Menu
Zavřít
 

5.4.2024 Volkswagen Užitkové vozy představuje detaily interiéru a nákladového prostoru nového modelu Transporter

Volkswagen Užitkové vozy zveřejňuje další podrobné informace o interiéru a nákladovém prostoru zcela nově vyvinuté generace modelu Transporter. Stejně jako Multivan a ID. Buzz se i nový Transporter postaví na start s digitální přístrojovou deskou v sériové výbavě. Oproti předchozímu modelu Transporter 6.1 nabídne navíc velké výhody také v nákladovém prostoru. Příkladem je nová vstupní verze s krátkým rozvorem náprav. Její nákladový prostor je o 61 mm delší. Šířka mezi podběhy kol se zvětšila dokonce o 148 mm.

Další informace
 

28.3.2024 Vynikající bezpečnost: ID. Buzz Cargo a Caddy Cargo slaví dvojitý úspěch v testech Euro NCAP

Nezávislá organizace Euro NCAP udělila hned dvěma modelům značky Volkswagen Užitkové vozy vynikající hodnocení aktivní bezpečnosti. ID. Buzz Cargo získal od bezpečnostních a zkušebních inženýrů organizace Euro NCAP platinové ocenění, zatímco model Caddy Cargo si z náročných testů odnesl zlato. Elektricky poháněný ID. Buzz Cargo bodoval asistenčními systémy, které vůz bezpečně udržují v jízdním pruhu, dynamicky přizpůsobují jeho rychlost a včas jej dokážou zastavit před stojícími překážkami nebo chodci a cyklisty, kteří vstoupí či vjedou do vozovky ze strany. Rovněž model Caddy Cargo přesvědčil zkušební techniky svými funkcemi pro bezpečné udržování vozu v jízdním pruhu a nouzové brzdění.

Další informace
 

21.3.2024 Světová premiéra na výroční tiskové konferenci: Nový ID. Buzz GTX je nejvýkonnější Bulli všech dob

Značka Volkswagen Užitkové vozy představila ve světové premiéře nový model ID. Buzz GTX1 o výkonu 250 kW (340 k) v rámci dnešní výroční tiskové konference. „Nejvýkonnější Bulli všech dob, se dvěma rozvory náprav a dvěma velikostmi akumulátorové baterie, volitelně 5, 6 nebo 7 sedadel, k tomu sériově dodávaný pohon všech kol – optimální tažná síla a trakce v každé jízdní situaci. Tento vůz by se vlastně měl jmenovat ID. Buzz GTXXL! To je skvělý začátek roku 2024,“ nastiňuje Lars Krause, člen představenstva značky Volkswagen Užitkové vozy odpovědný za prodej a marketing. ID. Buzz GTX je ve verzi s normálním rozvorem vybaven novou sadou akumulátorů s využitelnou kapacitou 79 kWh. Verze s prodlouženým rozvorem náprav (plus 250 mm) je napájena z rovněž nové akumulátorové baterie o využitelné kapacitě 86 kWh. Obě verze GTX mají společný sériově dodávaný pohon všech kol 4MOTION a předběžný údaj zrychlení z 0 na 100 km/h za pouhých 6,5 sekundy. Předprodej modelu ID. Buzz GTX bude zahájen v létě.

Další informace
 

13.3.2024 Volkswagen Crafter v Cimrmanových službách spolehlivě slouží již šestým rokem

Volkswagen Užitkové vozy již šestým rokem podporuje legendární Divadlo Járy Cimrmana. Spolehlivou a bezpečnou přepravu kulis i dalšího technického vybavení na pravidelná výjezdní představení do regionů po celé České republice má tradičně na starosti Volkswagen Crafter.

Další informace
 

14.2.2024 Fanoušci modelu California 6.1 mají poslední šanci objednat si nový vůz přímo z výroby

Značka Volkswagen Užitkové vozy odpočítává poslední týdny, kdy si vyznavači svobody na čtyřech kolech mohou objednat vysněný kempovací vůz California 6.1 do výroby, a to s mimořádným zvýhodněním až 400 000 Kč včetně DPH. Poté bude možnost objednání tohoto modelu definitivně ukončena. Nyní objednané vozy California 6.1 budou vyrobeny do třech měsíců. Nový model California odvozený od Multivanu přijde na trh ještě letos, první objednávky budou možné ve druhé polovině roku.

