v podpoře Jizerské 50 a populárního seriálu SkiTour

06.01.2016

Volkswagen Užitkové vozy je již třetím rokem v řadě hlavním partnerem populárního seriálu SkiTour a kultovního závodu Jizerská 50. Její 49. ročník se uskuteční v Bedřichově v Jizerských horách tento víkend, 8. až 10. ledna 2016, za podpory flotily osobních a užitkových vozů Volkswagen s pohonem všech kol 4Motion.

Značka Volkswagen Užitkové vozy je dlouholetým a stabilním partnerem českého běžeckého lyžování. Po více než desetileté spolupráci s českou reprezentací v běhu na lyžích vstupuje Volkswagen Užitkové vozy do třetí sezony jako hlavní partner Jizerské 50 a seriálu Ski Tour. Největší český seriál v běhu na lyžích se koná již devátým rokem a jen v loňském roce přesvědčil k účasti více než 9000 závodníků. Ozdobou SkiTour je nejen tradiční Jizerská 50, ale také unikátní noční závod s čelovkami Night Light Maraton, jímž bude 16. ledna letošní seriál pokračovat.

"Přítomnost značky Volkswagen Užitkové vozy v místech závodů v běhu na lyžích není zdaleka jen symbolická," říká Jan Procházka, ředitel divize Volkswagen Užitkové vozy společnosti Porsche Česká republika. "Myslíme hodně na diváky i účastníky závodů, snažíme se zlepšovat pro ně podmínky a zvyšovat atraktivitu závodů."

Tento víkend zamíří aktivní sportovci i fanoušci běhu na lyžích na Jizerskou 50. Tradice největší pravidelné zimní sportovní akce v České republice sahá až do roku 1968 a každoročně přiláká několik tisíc vrcholových sportovců i amatérů. V letošním ročníku se v rámci Jizerské 50 pojede řada dalších menších samostatných závodů, včetně závodu Volkswagen Bedřichovská 30, který bude odstartován již tento pátek, 8. ledna 2016, ve 13 hodin na lyžařském stadionu Bedřichov.

Značka Volkswagen Užitkové vozy připravila pro diváky na stadionu v Bedřichově bohatý doprovodný program a komfortní zázemí. Ze speciálně postavené tribuny budou mít na závod lepší výhled než v minulosti, zatímco na velké LED obrazovce naproti tribuně poběží mimo jiné přenos České televize ze závodu. Zimě nedají šanci izolační sedáky a povzbuzování usnadní tleskátka. Drobné občerstvení s teplými nápoji bude na stadionu v Bedřichově podáváno ve vyhřívaném pojízdném stánku značky Volkswagen Užitkové vozy, který navíc nabídne i zábavné atrakce, například v podobě autodráhy.

V Liberci čekají na zájemce testovací jízdy organizované autorizovaným prodejcem Autotrend, které budou probíhat od čtvrtka 7. 1. do 9. 1. vždy od 10 do 16 hodin. Jejich trasa povede od OC Nisa, kde se bude vydávat startovné registrovaným účastníkům. K dispozici budou mimo jiné nejnovější modely Volkswagen Mutlivan a Transporter šesté generace nebo všestranné a robustní modely Golf Alltrack či Passat Alltrack. Pro VIP návštěvníky bude připraven 4Motion Shuttle, který zajistí bezpečnou a komfortní dopravu po Bedřichově a do Liberce vozidly Volkswagen Amarok Canyon, Volkswagen Multivan, Volkswagen Touareg a Volkswagen Passat Alltrack, která jsou bez výjimky vybavena trvalým pohonem všech kol 4Motion.

"Jsme nesmírně rádi, že můžeme již třetím rokem všestranně podporovat závody v běhu na lyžích na českých horách. Je to sport, který nám imponuje a velmi ladí se zaměřením naší značky na vytrvalost a dosažení vytčeného cíle i ve ztížených podmínkách. V automobilovém světě k tomu slouží například 4Motion, propracovaný systém pohonu všech kol, který jako jediný výrobce užitkových vozů nabízíme ve všech modelových řadách od městského užitkového vozu Caddy až po terénní pick-up Amarok," dodává Procházka.

Jizerská 50 i celá SkiTour se v posledních letech těší velkému zájmu ze strany médií, veřejnosti i aktivních sportovců. Značka Volkswagen Užitkové vozy nabízí v místech závodů zkušební jízdy, stará se o vozy závodníků, poskytuje vozy členům organizačních týmů a obstarává občerstvení na trati i v cíli. Mazání lyží na SkiTour zajišťuje profesionální mobilní mazací servis Volkswagen.

SkiTour je největším seriálem zimních běhů v České republice. V programu SkiTour 2016 (8. 1. až 21. 2. 2016) je šestice závodů Jizerská 50, Bedřichovský Night Light Marathon, Kašperská 30, Orlický maraton, Karlovská 50 a JeLyMan. Součástí uvedených sportovních podniků jsou i dětské závody MINI SkiTour.

Více informací o akci Jizerská 50 naleznete na www.jiz50.cz, o seriálu závodů SkiTour na www.ski-tour.cz, o všestranných vozech značky Volkswagen Užitkové vozy na www.vw-uzitkove.cz a o sponzorských aktivitách značky Volkswagen Užitkové vozy na www.vw-uzitkove.cz/zajimavosti/sponzoring.