Menu
Zavřít

Originální díly Volkswagen® Tlumiče

Originální díly Volkswagen® Tlumiče

S originálními tlumiči Volkswagen nezůstane Váš komfort a Vaše bezpečnost na půli cesty. Zde se dozvíte, díky čemu jsou tak speciální a jak fungují.

Originální tlumiče Volkswagen

Týmová práce pro větší komfort a bezpečnost.

Originální tlumiče Volkswagen jsou optimálně upravené pro Váš vůz, jeho podvozek a jeho asistenční systémy. Zajišťují klidnou a bezpečnou jízdu a pomáhají Vám udržet vůz v jízdním pruhu - v úzkých zatáčkách, při brzdění na plný výkon a také pokud jste plně naloženi a cestujete s celou rodinou. 

Jsou bezpečné: tlumí kyvné pohyby a podporují funkci asistenčních systémů (např. elektronický stabilizační program nebo ABS)

Odolávají zátěži: Špičkové výkony při rychlosti a zatížení např. těžkým přívěsem nebo velkým množstvím cestovních zavazadel. 

Šetří náklady: Chrání komponenty karosérie a podvozku před vyšším opotřebením. 

Kdy je čas na kontrolu?

Od nájezdu cca 60.000 km nechte pravidelně provádět kontrolu svých tlumičů, např. při výměně kol. Váš vůz tak bude mít  optimální adhezi po celý rok - především v zimě, kdy je led a sníh. A na jaře hned budete vědět, zda chladné roční období s posypovou solí, mokrem a blátem zanechalo své stopy. 

Jak se projevují defekty?

Udržet si přehled o svých tlumičích není snadné.

Většinou jsou dobře schované za Vašimi pneumatikami. Kromě toho se opotřebovávají postupně. Vy pak upravíte způsob své jízdy a možná si ani nevšimnete, že Váš Volkswagen v zatáčkách trochu "plave", brzdná dráha se prodlužuje, a tak dále. Díky tomu se zde opotřebení projevuje obzvláště zrádným způsobem. Nechte proto své tlumiče pravidelně kontrolovat - nejlépe u svého servisního partnera Volkswagen. 

Jsou defektní tlumiče nebezpečné?

Defektní tlumiče špatně vyrovnávají otřesy a jejich stabilizační funkce je nižší.

Adheze Vašich pneumatik není optimální. V důsledku toho je Vaše brzdná dráha delší, řízení nejisté a chování vozu při jízdě méně stabilní - zejména v zatáčkách. Bezpečnostní systémy se proto aktivují dříve. Poznáte to podle toho, že dynamika jízdy není tak dobrá. 

Co vykonávají Vaše tlumiče pro Vaši bezpečnost?

Vaše tlumiče jsou neviditelní pomocníci, s nimiž je Vaše jízda znatelně komfortnější a bezpečnější. Tlumí otřesy vzniklé nerovnostmi vozovky, drží Vaše kola na silnici a přispívají k větší jízdní stabilitě Vašeho Volkswagenu. 

Intaktní tlumiče znamenají kratší brzdnou dráhu.

Pro Vaše bezpečí na cestách spolupracují Vaše tlumiče s Vašimi brzdami a koly. Pokud fungují správně, zastavíte již při 80 km/h s brzdnou dráhou o 6 m kratší. 

Jejda!
Zdá se, že váš prohlížeč není aktuální. Možná náš web nefunguje optimálně. Většina prohlížečů (ale ne MS Internet Explorer 11 a starší) stále funguje dobře.

Doporučujeme aktualizovat webový prohlížeč!
Nejnovější verze může zajistit dobrý zážitek kdekoli na internetu.

Děkuji za vaši návštěvu a bavte se,
Váš tým Volkswagen