Další informace
 

7.2.2024 Volkswagen Užitkové vozy nabízí atraktivní zvýhodnění pro modely Caddy, ID. Buzz, Multivan a Multivan 6.1

Značka Volkswagen Užitkové vozy zvyšuje cenovou atraktivitu své nabídky oblíbených modelů pro rodiny, volný čas i podnikání; od Caddy přes Multivan až po elektrický ID. Buzz. V závislosti na podmínkách u jednotlivých modelových řad mohou zákazníci výrazně ušetřit především výběrem předváděcího nebo skladového vozu. Nicméně například u modelů Multivan a Caddy lze za akční cenu pořídit také individuálně konfigurované vozy zadané do výroby.

Další informace
 

31.1.2024 Volkswagen Amarok postupuje do finále globální ankety o nejlepší vůz z pohledu žen

Volkswagen Amarok zvítězil ve své kategorii v anketě Světové ženské auto roku 2024 (Women’s Worldwide Car of the Year – WWCOTY) a postupuje do finálového kola, jehož výsledky budou zveřejněny na Mezinárodní den žen 8. března. Ve 14. ročníku ankety WWCOTY hlasuje 75 motoristických novinářek z 52 zemí pěti kontinentů.

Další informace
 

22.1.2024 California 6.1 je „Kempovacím vozem roku 2024“

Značka Volkswagen Užitkové vozy získala s modelem California po roce 2023 a po hattricku z let 2017, 2018 a 2019 znovu ocenění „Kempovací vůz roku“. Kompaktní kempovací ikona je velmi oblíbená nejen u čtenářů, ale i u zákazníků. Jen v uplynulém roce bylo v Hannoveru vyrobeno 26 352 vozů California. Na stupních vítězů skončila také Grand California na základě modelu Crafter – zajistila si třetí místo v kategorii „Kempovací vůz s integrovanou koupelnou“. Zástupci časopisů „promobil“ a „Caravaning“ předali ocenění v sobotu večer v rámci veletrhu CMT ve Stuttgartu.

Další informace
 

18.12.2023 Značka Volkswagen Užitkové vozy poodhaluje nový Transporter

Volkswagen Užitkové vozy uvede v roce 2024 na evropský trh nástupce současných modelů Transporter 6.1 a Caravelle 6.1. Nová generace této produktové řady byla významně vylepšena ve všech oblastech. Značka Volkswagen Užitkové vozy zahájí předprodej nového modelu Transporter v České republice v první polovině roku 2024, čímž vyjde vstříc požadavkům všech firemních i soukromých zákazníků ohledně dlouhodobého plánování nákupu vozidel. Spuštění prodeje je plánováno na začátek roku 2025. Nová generace nabízí výrazně rozšířenou sériovou výbavu v porovnání se svými předchůdci – včetně digitálního panelu sdružených přístrojů, centrálního displeje a nejnovějších asistenčních systémů – a zcela novou řadu vysoce hospodárných systémů pohonu. Značka Volkswagen Užitkové vozy s těmito novými modely poprvé vyvinula produktovou řadu, která bude k dispozici nejen s turbodiesely, ale též s plug-in hybridními a elektrickými pohony.

