Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Souhlasím

Obytné vozy Volkswagen pro celoroční dobrodružství

13.10.2017

Pro obytné verze modelů značky Volkswagen Užitkové vozy sezona podzimem nekončí! Mezi všestranné modely, které lze využívat celoročně v každodenním provozu i k výpravám za hranice všedních dnů, patří California, Caddy Beach a Crafter s přestavbou Freestyle, originálním projektem českého zastoupení značky Volkswagen Užitkové vozy. S výbavou pro celoroční kempování, jakou je např. nezávislé topení, se mohou majitelé těchto modelů vydat bez obav i do zasněžených hor. Kromě sériově vyráběných verzí jsou pro modelovou řadu T6 k dispozici navíc také rozmanité specializované obytné vestavby. Zážitky ze svobodného cestování si mohou dopřávat také klienti originální půjčovny Das RentAuto, kteří si mohou model Caddy Maxi, Transporter kombi nebo Caravelle vybavit úpravou pro přespání.

"Volkswagen Užitkové vozy nabízí mimořádně široké portfolio všestranných vozidel pro volný čas, od nejmenšího modelu Caddy až po největší Crafter," říká Jakub Šebesta, ředitel divize Volkswagen Užitkové vozy společnosti Porsche Česká republika. "Obliba našich obytných vozů na českém trhu neustále roste, protože je lze používat i v každodenním provozu - ve všední dny pomohou při práci, o víkendech poskytnou celé rodině zázemí při výletech do přírody a dokonce v zimě se lze s nimi bez obav vydat na hory. Ani mráz totiž není překážkou k přespání na cestách, protože útulné prostředí uvnitř vozu udrží i přes noc nezávislé topení."

 

Pilířem nabídky automobilů pro volný čas značky Volkswagen Užitkové vozy je modelová řada California, která se vyznačuje variabilním uspořádáním interiéru s integrovaným příslušenstvím a dvoulůžkem pod výklopnou střechou o rozměrech 1,2 x 2 metry. Další lůžko vznikne rozložením spací plochy v interiéru vozidla. California má přitom vnější výšku jen 1,99 metru, takže je vhodná pro každodenní provoz bez jakýchkoli omezení. Pro všechny verze modelu California jsou samozřejmostí integrované rolety na oknech a otočná přední sedadla, která zvyšují variabilitu uspořádání interiéru. Díky kombinaci s vyjímatelným kempinkovým stolem v bočních posuvných dveřích a skládacími křesly v zadním výklopném víku je majitel kdykoliv připraven i na spontánní výlet.

 

Volkswagen California se dodává ve verzích Beach, Cost a Ocean. Vstupní verze California Beach vychází z modelu Multivan Trendline. Nabízí variabilní uspořádání zadních sedadel, lze tak získat až sedmimístné osobní vozidlo s výhodami obytného vozu a možností přespání až 5 osob. Díky manuálně výklopné střeše představuje California Beach ideální řešení pro každodenní provoz i prázdninové cestování.

 

Verze California Coast i California Ocean jsou již plnokrevnými obytnými automobily. Jsou sériově vybaveny štíhlou kuchyňskou linkou s kompresorovou chladničkou Waeco o objemu 42 litrů, plynovým vařičem a kuchyňským dřezem, jakož i variabilními uložnými prostory.

 

California Ocean má v sériové výbavě navíc nezávislé horkovzdušné topení, automatickou klimatizaci Climatronic, dvojitá skla oken a mnoho dalších prvků. Výklopná střecha u modelu California Coast se ovládá manuálně, u modelu California Ocean má elektrohydraulické ovládání, vysouvá se nebo zasouvá na stisknutí tlačítka. Ve výklopné střeše má i LED osvětlení s nastavitelnou intenzitou světla. Všechny tři výbavové linie se dodávají také ve verzích s pohonem všech kol 4MOTION a dvouspojkovou převodovkou DSG.

