Menu
Zavřít

Běh na lyžích

 

Volkswagen Užitkové vozy je již 27 let partnerem českého běžeckého lyžování, dále řadu let sponzoruje český seriál dálkových běhů na lyžích SkiTour, včetně legendárního závodu Jizerská 50. Devátým rokem Volkswagen Užitkové vozy také podporuje mladé talenty v rámci úspěšného projektu Lyžování dětem. Projekt Lyžování dětem organizuje regionální závody a soutěže pro děti a mládež. Kromě závodů v běhu na lyžích klasickou i volnou technikou zahrnuje projekt i přespolní běhy. Ve službách svazu českého běžeckého lyžování jezdí praktické, prostorné a bezpečné modely značky Volkswagen Užitkové vozy s vyspělým pohonem všech kol 4Motion, který si hravě poradí i s nástrahami zasněžených hor.

Tomáš a Tamara Klusovi

 

Volkswagen Užitkové vozy spolupracuje s Tomášem Klusem a Tamarou Klusovou. Rodinně zaměřená umělecká dvojice si z našeho širokého portfolia modelů vybrala dvě legendy, které hluboce koření ve slavné historii naší značky a zároveň ambiciózně míří do budoucnosti individuální mobility bez hranic - Multivan s osvědčeným motorem TDI a průkopnický ID. Buzz s bezemisním elektrickým pohonem. Oba všestranné automobily budou rodinu Klusových přepravovat za jejich každodenními povinnostmi, ale i doprovázet na cestách za dobrodružstvím.

Tomáš Klus je populární písničkář, textař, skladatel a herec, který se před vstupem do uměleckého světa věnoval neméně úspěšně sportu, což dokazuje jeho zlatá medaile z mistrovství Evropy dorostenců, kterou získal v roce 2002 v moderním pětiboji. V roce 2007 vyhrál pěveckou soutěž Czech Talent Zlín a své debutové album vydal v roce 2008. Tomáš Klus není ve své tvorbě žánrově ukotven, a v jeho písních lze tak nalézat prvky folku, rocku nebo popu. Tomášova manželka Tamara Klusová se jako zpěvačka blýskla účastí ve finále populární hudební soutěže Hlas Česko-Slovenska v roce 2012, kdy se životní cesty obou nových tváří značky Volkswagen Užitkové vozy spojily. Tamara v současnosti působí jako influencerka na sociálních sítích a je také autorkou dětské knihy O všech zvířatech.

Divadlo Járy Cimrmana

 

Volkswagen Užitkové vozy již šestým rokem podporuje legendární Divadlo Járy Cimrmana. Spolehlivou a bezpečnou přepravu kulis i dalšího technického vybavení na pravidelná výjezdní představení do regionů po celé České republice má tradičně na starosti Volkswagen Crafter. Geniálně řešený Crafter, jehož vnější stěny stylově zdobí slogan "Jára Cimrman ležící, spící, jezdící", je pro spojení s divadelním souborem, který již bezmála šest desetiletí svědomitě pečuje o odkaz největšího českého génia, jako stvořený.

Do nákladového prostoru lehkého užitkového vozu s vysokou střechou a nízko umístěnou podlahou se snadno vejde vše potřebné pro Cimrmanovy divadelní hry od kulis přes kostýmy a osvětlení až po další rekvizity, a to včetně kompletního tříčlenného technického týmu. Divadelní soubor si pochvaluje také kombinaci výkonného motoru a pohonu předních kol, který pro někoho možná překvapivě zajišťuje spolehlivou mobilitu dokonce i na divadelních zájezdech do zasněžených zimních Krkonoš. Volkswagen Crafter v Cimrmanových službách najezdí po celém Česku 20 tisíc kilometrů ročně, a po téměř šesti letech náročného provozu je v nejlepší technické kondici.

Jejda!
Zdá se, že váš prohlížeč není aktuální. Možná náš web nefunguje optimálně. Většina prohlížečů (ale ne MS Internet Explorer 11 a starší) stále funguje dobře.

Doporučujeme aktualizovat webový prohlížeč!
Nejnovější verze může zajistit dobrý zážitek kdekoli na internetu.

Děkuji za vaši návštěvu a bavte se,
Váš tým Volkswagen