Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Souhlasím

Volkswagen Užitkové vozy upevňuje pozici jedničky

07.05.2019

Značka Volkswagen Užitkové vozy upevňuje své postavení jedničky na českém trhu. Během prvních čtyř měsíců letošního roku vzrostl počet registrací nových vozů této značky o 18,5 procenta na celkových 2323. Volkswagen Užitkové vozy je navíc lídrem českého trhu nejen v součtu kategorií M1 + N1, ale také v kategorii N (N1 + N2). Na úspěšných výsledcích se podílely především modelové řady Transporter, Crafter a Amarok.

"Volkswagen Užitkové vozy pokračuje na českém trhu v silném růstu. Díky tomu jsme první třetinu letošního roku uzavřeli s velmi úspěšnou bilancí," říká Jakub Šebesta, ředitel divize Volkswagen Užitkové vozy společnosti Porsche Česká republika. "Největší zásluhu na skvělých obchodních výsledcích mají modely Transporter, Amarok a Crafter, které dosahují nemalých dvouciferných nárůstů. Spokojeni však můžeme být také s vývojem prodeje modelu Caddy, který dokázal při výrazném poklesu celého segmentu zvýšit svůj tržní podíl."

Značka Volkswagen Užitkové vozy dosáhla v období od ledna do dubna 2019 meziročního nárůstu počtu registrací o 18,5 % na 2323 vozů. Vzhledem k tomu, že celkový český trh vzrostl jen o 5,3 %, patří značce Volkswagen Užitkové vozy tržní podíl 17,6 %, což znamená meziroční zvýšení o 1,9 procentního bodu. Volkswagen Užitkové vozy tak upevnil své postavení jedničky na českém trhu.

Modely Transporter, Crafter a Amarok se i nadále těší mimořádně silné poptávce českých zákazníků. Transporter zůstává nejprodávanějším modelem s 955 registracemi (+30,8 %) a tržním podílem 24,9 % ve svém segmentu. Ještě větších meziročních nárůstů prodeje dosáhly modely Crafter (+38,3 %) a Amarok (+68,4 %). Amarok drží ve svém segmentu podíl 22,1 %. Vynikajícím tržním podílem se může pochlubit také Crafter (10,7 %), který se stále úspěšněji prosazuje ve velmi konkurenčním segmentu největších lehkých užitkových vozů. Tržní podíl modelu Caddy, který je v žebříčku prodeje s 845 vozy na druhém místě, vzrostl na 17,5 %. Všechny modely tak dosáhly během prvních čtyř měsíců letošního roku nárůstu tržního podílu.

 

Přehled počtu registrací nových automobilů značky Volkswagen Užitkové vozy v České republice v období od ledna do dubna 2019:
• 955 vozidel modelové řady T (730; +30,8 procenta)
• 845 vozidel modelové řady Caddy (869; -2,8 procenta)
• 133 vozidel modelové řady Amarok (79; +68,4 procenta)
• 390 vozidel modelové řady Crafter (282; +38,3 procenta)