Další informace
 

12.12.2023 Nová generace modelu Transporter doplní nabídku lehkých užitkových vozů VW

Značka Volkswagen Užitkové vozy završuje transformaci produktové nabídky lehkých užitkových vozů. Od tohoto okamžiku bude pozornost konzistentně zaměřena na motto „ideální lehký užitkový vůz pro každého“. Všechno začalo v roce 1949 modelem Transporter T1, automobilem pro všechny. Model T1 dosáhl jako Transporter, Samba Bus a kempovací MPV globálního úspěchu. Od té doby následovalo dalších pět generací. Jediná platforma poskytla základ pro všechny varianty. Pak přišla éra elektrické mobility vyžadující změnu paradigmatu a zároveň i transformaci nabídky lehkých užitkových vozů značky Volkswagen. Z jednoho koncepčně univerzálního vozu se postupně staly tři: Transporter, Multivan a ID. Buzz. V roce 2021 tento proces odstartoval nový Multivan – MPV koncipované pro volný čas i podnikání a poprvé nabízené s plug-in hybridním pohonem. V roce 2022 následovaly ikony elektromobility, modely ID. Buzz a ID. Buzz Cargo (s užitečnou hmotností 638 kg). Nyní začíná odpočítávání do premiéry třetího pilíře nabídky lehkých užitkových vozů značky: modelu Transporter a jeho varianty Caravelle pro přepravu osob. Tyto modely nabídnou nejmodernější pohony a asistenční systémy spolu s užitečnou hmotností přesahující hranici jedné tuny.

Další informace
 

29.11.2023 Společnost API CZ získala status Premium Partner pro přestavby vozidel značky Volkswagen Užitkové vozy

Značka Volkswagen Užitkové vozy udělila první certifikaci Premium Partner pro přestavby v České republice. Jejím držitelem se stala společnost API CZ, která se zaměřuje především na úpravy automobilů Volkswagen Caddy a Caddy Maxi pro bezbariérový přístup. Důkladný audit výrobních činností ověřil vysokou kvalitu přestaveb vozidel značky Volkswagen Užitkové vozy z dílen společnosti API CZ.

Další informace
 

28.11.2023 Volkswagen Poznań slaví 30 let: Od montážního závodu k motoru polské ekonomiky

Volkswagen Poznań slaví kulaté výročí! Společnost byla založena před 30 lety, tehdy jako výhradně montážní závod se 48 zaměstnanci. V současnosti provozuje čtyři výrobní závody, zaměstnává 9500 lidí a je tak největším zaměstnavatelem v regionu. Kromě toho se jedná také o největšího výrobce automobilů v Polsku.

Další informace
 

23.11.2023 Pick-up roku: „Hattrick“ pro nový Amarok

To je Amarok: Na veletrhu logistiky a přepravy Solutrans 2023 v Lyonu bylo předáno mimořádné ocenění IPUA (International Pick-up Award) pro pick-upy, které je udělováno jen každé dva až tři roky. Vítězem se stal nový Amarok od značky Volkswagen Užitkové vozy. Znovu! Tento pick-up si totiž toto prestižní ocenění vysloužil již potřetí. Poprvé v roce 2011 (pro roky 2012 a 2013) a pak v roce 2017 (pro roky 2018 a 2019). Tentokrát sdílí Amarok první místo se svým kooperačním partnerem, značkou Ford, a jeho modelem Ranger – pro roky 2024 a 2025.

Další informace
 

7.11.2023 ID. Buzz výhodně? Na e-Salonu rozhodně!

Volkswagen Užitkové vozy připravil u příležitosti letošního veletrhu čisté mobility e-SALON v pražských Letňanech pro své zákazníky exkluzivní nabídku modelu ID. Buzz. Bohatě vybavené vozy ID. Buzz Pro „limitovaná edice 260“ je možné pořídit se zvýhodněním více než 260 000 Kč včetně DPH. S mimořádným zvýhodněním jsou nabízeny také skladové a předváděcí vozy ID. Buzz.

Další informace
 

6.11.2023 První fakta: Značka Volkswagen Užitkové vozy představí úspěšný model Crafter v modernizované podobě

Crafter patří mezi nejmodernější modely ve svém segmentu. Jen do konce loňského roku bylo prodáno více než 354 000 exemplářů aktuální generace. Crafter je přesvědčivý, ať se jedná o skříňovou verzi, valník, podvozek, kempovací model Grand California, nebo základ pro výrobce nástaveb. Volkswagen Užitkové vozy nyní zveřejňuje první fakta o dalekosáhlé technické modernizaci modelu Crafter. Software i hardware dosáhne nové, ještě vyšší úrovně. Především přístrojová deska bude mít zcela nové uspořádání. Crafter přitom obdrží nejnovější generaci informačních a zábavních systémů. Nový bude také digitální panel sdružených přístrojů „Digital Cockpit“ spolu s multifunkčním volantem, elektronicky ovládanou parkovací brzdou a četnými asistenčními systémy. Předprodej nového modelu Crafter bude v ČR zahájen v dubnu 2024.

