Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Souhlasím

CARAVAN SALON 2017: Volkswagen Užitkové vozy představuje své kompetence pro kempování v každé velikosti

29.08.2017

 Volkswagen California XXL slaví světovou premiéru. Volkswagen Užitkové vozy představuje na letošním veletrhu Caravan Salon v Düsseldorfu (26. srpna až 3. září 2017) studii velkého sourozence populárního modelu California. V expozici v hale 16 se mohou návštěvníci důkladně seznámit také se vstupním modelem Caddy Beach a klasickým modelem California ve výbavových verzích Beach, Coast a Ocean.

Veletrh CARAVAN SALON DÜSSELDORF je od soboty 26. srpna (den pro novináře a odbornou veřejnost 25. srpna) do neděle 3. září 2017 vrcholnou událostí letošního roku pro všechny fanoušky obytných vozidel a dalších produktů pro kempování. Volkswagen Užitkové vozy představuje při této příležitosti svou širokou nabídku v nepřetržitě rostoucím segmentu vozidel pro volný čas. Vstupní bránu do něj tvoří Caddy Beach, který je jako cenově výhodný cestovní automobil s velkou praktičností pro každodenní provoz k dispozici za ceny již od 407 281 Kč bez DPH. Tento model s sebou vozí lůžko (cca 2,0 x 1,1 m) pro přespání, které lze rozložit několika málo úkony. Ve složeném stavu však nijak nepřekáží a umožňuje používání modelu Caddy Beach v každodenním provozu.

Klasický model California, na základě šesté generace modelové řady Transporter, je zastoupen v expozici značky Volkswagen Užitkové vozy v hale 16 všemi svými variantami. Verze Beach s mechanicky výklopnou střechou a interiérem s dvoumístnou nebo třímístnou lavicí/lůžkem pro spaní je nabízena za ceny od 1 020 201 Kč bez DPH. Přídavnou sestavou nábytku z hliníku s dřevěným dekorem dává California Coast (od 1 346 006 Kč bez DPH) najevo své kvality v roli komfortního cestovního automobilu bez ztráty vysoké úrovně praktičnosti pro každodenní provoz. Poslední výbavovou verzí je Ocean (od 1 523 498 Kč bez DPH), která má ze všech variant modelu California nejrozsáhlejší sériovou výbavu: kuchyňku, nezávislé topení, automatickou klimatizaci Climatronic, dvojitá skla oken a mnoho dalších prvků. Výklopná střecha má elektrohydraulický pohon, který se ovládá komfortně stisknutím tlačítka. Zcela novou příjemnou atmosféru vytváří nové ztlumitelné LED osvětlení ve výklopné střeše a v zadních výklopných dveřích.

Ve všech verzích modelu California je samozřejmostí možnost zatemnění oken integrovanými roletami, stejně jako možnost otočení předních sedadel pro vytvoření útulné sedací soupravy. V kombinaci s vyjímatelným kempinkovým stolem v posuvných dveřích a se skládacími židlemi v zadních výklopných dveřích je posádka kdykoli připravena na výlet. Vnější výška vozidla je u všech tří verzí i nadále 1,99 metru, což je hodnota důležitá pro každodenní provoz. Úspěšný koncept byl vylepšen mnoha detailními změnami. Model California kromě toho disponuje v sériové výbavě nebo na přání všemi početnými inovacemi nejnovější generace modelové řady T - od asistenčních systémů přes nejnovější informační a zábavní systémy s "App Connect" až po adaptivní podvozek. Cestování je díky tomu ještě komfortnější, bezpečnější a zábavnější. Původní Transporter s výklopnou střechou se stal díky svému interiéru, promyšlenému až do posledního detailu, ikonou zcestovalých fanoušků kempování.

Tuto štafetu převzal model California, který se na základě stejného konceptu výbavy a nepřetržitého zdokonalování vyvinul v oblíbený cestovní automobil. Za několik týdnů, po dokončení rozsáhlé modernizace výrobní linky, vyjede z bran závodu již 90 000. vůz California vyrobený v Hannoveru. Po rekordním počtu dodaných vozů v roce 2016 (12 887) je v letošním roce na dohled pokoření dalšího rekordu, protože se očekává prodej více než 16 000 vozů California. To znamená meziroční nárůst o více než 25 procent.

Zcela nová je naproti tomu studie California XXL, která slaví v Düsseldorfu světovou premiéru. Jejím základem je nový Crafter, který je nejmodernějším všestranným lehkým užitkovým vozem na světě díky své maximální bezpečnosti, komfortním jízdním vlastnostem, úsporným motorům a širokému portfoliu asistenčních systémů. Studie, vybavená pevnou vysokou střechou s panoramatickým střešním oknem, prodlouženou zadní partií s velkým lůžkem, alkovnou s lůžkem pro děti, pohonem všech kol, vzduchovým odpružením a do posledního detailu promyšleným interiérem, ukazuje, jak by v budoucnosti mohl vypadat velký sourozenec modelu California.