Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Souhlasím

Projekt Lyžování dětem pokračuje i v teplém období

09.05.2016

Projekt Lyžování dětem, jehož generálním partnerem je značka Volkswagen Užitkové vozy, úspěšně odstartoval začátkem ledna 2016 a nyní pokračuje jarní, letní a podzimní částí. V neděli 8. května 2016 byla první soutěží ve Studenci zahájena série 37 závodů v přespolním běhu, v běhu do vrchu a obratnostním závodě.

"Zimní část projektu Lyžování dětem, podporovaného značkou Volkswagen Užitkové vozy, přilákala téměř 6000 začínajících sportovců a 9000 diváků, což je vynikající úspěch," říká Jan Procházka, ředitel divize Volkswagen Užitkové vozy společnosti Porsche Česká republika. "Věřím, že se velké popularitě bude těšit i série závodů v letních měsících letošního roku."

Projekt Lyžování dětem pokračuje jarní, letní a podzimní částí, která odstartovala uplynulou neděli první soutěží ve Studenci. Celkem je pro letní období letošního roku naplánováno 37 závodů v přespolním běhu, v běhu do vrchu a obratnostních disciplínách. Letošní sezona přespolních běhů a obratnostních závodů vyvrcholí koncem října. Včetně běhů na lyžích, které budou opět na programu od poloviny prosince, je v rámci projektu Lyžování dětem pro letošní rok v plánu více než 50 soutěží.

Všechny soutěže projektu Lyžování dětem mají za úkol přivádět děti atraktivní, soutěživou formou k běhu na lyžích a obecně ke sportu a pohybu v přírodě. Novinkami pro léto a podzim letošního roku jsou krajské kempy dětí, které se uskuteční v červencových a srpnových termínech. V rámci propagace projektu budou vybrané kluby prezentovat své aktivity široké veřejnosti.

Projekt Lyžování dětem zahrnuje regionální soutěže v přespolním běhu, v běhu do vrchu, obratnostní závody a závody v běhu na lyžích pro děti a mládež, které se konají v průběhu celého roku s cílem objevovat přirozenou cestou nové lyžařské talenty a podporovat mládežnické lyžování v Libereckém a Královehradeckém kraji. Pořadateli soutěží jsou Krajské svazy lyžařů, lyžařské oddíly a kluby. Značka Volkswagen Užitkové vozy vystupuje v roli generálního partnera. Adresnou podporou projektu Lyžování dětem je podporován mládežnický sport jako nejdůležitější článek v české tělovýchově.

Volkswagen Užitkové vozy je již mnoho let spolehlivým partnerem českého běžeckého lyžování. Po více než desetileté spolupráci s českou reprezentací v běhu na lyžích vstoupil Volkswagen Užitkové vozy letos do třetí sezony jako hlavní partner Jizerské 50 a seriálu Ski Tour. Projekt Lyžování dětem je dalším z řady příkladů úspěšné spolupráce mezi značkou Volkswagen Užitkové vozy a běžeckým lyžováním.

Více informací o projektu Lyžování dětem naleznete na www.lyzovanidetem.cz.

Projekt Lyžování dětem pokračuje i v teplém období