Menu
Zavřít

16.9.2019 Volkswagen Užitkové vozy pokračuje v růstu na českém trhu

Jednička na českém trhu s 4481 registracemi od ledna do srpna. Zvýšení tržního podílu na 16,3 procenta. Transporter, Crafter a Amarok s dvouciferným tempem růstu.

Značka Volkswagen Užitkové vozy pokračuje v upevňování svého vedoucího postavení na českém trhu. Od ledna do srpna letošního roku bylo v České republice registrováno 4481 nových automobilů značky Volkswagen Užitkové vozy. Velkému zájmu českých zákazníků se v celém průběhu letošního roku těší především modelové řady Transporter, Crafter a Amarok s dvouciferným tempem meziročního růstu.

"Volkswagen Užitkové vozy dosahuje i po osmi měsících letošního roku nadprůměrného růstu prodejů, díky němuž se nám daří upevňovat pozici jedničky na českém trhu," říká Jakub Šebesta, ředitel divize Volkswagen Užitkové vozy společnosti Porsche Česká republika. "Velkou radost máme především z dlouhodobého dvouciferného růstu, jímž se mohou pochlubit tři ze čtyř modelových řad v naší nabídce."

Volkswagen Užitkové vozy si v segmentech N1+N2/M1+M2 drží s velkým náskokem první místo v žebříčku značek. Od ledna do srpna 2019 vykazují statistiky registrací v České republice 4481 nových vozů značky Volkswagen Užitkové vozy. V porovnání se stejným obdobím loňského roku to je o 5,7 % více. Vzhledem k tomu, že celkový český trh vzrostl jen o 3,7 %, došlo k meziročnímu zvýšení tržního podílu značky Volkswagen Užitkové vozy o 0,3 procentního bodu na 16,3 %. Volkswagen Užitkové vozy tak pokračuje v upevňování vedoucího postavení na českém trhu.

Základem pozitivních obchodních výsledků značky Volkswagen Užitkové vozy v letošním roce jsou mimořádně úspěšné modely Transporter, Crafter a Amarok. Tradičně nejprodávanější model značky, Transporter, zaznamenal meziroční zvýšení prodeje o 12,3 procenta na 1982 vozů. O 14,0 procenta více se prodalo vozů Crafter. Vlajkovou loď značky dělila od pokoření hranice 700 vozů pouhá jedna registrace. Skokanem roku zůstává i po osmi měsících letošního roku Amarok s 220 registracemi a meziročním nárůstem o 37,5 %. Druhému nejprodávanějšímu modelu značky, Caddy s 1580 registracemi, patří třetí místo.

Přehled počtu registrací nových automobilů značky Volkswagen Užitkové vozy v České republice v období od ledna do srpna 2019:

  • 1982 vozidel modelové řady T (1765; +12,3 procenta)
  • 1580 vozidel modelové řady Caddy (1700; -7,1 procenta)
  • 220 vozidel modelové řady Amarok (160; +37,5 procenta)
  • 699 vozidel modelové řady Crafter (613; +14,0 procenta)
Jejda!
Zdá se, že váš prohlížeč není aktuální. Možná náš web nefunguje optimálně. Většina prohlížečů (ale ne MS Internet Explorer 11 a starší) stále funguje dobře.

Doporučujeme aktualizovat webový prohlížeč!
Nejnovější verze může zajistit dobrý zážitek kdekoli na internetu.

Děkuji za vaši návštěvu a bavte se,
Váš tým Volkswagen