Další informace
 

3.11.2023 Profesionální sezonní servis připraví modely značky Volkswagen Užitkové vozy na zimu

Značka Volkswagen Užitkové vozy připravila ve své autorizované servisní síti pro své zákazníky cenově výhodný sezonní servis, který dokonale připraví jejich vůz na náročné zimní období. Základem nabídky je podzimní servisní prohlídka, na kterou navazuje kompletní pneuservis. Cenově výhodnou údržbu vozu i v nadcházejících letech zajistí zákaznická karta Volkswagen MyCard, Volkswagen Servisní balíčky a Servisní prohlídky. Nejen u servisních partnerů, ale i z pohodlí domova si mohou zákazníci pro svůj Multivan a další modely značky Volkswagen Užitkové vozy pořídit Originální příslušenství Volkswagen® nebo si udělat radost produkty z kolekce Volkswagen Lifestyle.

Další informace
 

25.10.2023 Tomáš a Tamara Klusovi sází na ID. Buzz a Multivan

Volkswagen Užitkové vozy zahájil spolupráci s Tomášem Klusem a Tamarou Klusovou. Tomáš Klus se stal ambasadorem elektromobilu ID. Buzz, zatímco Tamaře Klusové učaroval Multivan. Oba všestranné automobily budou rodinu Klusových přepravovat za jejich každodenními povinnostmi, ale i doprovázet na cestách za dobrodružstvím.

Další informace
 

29.9.2023 Volkswagen Poznań slaví 20 let výroby modelu Volkswagen Caddy

Caddy a Poznań patří již 20 let k sobě. Zkraje podzimu 2003 představila značka Volkswagen Užitkové vozy na veletrhu užitkových vozidel RAI v Amsterdamu třetí generaci modelové řady Caddy. Krátce poté, 12. listopadu, byla zahájena její výroba v polské Poznani. Tím začala také úspěšná historie tohoto výrobního závodu i modelu. Od té doby sjelo z montážní linky ve výrobním závodě na západě Polska více než 2,6 milionu exemplářů tohoto kombi s vysokou střechou.

Další informace
 

31.8.2023 Caravan Salon 2023: nový Amarok jako kempovací vůz se střešním stanem a hardtopem

Volkswagen Užitkové vozy představuje na veletrhu Caravan Salon přestavbu modelu Amarok. Návštěvníci se mohou těšit též na novou studii California CONCEPT na základě modelu Multivan a na řadu dalších inovací. V Düsseldorfu je vystaven rovněž nový Amarok PanAmericana. Tento speciální pick-up byl upraven společností Genesis Import. Vznikl tak dokonalý automobil pro dobrodružné výpravy a kempování, který nabízí střešní stan, 270° markýzu a vestavěný hardtop.

Další informace
 

24.8.2023 Světová premiéra nové Californie CONCEPT

California z rodiny vozů Volkswagen Užitkové vozy je ztělesněním svobodného života na kolech: plnohodnotný VW Bus vhodný pro každý den v roce, který lze navíc během minuty přestavět na plně vybavený obytný vůz vhodný pro dobrodružství všeho druhu. Právě díky této všestrannosti se California stala celosvětově nejúspěšnějším obytným vozem ve své třídě. Poté, co bylo prodáno 260 000 vozů tohoto modelu, představuje Volkswagen Užitkové vozy na veletrhu Caravan Salon v Düsseldorfu ve světové premiéře novou Californii CONCEPT. Vystavený vůz otevírá okno do budoucnosti tohoto ikonického modelu. Nabízí nejmodernější pohonné jednotky a nejnovější asistenční, informační a zábavní systémy, jakož i novou generaci výbavy. California CONCEPT vychází z prodloužené verze modelu Multivan uvedeného na trh v roce 2021, takže je větší než předchozí California 6.1. Vůz bude představen na stánku Volswagen Užitkové vozy v hale 16 (D52-01).

