Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Souhlasím

Suverénně až na vrchol: Amarok získal ocenění „International Pickup Award 2018“

23.11.2017

Ocenění "International Pickup Award 2018" (IPUA 2018) bylo uděleno modelu Amarok značky Volkswagen Užitkové vozy. Po roce 2010 dokázala nyní i nová generace modelové řady Amarok s motory V6, disponujícími vysokým točivým momentem, přesvědčit evropskou porotu složenou z novinářů se specializací na užitková vozidla.

Volkswagen Amarok je čerstvým nositelem ocenění „International Pickup 2018“. Po úspěchu v roce 2010 je nyní jediným pickupem, který byl oceněn již podruhé.
Volkswagen Amarok přesvědčí výkony motorů V6, vysokým točivým momentem a širokou nabídkou motorů TDI 3,0 litru.

"Za ocenění IPUA 2018 jsme velmi vděčni a rozhodnutím mezinárodně obsazené odborné poroty se cítíme poctěni. U nového modelu Amarok jsme pečlivě naslouchali přáním zákazníků a nyní jim dokážeme nabídnout ještě vyšší výkon, točivý moment a také lepší průchodnost jakýmkoli terénem. To je víc než jen ryzí luxus a životní styl," říká Dr. Eckhard Scholz, předseda představenstva značky Volkswagen Užitkové vozy, na slavnostním vyhlášení výsledků soutěže International Pickup Awards 2018 v Lyonu. "Slibuji, že budeme našim zákazníkům i nadále dodávat nejlepší řešení, abychom jim usnadňovali život a každodenní podnikání," zdůrazňuje Dr. Scholz.

Porota spatřuje v modelu Amarok ztělesnění motta "work hard, play hard", na němž je postaven celý segment pickupů, a popisuje jej jako "prvotřídního dříče". Ve zdůvodnění svého rozhodnutí mimořádně vyzdvihuje čistý design, velkorysé rozměry a zpracování. Také dvojitá kabina s místem pro pět cestujících, etalon ve svém segmentu, přesvědčí svým moderním uspořádáním. Velký dojem na porotu udělala rovněž přední sedadla ergoComfort s pečetí AGR (Aktion Gesunder Rücken e.V.). Porota navíc vyzdvihla jedinečnou osmistupňovou automatickou převodovku a širokou nabídku motorů V6.

Členy poroty okouzlily zejména jízdní vlastnosti šestiválcového modelu Amarok na silnici i v terénu: "Kultivovanost a 'elasticita' motoru jsou novým měřítkem v segmentu." Porota soutěže IPUA k tomu ve svém zdůvodnění ještě dodává: "Výkon není pro Volkswagen Amarok V6 žádnou výzvou. Široký výběr motorů TDI 3,0 litru, jejichž výkon sahá od 120 kW do 190 kW, splňuje požadavky na výkon a točivý moment všech skupin zákazníků."

Druhá generace modelu Amarok s agregáty V6 slaví u zákazníků úspěchy: Volkswagen Užitkové vozy předal zákazníkům v období od ledna do října 2017 již 65 200 vozidel modelové řady Amarok (ve stejném období loňského roku: 57 600 vozidel). To představuje nárůst o 13,2 procenta. "Velmi příznivě přijali nový Amarok s výkonnými šestiválci také zákazníci v České republice," říká Jakub Šebesta, ředitel divize Volkswagen Užitkové vozy společnosti Porsche Česká republika. "Během prvních deseti měsíců letošního roku bylo registrováno 185 nových pickupů Amarok, což představuje meziroční nárůst o 7,6 procenta."

V rámci slavnostního vyhlášení výsledků na galavečeru během mezinárodního veletrhu užitkových vozidel Solutrans 2017 byla udělena také ocenění v soutěži Van of the Year 2018. Místo mezi nejlepšími třemi v ní obsadil Volkswagen Caddy TGI, skříňový vůz a rodinné MPV značky Volkswagen Užitkové vozy s pohonem na alternativní palivo CNG.

Ocenění IPUA ("International Pickup Award") udělují vybraní členové poroty soutěže IVotY ("International Van of the Year"), skupiny renomovaných odborných novinářů z 25 zemí, jen každé dva až tři roky. Šestnáct z nich hodnotí nominovaná vozidla nezávisle na sobě podle předem definovaných kritérií. Amarok získal ocenění IPUA již v roce 2010. Volkswagen Amarok je tak jediným pickupem, jemuž bylo prestižní ocenění uděleno podruhé.

Fotografie ze slavnostního předání ocenění naleznete v naší tiskové databázi na adrese: www.vwn-presse.de

Volkswagen Amarok je „prvotřídním dříčem“, jak zní hodnocení mezinárodní poroty, která tento model vyhlásila „Mezinárodním pickupem roku 2018“.
Volkswagen Caddy TGI: Caddy s alternativním pohonem na CNG, dodávaný jako skříňový vůz nebo rodinné MPV, patří do Top 3 v soutěži „International Van of the Year 2018“.