Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Souhlasím

Jizerská 50

Jsme hrdým partnerem tradičního svátku všech běžkařů, 50. ČEZ Jizerské 50!

Těší nás, že můžeme podpořit největší sportovní akci v Libereckém kraji, kde se na trati tradičně scházejí vrcholoví sportovci i amatéři. Jizerská 50 již neodmyslitelně patří k symbolům českého lyžování. Kdo ji vynechá, jako by nebyl.

Legendární závod v běžeckém lyžování, Jizerská 50, v letošním roce oslaví 50. výročí. Na start největšího běžkařského závodu u nás se každoročně postaví tisíce sportovců, mezi nimiž je mnoho významných českých osobností. Ve stopě se tak můžete potkat s olympioniky, uznávanými českými lékaři, bývalými fotbalisty, herci či sportovními komentátory.

 

Páteční Volkswagen Bedřichovskou 30 bude soubojem hned několika úspěšných sportovců. Na start se postaví olympijský medailista Ondřej Synek či vodní slalomář Vít Přindiš. Třicet kilometrů volnou technikou si nenechá ujít ani Petr Koukal, dvojnásobný olympionik a bývalý reprezentant v badmintonu. "Nejsem si úplně jistý svou klasikou, takže budu letos startovat na Volkswagen Bedřichovské 30, ale třeba mě taky jednou čeká i ta padesátka," říká Petr Koukal.

 

ČEZ Jizerská 50 přilákala zpátky do stopy hned dvě úspěšné bývalé lyžařky. Olympijská medailistka Květa Jeriová-Pecková jela Jizerskou 50 v roce 1978. Po ukončení kariéry se postavila na startovní čáru znovu až na Jizerské 50 v rámci Jizerské firemní Raul štafety, ve které se představí i letos. "Lyže jsem sundala tím, že už nikdy lyžovat nebudu. V podstatě jsem to dodržela. Ale nabídka jet znovu Jizerskou 50 se nedá odmítnout," říká Květa Jeriová. Eva Vrabcová-Nývltová vyměnila běžecké lyžování za atletiku, Jizerská 50 jí však přilákala zpět do stopy. "Táta jel Jizerku několikrát, vždycky o ní nadšeně vyprávěl. Je to trochu lyžařská povinnost. Vždy jsem si ji chtěla taky zkusit zajet," říká Eva. Už nyní poctivě trénuje v Livignu a jestli se postaví na start padesátý, pětadvacítky či na trasu 30 km volně ještě uvidí podle aktuální formy.

 

Legendární závod na běžkách láká i další osobnosti. Na start padesátikilometrového závodu se postaví i uznávaný kardiolog Jan Pirk, stomatolog a moderátor Roman Šmucler, herec a bavič Jakub Kohák či herec a architekt David Vávra. Na startu nebude chybět ani Lukáš Trefil, dvojnásobný bronzový olympijský medailista ze čtyřkajaku z Ria 2016 a Londýna 2012. Do stopy 50 km závodu se postaví i bývalá česká reprezentantka v biatlonu Barbora Tomešová, která kromě hlavního závodu zvažuje start i v páteční Bedřichovské 30. Hlavní závod na 50 km si nenechá ujít ani ministr spravedlnosti Robert Pelikán. Pomyslný souboj redaktorů a moderátorů mezi sebou svedou Tomáš Budka a Stanislav Bartůšek z České televize a moderátorka Radiožurnálu Lucie Výborná. Chybět nebude ani fotbalové duo Petr Švancara a Luděk Zelenka, kteří pojedou za tým KAMArádi. Na poloviční 25kilometrové trase se ukáží sportovní komentátoři Pavel Čapek a David Kozohorský.

 

Memoriál expedice Peru 1970 připomíná Radek Jaroš. "Příběh expedice Peru 1970 jsem znal od dětství. Na Huascaránu jsem byl čtyřikrát. Jizerskou 50 jim skládám hold." V letošním padesátém ročníku ho uvidíme na startu Jizerské firemní Raul štafety a v jednom z distančních závodů.