Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Souhlasím

Úspěšný projekt Lyžování dětem vstupuje za podpory značky Volkswagen Užitkové vozy do 2. ročníku

2017-02-09

Volkswagen Užitkové vozy zahajuje druhý ročník úspěšného projektu Lyžování dětem, jehož je výrobce spolehlivých, odolných a vytrvalých užitkových vozů generálním partnerem. Loňská premiérová sezona přinesla rekordní účast mladých závodníků i diváků ve více než 50 atraktivních soutěžích. Volkswagen Užitkové vozy pokračuje tímto angažmá ve velkorysé a dlouhodobé podpoře českého běžeckého lyžování.

 

"Projekt Lyžování dětem má za sebou mimořádně úspěšný první ročník a já jsem velmi rád, že k tomuto úspěchu přispěla také naše značka Volkswagen Užitkové vozy," říká Jan Procházka, ředitel divize Volkswagen Užitkové vozy společnosti Porsche Česká republika. "Naši plnou podporu bude mít i nedávno zahájený druhý ročník rozmanitých závodů a soutěží pro děti, které chtějí trávit svůj volný čas smysluplnými pohybovými aktivitami na čerstvém vzduchu v krásné přírodě. Věřím, že 50 soutěží plánovaných pro letošní rok přiláká ještě více mladých sportovců i diváků než loni."

V roce 2016 uspořádaly krajské svazy lyžařů, lyžařské oddíly a kluby v rámci projektu Lyžování dětem 52 soutěží v letním a zimním období. Na start závodů v přespolním běhu a běhu na lyžích se postavilo rekordních 14 000 mladých závodníků, které povzbuzovalo 12 000 fanoušků. Lyžařské kluby a oddíly kromě toho registrovaly v loňském roce zvýšení počtu závodníků v žákovských kategoriích o více než 20 %. Velmi dobrou návštěvností se mohou pochlubit také webové stránky a facebookový profil profektu Lyžování dětem. Nad projektem Lyžování dětem převzaly záštitu organizace Svaz lyžařů České republiky a Česká unie sportu, Volkswagen Užitkové vozy plní roli generálního partnera.

Úspěšný projekt Lyžování dětem pokračuje v roce 2017 druhým ročníkem. Do kalendáře na letošní rok je zařazeno 50 soutěží rovnoměrně rozdělených mezi zimní a letní období. Mladí sportovci se mohou těšit na velmi zajímavé závody. Kromě tradičních závodů v běhu na lyžích klasickou i volnou technikou jsou na programu také stále populárnější obratnostní závody, v nichž se vítězem stává nejšikovnější lyžař, a závody dvojic, štafety či přespolní běhy.

 

 

Projekt Lyžování dětem organizuje závody pro děti a mládež v Libereckém a Královehradeckém kraji. Soutěže se uskutečňují v rámci Krajských pohárů a vítězové jsou vyhlašováni ve Finále soutěží. Novinkou pro letošní rok jsou tři víkendové celostátní žákovské soutěže, a to Český pohár žactva, Mistrovství republiky žactva a Finále Hledáme nové talenty, kde poměřují své síly a dovednosti nejtalentovanější a nejšikovnější mladí běžci na lyžích z celé republiky.

"Začátek letošní zimy nám opravdu přeje," říká za pořadatelskou agenturu ČS Sport Čestmír Skrbek. "Za téměř ideálních sněhových podmínek se uskutečnilo již 12 soutěží s rekordní účastí. Již nyní je vidět, že projekt Lyžování dětem je stále populárnější a přivedl ke sportu nenásilnou formou řadu mladých lyžařských nadějí. Za všechny účastníky, kluby, trenéry, mladé závodníky, ale také rodiče chceme poděkovat za skvělou podporu a spolupráci."

Volkswagen Užitkové vozy je dlouholetým a stabilním partnerem českého běžeckého lyžování. Po více než desetileté spolupráci s českou reprezentací v běhu na lyžích vstoupil Volkswagen Užitkové vozy letos do čtvrté sezony jako hlavní partner Jizerské 50 a seriálu Ski Tour. Projekt Lyžování dětem je dalším z řady příkladů úspěšné spolupráce mezi značkou Volkswagen Užitkové vozy a běžeckým lyžováním.

Více informací o projektu Lyžování dětem naleznete na www.lyzovanidetem.cz.