 

Ještě více vnitřního prostoru nabízí Volkswagen Crafter 4MOTION se speciální zástavbou Freestyle, všestranně použitelný v každodenním provozu při plnění pracovních úkolů i ve volném čase. O víkendech lze vozidlo využívat na kempování, rybaření nebo například k přepravě motocyklu na motocyklové závody, protože pro fanoušky rychlé jízdy v jedné stopě je vůz vybaven i držákem pro přepravu motocyklu v interiéru včetně nájezdové rampy. Maximální využitelnost vozidla za všech povětrnostních podmínek i mimo zpevněné silnice zaručuje pohon všech kol 4MOTION, který usnadňuje také jízdu s těžkým přívěsem.

 

Crafter s přestavbou Freestyle má v zadní části interiéru skládací lůžko z ušlechtilé oceli. Příjemnou teplotu v prostoru pro spaní udržuje i během mrazivé noci naftové nezávislé topení. Ve stropní skříňce v zadní části vozu jsou umístěny dvě kempinkové židličky včetně stolku a z boku se snadno dá rozvinout markýza, která kryje prostor vedle vozidla. Tři samostatná sedadla jsou podélně posuvná a v případě potřeby vyjímatelná. U sedadel je umístěn vyklápěcí stolek. Pod ním se nachází elektrická zásuvka 230 V, kterou lze využívat po připojení vozidla k vnějšímu zdroji elektrické energie prostřednictvím vnější zásuvky. Tímto způsobem je možné snadno nabíjet i oba akumulátory vozidla.

 

Volkswagen Užitkové vozy vychází vstříc také klientům, kteří chtějí podnikat dobrodružství s přespáním uvnitř vozu jen příležitostně. Pro tyto účely lze využít Volkswagen Caddy, Caddy Maxi, Transporter kombi a Caravelle s vestavbou pro přespání od společností Bivouac nebo Nest by Egoe. Lze se tak kdykoliv ze dne na den vypravit na spontánní dovolenou nebo na výpravu za nevšedním dobrodružstvím s možností pohodlného noclehu v přírodě. Lůžko pro nocleh v interiéru má rozměry cca 2,0 x 1,1 m a snadno se rozloží několika málo úkony. Není-li lůžko zapotřebí, slouží spací plocha ve složeném stavu jako kryt zavazadlového prostoru. Zadní boční okna lze zakrýt dvěma vyjímatelnými odkládacími kapsami a interiér je možné kompletně zatemnit závěsy. Bodové svítilny LED a kapesní svítilna s magnetickým uchycením zajišťují dostatečné osvětlení uvnitř vozidla i kolem něj.

 

Společnost Nest by Egoé nabízí kempinkovou vestavbu car do zavazadlového prostoru. Během necelých pěti minut lze interiér vozidla proměnit v komfortní a praktické kempinkové zázemí. Vestavba obsahuje kromě lůžka a kvalitní matrace pro dvě dospělé osoby také vařič, dřez s přívodem vody a chladničku. Vestavba car je k dispozici ve dvou verzích pro kompaktní a velké vozy.

 

Velmi praktická je také vestavba společnosti Bivouac, která promění například osmimístný Transporter Kombi s dlouhým rozvorem v kempinkový automobil, jehož výbava zahrnuje rozkládací lůžko s komfortní matrací, zásuvkový modul, kompresorovou chladničku o objemu 40 litrů, plynový vařič, elektrický paket, rozkládací stolek a markýzu. Montáž nebo demontáž vestavby zvládnou dvě osoby do 5 minut. I s namontovanou vestavbou jsou přitom využitelná všechna sedadla v interiéru.

 

Vozidla pro volný čas mají u značky Volkswagen Užitkové vozy dlouhou tradici. Transporter, jehož historie sahá až do roku 1950, patří stejně jako Brouk k automobilovým legendám a jeho první generace se zařadila mezi symboly německého hospodářského zázraku, který umožnil rozvoj hromadného cestovního ruchu. Transporter se stal díky své všestranné koncepci a velkorysému vnitřnímu prostoru objektem zájmu cestovatelů, jejichž poptávce vycházeli vstříc také četní výrobci kempinkového vybavení. Mezi nejznámější z nich patří společnost Westfalia, která kromě přenosného kempinkového vybavení realizovala od 60. let pevné kempinkové přestavby modelu T1 ve spolupráci se společností Volkswagen.