Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Souhlasím

Caravan Salon 2018 se světovými premiérami a klasickými modely značky Volkswagen Užitkové vozy

23.08.2018

Volkswagen Užitkové vozy vystavuje ve světové premiéře na veletrhu Caravan Salon 2018 v Düsseldorfu zcela nově vyvinutou modelovou řadu kempinkových vozidel Grand California na základě aktuálního modelu Crafter. Další premiérou na největší výstavě kempinkových vozidel a obytných přívěsů (24. 8. - 2. 9. 2018) je nový model California 30 Years - limitovaná edice 999 jubilejních vozů k 30. výročí ikony mezi kempinkovými vozidly, modelu California.

 

Grand California: Hvězdou veletrhu Caravan Salon 2018 je nově vyvinutý model Grand California - velký kempinkový automobil s inovativními pohony, asistenčními, komfortními, informačními a zábavními systémy modelu Crafter. Volkswagen Užitkové vozy koncipoval model Grand California jako moderní kempinkové vozidlo s mladistvým a charismatickým designem. Sériový model svým čistým vzhledem, světlými barvami a důkladně promyšlenými detailními řešeními navazuje na studii, která loni vzbudila pozdvižení. Uvedení na trh je plánováno na jaro 2019.

Grand California se od modelu California z modelové řady "T6" zásadním způsobem odlišuje prostornou spací zónou s pevným lůžkem v zádi, na přání dodávaným dětským lůžkem pod zvýšenou střechou včetně panoramatického střešního okna a plnohodnotnou koupelnou. Pro světoběžníky je optimální volbou pohon všech kol 4MOTION, který bude nabízen jako alternativa pohonu předních kol.

California 30 Years: Před 30 lety debutovala první California na základě tehdejší třetí generace modelové řady Transporter. V současnosti je nabízena šestá generace. Během 30 let bylo prodáno více než 165 000 ikonických kempinkových vozidel. Volkswagen Užitkové vozy nyní slaví 30 let modelu California 999 vozy limitované edice California 30 Years. Na českém trhu se nenabízí jako samostatný model, ale jako výbavový paket pro model California Coast s příplatkem od 110 600 Kč vč. DPH. Kompaktní California s geny Transporteru je první volbou všech zákazníků, kteří chtějí kempinkový vůz používat také v každodenním provozu jako MPV.

Mezi četné mimořádné prvky výbavy jubilejní edice patří nově koncipované a ušlechtilé ozdobné obložení "Bright Wood", rozšířená výbava a výklopná střecha v kontrastních metalických barvách stříbrná Reflex nebo šedá Indium. Výrobní číslo v rámci limitované série je uvedeno na dvou plaketách na střešních sloupcích B.

Volkswagen Užitkové vozy vystavuje bestseller California na Caravan Salonu kromě toho také ve výbavových verzích Beach Edition, Coast a Ocean Grey. Expozice s novinkami kempinkových vozidel se nachází v hale 16.

Na venkovní ploše před halou 18 je prezentován aktuální model Caddy Beach, nejkompaktnější a cenově nejdostupnější člen rodiny kempinkových vozidel značky Volkswagen Užitkové vozy. Návštěvníci se zde také mohou zúčastnit fotografické akce "Jednou hippie, navždy hippie".

Široký sortiment kempinkových vozidel završuje velký počet výrobců nástaveb, kteří jako základ pro své koncepty kempinkových vozidel používají modely Transporter, Crafter, Caddy a Amarok. Expozice jednotlivých výrobců nástaveb jsou umístěny následovně:

HALA 12
bimobil
Fiftyten
NordVan
Robel Mobil
Tischer
WINGAMM

HALA 15
Campmobil Schwerin
campocito
Fischer Wohnmobile
HRZ/Schwabenmobil
Knaus Tabbert
Köhler Wohnmobile
Reimo
Die Reisemobilmanufaktur Schirner Spacecamper
Summermobil
Terracamper/Flowcamper/Dogscamper Tonke
Werz Wohnmobile
Westfalia Mobil