Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Souhlasím

Třináctý Transportersraz se uskuteční již tento víkend

01.06.2017

Nadcházející víkend bude ve znamení Transporteru. V pořadí již třináctý celorepublikový Transportersraz se uskuteční od 2. do 4. června 2017 v malebném kempu Dolce u Trutnova. Letošní oslavy 70. narozenin legendárního modelu značky Volkswagen Užitkové vozy proběhnou ve stylu hippie za účasti 180 vozidel modelových řad T1 až T6. Transportersraz organizuje Transporterclub za podpory českého zastoupení značky Volkswagen Užitkové vozy.

"Mám velkou radost, že po roční přestávce se již tento víkend uskuteční další Transportersraz s plnou podporou českého zastoupení značky Volkswagen Užitkové vozy," říká Jakub Šebesta, vedoucí divize Volkswagen Užitkové vozy společnosti Porsche Česká republika. "Modely Transporter, Caravelle, Multivan a California mají v České republice skvělou pověst a velký počet věrných fanoušků, pro které jsme připravili atraktivní oslavu 70. narozenin Transporteru - jak jinak než ve stylu hippie, protože Transporter byl odjakživa symbolem svobody."

Na největší sraz Transporterů v České republice přijede tento víkend 180 vozidel modelových řad T1 až T6. Zájem o účast projevilo dokonce více než 200 majitelů Transporteru, počet účastníků je však omezen kapacitou kempu Dolce u Trutnova, který se stane ve dnech 2. až 4. června dějištěm velkolepé oslavy kulatého jubilea neméně velkolepého automobilu, s nímž se značka Vokswagen Užitkové vozy zapsala do historie motorismu na celém světě.

Organizátoři z Transporterclubu, podporovaní českým zastoupením značky Volkswagen Užitkové vozy, připravili pro účastníky všech věkových kategorií stylový víkend plný hudby, zábavy a skvělých zážitků. Hned po pátečním příjezdu do romantického kempu v malebném podhorském údolíčku na břehu přírodního koupaliště čeká na účastníky večerní opékání pověstných "curry wurstů" u zastřešeného ohniště při zpěvu za doprovodu kytary.

Hlavní program "FESTIVALU" s atmosférou ve stylu hippie vypukne v sobotu. Po dopolední spanilé jízdě Transporterů po okolí s mnoha přírodními krásami bude odpoledne následovat zábavný program s hravými i adrenalinovými soutěžemi a atrakcemi pro rodiny s dětmi. Zájemci budou moci usednout za volant v rámci testovacích jízd nejen s vozidly řady T, ale také se zcela novým modelem Crafter. Večerní raut pro všechny účastníky doprovodí koncerty pozvaných kapel Beatles Revival, Republic of Two, Night Session a Sto Zvířat. Celým dnem bude provázet populární moderátor Pepa Vrtal z pořadu Autosalon na Primě.

Volkswagen Transporter je kultovním automobilem již od své první generace. Sériová výroba prvního lehkého užitkového vozu s logem VW (Typ 2) byla zahájena v roce 1950. Transporter se stejně jako Brouk těšil velké popularitě zákazníků po celém světě a stal se symbolem svobody, kterou poskytovala individuální automobilová doprava. Koncepci Transporteru s nadčasovým designem, robustní technikou, promyšlenou konstrukcí a mimořádnými užitnými vlastnostmi zdědily i všechny následující generace. První tři generace Transporteru měly vzadu uložený motor a pohon zadních kol. Čtvrtá generace z roku 1990 znamenala revoluci, protože přešla na uspořádání pohonu "vše vpředu". Již více než tři desetiletí mohou zákazníci objednávat vozidla Transporter také ve variantách s pohonem všech kol (původně syncro, v současnosti 4Motion). Kromě užitkových modelů Transporter jsou velmi oblíbené rovněž obytné a osobní verze Caravelle, Multivan a California.

Transporterclub byl založen v roce 2004 a od roku 2011 intenzivně spolupracuje s dovozcem Porsche Česká republika, s prodejní a servisní sítí značky Volkswagen Užitkové vozy a s mnoha dalšími partnery. Fanoušci Transporteru mohou po registraci bezplatně používat webové fórum Transporterclubu. Plnohodnotné členství je podmíněno uhrazením členského příspěvku ve výši 490 Kč/rok a je spojeno s řadou výhod. Kromě celorepublikového srazu Transportersraz se pravidelně konají také menší regionální srazy a další akce pro členy klubu. Více informací o vozech Volkswagen Transporter, Caravelle, California a Multivan od začátku jejich výroby až do současnosti i o činnosti a dalších akcích Transporterclubu naleznete na webových stránkách www.transporterclub.cz.