Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Souhlasím

Úspěšný projekt Lyžování dětem vstupuje za podpory značky Volkswagen Užitkové vozy do 2. ročníku

09.02.2017

Volkswagen Užitkové vozy zahajuje druhý ročník úspěšného projektu Lyžování dětem, jehož je výrobce spolehlivých, odolných a vytrvalých užitkových vozů generálním partnerem. Loňská premiérová sezona přinesla rekordní účast mladých závodníků i diváků ve více než 50 atraktivních soutěžích. Volkswagen Užitkové vozy pokračuje tímto angažmá ve velkorysé a dlouhodobé podpoře českého běžeckého lyžování.

 

"Projekt Lyžování dětem má za sebou mimořádně úspěšný první ročník a já jsem velmi rád, že k tomuto úspěchu přispěla také naše značka Volkswagen Užitkové vozy," říká Jan Procházka, ředitel divize Volkswagen Užitkové vozy společnosti Porsche Česká republika. "Naši plnou podporu bude mít i nedávno zahájený druhý ročník rozmanitých závodů a soutěží pro děti, které chtějí trávit svůj volný čas smysluplnými pohybovými aktivitami na čerstvém vzduchu v krásné přírodě. Věřím, že 50 soutěží plánovaných pro letošní rok přiláká ještě více mladých sportovců i diváků než loni."

V roce 2016 uspořádaly krajské svazy lyžařů, lyžařské oddíly a kluby v rámci projektu Lyžování dětem 52 soutěží v letním a zimním období. Na start závodů v přespolním běhu a běhu na lyžích se postavilo rekordních 14 000 mladých závodníků, které povzbuzovalo 12 000 fanoušků. Lyžařské kluby a oddíly kromě toho registrovaly v loňském roce zvýšení počtu závodníků v žákovských kategoriích o více než 20 %. Velmi dobrou návštěvností se mohou pochlubit také webové stránky a facebookový profil profektu Lyžování dětem. Nad projektem Lyžování dětem převzaly záštitu organizace Svaz lyžařů České republiky a Česká unie sportu, Volkswagen Užitkové vozy plní roli generálního partnera.

Úspěšný projekt Lyžování dětem pokračuje v roce 2017 druhým ročníkem. Do kalendáře na letošní rok je zařazeno 50 soutěží rovnoměrně rozdělených mezi zimní a letní období. Mladí sportovci se mohou těšit na velmi zajímavé závody. Kromě tradičních závodů v běhu na lyžích klasickou i volnou technikou jsou na programu také stále populárnější obratnostní závody, v nichž se vítězem stává nejšikovnější lyžař, a závody dvojic, štafety či přespolní běhy.

 

 

Projekt Lyžování dětem organizuje závody pro děti a mládež v Libereckém a Královehradeckém kraji. Soutěže se uskutečňují v rámci Krajských pohárů a vítězové jsou vyhlašováni ve Finále soutěží. Novinkou pro letošní rok jsou tři víkendové celostátní žákovské soutěže, a to Český pohár žactva, Mistrovství republiky žactva a Finále Hledáme nové talenty, kde poměřují své síly a dovednosti nejtalentovanější a nejšikovnější mladí běžci na lyžích z celé republiky.

"Začátek letošní zimy nám opravdu přeje," říká za pořadatelskou agenturu ČS Sport Čestmír Skrbek. "Za téměř ideálních sněhových podmínek se uskutečnilo již 12 soutěží s rekordní účastí. Již nyní je vidět, že projekt Lyžování dětem je stále populárnější a přivedl ke sportu nenásilnou formou řadu mladých lyžařských nadějí. Za všechny účastníky, kluby, trenéry, mladé závodníky, ale také rodiče chceme poděkovat za skvělou podporu a spolupráci."

Volkswagen Užitkové vozy je dlouholetým a stabilním partnerem českého běžeckého lyžování. Po více než desetileté spolupráci s českou reprezentací v běhu na lyžích vstoupil Volkswagen Užitkové vozy letos do čtvrté sezony jako hlavní partner Jizerské 50 a seriálu Ski Tour. Projekt Lyžování dětem je dalším z řady příkladů úspěšné spolupráce mezi značkou Volkswagen Užitkové vozy a běžeckým lyžováním.

Více informací o projektu Lyžování dětem naleznete na www.lyzovanidetem.cz.