Multikolizní brzda

Multikolizní brzda, která je součástí sériové výbavy, začne po nárazu brzdit automobil s cílem zabránit následným kolizím.1 Multikolizní brzda se aktivuje poté, co dva navzájem nezávislé senzory zaznamenají náraz. Po krátkém zpoždění je automobil krátkými brzdovými rázy zpomalován až do rychlosti 10 km/h. Řidič přitom může kdykoli opět převzít kontrolu nad vozem.

¹ V rámci možností daných systémem.

Brzdový asistent

Brzdový asistent, který je součástí sériové výbavy, rozpozná jakou rychlostí je sešlápnutý pedál brzdy. Při reflexivním nebo při nouzovém brzdění rychleji vyvine v brzdovém systému maximální tlak.

Asistent pro rozjezd do kopce

Asistent pro rozjezd do kopce, který je součástí sériové výbavy, brání při rozjíždění do kopce nechtěnému couvnutí vozu a zajišťuje tak komfortní ovládání

Kontrola poklesu tlaku vzduchu v pneumatikách

Systém kontroly poklesu tlaku vzduchu v pneumatikách varuje při odchylce tlaku vzduchu v pneumatikách a upozorňuje řidiče, aby co nejrychleji zkontroloval nahuštění kol.1

Výbava za příplatek.
¹ V rámci možností daných systémem..

Další bezpečnostní systémy

Elektronický stabilizační systém¹
Elektronický stabilizační systém brání cíleným přibrzďováním jednotlivých kol nedotáčivému a přetáčivému chování automobilu.

Protiblokovací systém
Protiblokovací systém brání zablokování kol a zajišťuje tak ovladatelnost vozu.

Protiprokluzová regulace (ASR)
Protiprokluzová regulace brání protáčení kol.

Elektronická uzávěrka diferenciálu (EDS)
Elektronická uzávěrka diferenciálu rozděluje sílu motoru na kola s lepšími adhezními podmínkami.

Airbagy
Zajišťují tu nejlepší možnou ochranu při čelním a bočním nárazu. Airbag spolujezdce je možné deaktivovat pomocí klíče zapalování.

Signalizace nezapnutého bezpečnostního pásu
Po nastartování motoru opticky upozorňuje řidiče, že nemá zapnutý bezpečnostní pás. Po započetí jízdy je řidič pomocí akustické signalizace nucen k jeho zapnutí.

¹ V rámci možností daných systémem.

Zavřít
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Souhlasím