Další informace
 

8.8.2023 Paket pro přenocování v novém Multivanu již lze objednávat

Volkswagen Užitkové vozy vychází vstříc přáním zákazníků, kteří nepotřebují pro své cestovatelské výpravy osvědčený kempovací model California, ale čas od času chtějí ve svém Multivanu komfortně přenocovat. Pro nový Multivan je nově k dispozici praktický „paket pro přenocování“, jehož sklopná matrace spolu s prvky pro zatemnění interiéru promění rodinné MPV v lehkou verzi kempovacího vozu.

Další informace
 

2.8.2023 Oko za oko, Amarok za Amarok

Volkswagen Užitkové vozy připravil ve spolupráci se společností Volkswagen Financial Services mimořádně atraktivní financování pro nový Amarok. Prémiový pick-up pro každodenní provoz lze pořídit na výhodný úvěr FlexiFIN s akční úrokovou sazbou, která začíná již od 4,99 %. Vítaný je také finanční bonus ve výši 20 000 Kč při předání ojetého vozu Amarok na protiúčet.

Další informace
 

28.7.2023 Volkswagen Multivan je možné pořídit již za necelý milion korun

Na jízdu do budoucnosti za volantem modelu Volkswagen Multivan se mohou čeští zákazníci vydat již za 999 000 Kč včetně DPH, pokud využijí množstevně omezenou nabídku modelu Multivan 1.5 TSI. Zcela nová generace Multivanu navazuje na své legendární předchůdce robustní konstrukcí a mimořádně variabilním a prostorným interiérem. K těmto klasickým přednostem navíc přidává inovativní technologie a nejmodernější digitální systémy a funkce. Zákazníci mají k dispozici také širokou paletu pohonů (TDI, TSI, PHEV) a rozmanité možnosti individualizace.

Další informace
 

19.7.2023 ID. Buzz z půjčovny je ideální způsob, jak zažít elektromobilitu na vlastní kůži

Volkswagen Užitkové vozy nabízí svým firemním zákazníkům jedinečnou službu prostřednictvím půjčovny elektromobilů společnosti Volkswagen Financial Services. Zájemci o elektromobilitu si mohou za výhodných podmínek vypůjčit na týden až dva měsíce elektricky poháněné modely ID. Buzz a ID. Buzz Cargo a vyzkoušet si je v reálném provozu své firmy. Elektromobily ID. Buzz se vyzvedávají a vrací v Praze, Jihlavě a Ostravě.

Další informace
 

13.7.2023 200 000krát dovolená z Hannoveru: Bestseller Volkswagen California slaví výrobní jubileum

Svoboda „Made in Hannover“: Ve středu 12. července 2023 sjel z montážní linky výrobního závodu Hannover-Limmer 200 000. vůz California. Kempovací vůz na základě modelu Transporter je od roku 2004 nejúspěšnějším modelem ve své kategorii na světě – Volkswagen Užitkové vozy a Volkswagen Group Services oslavily jubileum s 600 zaměstnanci. V uplynulém roce bylo zákazníkům dodáno 21 600 vozů California 6.1, což je o 14,9 procenta více než před koronavirovou pandemií v roce 2019. California je tak bezesporu lídrem na trhu kempovacích vozů odvozených ze skříňových vozidel.

Další informace
Jejda!
Zdá se, že váš prohlížeč není aktuální. Možná náš web nefunguje optimálně. Většina prohlížečů (ale ne MS Internet Explorer 11 a starší) stále funguje dobře.

Doporučujeme aktualizovat webový prohlížeč!
Nejnovější verze může zajistit dobrý zážitek kdekoli na internetu.

Děkuji za vaši návštěvu a bavte se,
Váš tým Volkswagen