Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Souhlasím

Lyžování dětem pokračuje i na jaře a v létě

04.04.2018

Úspěšný projekt Lyžování dětem, jehož generálním partnerem je značka Volkswagen Užitkové vozy, pokračuje i po skončení zimní sezony. Kromě tradičních závodů v přespolním běhu jsou na programu také letní kempy pro nejtalentovanější běžce. Pořadatelé navíc připravují vyhlášení výsledků ankety "Můj trenér".

"Úspěšný projekt Lyžování dětem si klade za cíl rozvíjet tělesnou zdatnost dětí nejen v zimě, ale po celý rok," říká Jakub Šebesta, ředitel divize Volkswagen Užitkové vozy společnosti Porsche Česká republika. "Proto se mohou nadšení závodníci těšit na atraktivní závody v přírodě i po skončení skvělé zimní sezony. Letošní program přespolních běhů zahrnuje deset hlavních závodů a tři až čtyři desítky soutěží menšího rozsahu. Věřím, že stejně jako v loňském roce se i letošní letní akce námi podporovaného projektu Lyžování dětem budou těšit velkému zájmu nejen sportovně založených rodin."

První březnovou neděli vyvrcholila zimní část letošního ročníku Lyžování dětem finálovým závodem v Novém Městě na Moravě s rekordní účastí. O medaile v něm bojovalo téměř 600 nejtalentovanějších mladých běžců na lyžích z celé České republiky. Další dva závody v běhu na lyžích pod záštitou projektu Lyžování dětem a značky Volkswagen Užitkové vozy se uskutečnily během následujících dvou víkendů ve Vrchlabí a Jablonci nad Nisou.

Mladí sportovci budou v napínavých kláních po krátké pauze pokračovat již 9. června, kdy je čeká závod v přespolním běhu v Semilech. Během prázdnin mohou talentovaní běžci vylepšovat svou výkonnost na letních kempech, aby se připravili na hlavní program přespolních běhů, který odstartuje 1. září závod v Harrachově a ukončí 20. října poslední závod ve Skuhrově-Huntířově. Kromě 10 hlavních závodů obsahuje termínová listina 30 až 40 dalších soutěží menšího rozsahu. Celostátní finále letní části je na programu 13. října 2018 v libereckém běžeckém areálu Vesec.

"Mám velkou radost, že Lyžování dětem má za sebou další úspěšnou zimní sezonu," říká Čestmír Skrbek z pořadatelské agentury ČS Sport. "My však již pilně připravujeme neméně důležitou letní část, která umožní mladým sportovcům důkladnou přípravu na příští zimu. Věřím, že se opět budeme scházet na startu našich soutěží ve velkém počtu. Rád bych touto cestou poděkoval všem účastníkům, klubům, trenérům, rodičům i všem partnerům za skvělou celoroční podporu populárního projektu Lyžování dětem."

Projekt Lyžování dětem byl pro letošní rok zásadně inovován s cílem ještě více zatraktivnit všechny soutěže, závody a další doprovodné aktivity. Program zahrnuje 25 soutěží, z toho 13 v zimním a 12 v letním období. Organizátoři očekávají, že se soutěží zúčastní celkem 10 000 mladých sportovců. Mezi novinky letošního ročníku patří mimo jiné zavedení nových soutěží "O pohár VW" a "O pohár PRE", soutěže pro rodiče závodníků a spuštění ankety "Můj trenér", jejíž výsledky budou vyhlášeny v letním období. Záměrem ankety je vyjádřit poděkování dobrovolným trenérům za jejich obětavou dlouholetou práci.

Projekt Lyžování dětem podporuje sportování dětí a mládeže v jednotlivých regionech a umožňuje objevovat nové lyžařské talenty. Pořadatelství se ujaly Krajské svazy lyžařů Libereckého a Královéhradeckého kraje, lyžařské oddíly a kluby. Nad projektem Lyžování dětem převzaly záštitu organizace Svaz lyžařů České republiky a Česká unie sportu. Roli generálního partnera převzala značka Volkswagen Užitkové vozy, která je dlouholetým a stabilním partnerem českého běžeckého lyžování. Více informací o projektu Lyžování dětem je k dispozici na webových stránkách www.lyzovanidetem.cz a facebookovém profilu "Lyžování dětem".