Menu
Zavřít

18.11.2020 Dva noví lídři pro budoucnost vývoje užitkových vozů

Kai Grünitz je novým vedoucím vývoje značky Volkswagen Užitkové vozy. Christian Senger povede vývoj autonomní jízdy a MaaS/TaaS (mobilita a přeprava jako služba).

Značka Volkswagen Užitkové vozy mění strukturu managementu, který ponese odpovědnost za budoucnost vývoje užitkových vozů. Kai Grünitz je s okamžitou platností jmenován vedoucím vývoje. Také Christian Senger se nyní ujímá u výrobce lehkých užitkových vozů nové funkce, a to jako vedoucí vývoje autonomní jízdy a oblasti MaaS/TaaS (mobilita a přeprava jako služba). Oba zkušení manažeři budou po věcné i organizační stránce úzce spolupracovat a jejich přímým nadřízeným bude předseda představenstva, Dr. Carsten Intra.

"Kai Grünitz je nyní pro Volkswagen Užitkové vozy tím správným mužem na důležité pozici vedoucího vývoje," říká Carsten Intra. "Zná náš tým i náš obor. Pro tento úkol jej předurčují jeho zkušenosti z různých funkcí ve vývoji. Kai Grünitz přebírá odpovědnost jak za produktový vývoj naší značky, tak i za společné projekty s naším kooperačním partnerem, společností Ford." 

Carsten Intra k tomu dodává: "Volkswagen Užitkové vozy má v koncernu Volkswagen na starosti vývoj autonomní jízdy. S Christianem Sengerem přichází do našeho týmu zkušený odborník z perspektivních oborů softwaru, elektrických a elektronických systémů a elektromobility, který dodá našemu vývoji autonomní jízdy a s ní spojených obchodních oblastí nové impulzy. Od prvního dne nám pomůže dosahovat našich ambiciózních cílů."

"Dvě klíčové pozice u značky Volkswagen Užitkové vozy tak obsazujeme znamenitými odborníky, kteří se budou v úzké spolupráci podílet na transformaci značky a utváření její budoucnosti," shrnuje nakonec Intra.

Diplomovaný strojař a inženýr ekonomie Kai Grünitz pracuje pro Volkswagen již 24 let a v průběhu své kariéry vykonával různé funkce ve vývoji a managementu. Z pozice asistenta představenstva ve vývoji značky ŠKODA přešel v roce 2012 ke značce Volkswagen Užitkové vozy. V jejím ústředním sekretariátu měl na starosti oblast podnikového plánování.

V roce 2014 převzal vedení oddělení mechatronických podvozkových systémů a následně mu byly svěřeny další funkce ve vývoji užitkových vozů. Od začátku roku 2020 pracoval Kai Grünitz ve funkci technického ředitele pro autonomní vozy a T7.

Christian Senger je rovněž diplomovaný inženýr v oboru strojírenství. Jako generální ředitel dosud vedl organizaci Car.Software, která vyvíjí mimo jiné vlastní operační systém pro všechny modely koncernu Volkswagen, automobilový datový cloud a novou elektronickou architekturu. Předtím vedl koncepci a vývoj produktové řady e-Mobility a zásadním způsobem se podílel na urychlené realizaci elektrické ofenzivy značky Volkswagen. Nesl tak odpovědnost za modulární platformu MEB pro elektromobily a za vozidla rodiny ID. Před svým nástupem do společnosti Volkswagen v roce 2016 pracoval Senger ve vedoucích funkcích pro různé společnosti. Mimo jiné byl vedoucím oddělení Systems & Technology ve společnosti Continental Automotive GmbH nebo vedoucím oddělení produktových konceptů, řízení energie a vývoje konceptů kompletních vozidel z produktové rodiny BMW i (i3 a i8) v koncernu BMW Group.

Značka Volkswagen Užitkové vozy:

"We transport success." Volkswagen Užitkové vozy nese jako samostatná značka v koncernu Volkswagen globální zodpovědnost za vývoj, výrobu a prodej lehkých užitkových vozů, přičemž v závodech Hannover (D), Poznań (PL), Września (PL) a Pacheco (ARG) vyrábí modelové řady Transporter, Caddy, Crafter a Amarok. Naše vozidla přepravují stavební dělníky, rodiny a dobrodruhy, pečivo, balíky nebo surfovací prkna. Každý den pomáhají bezpočtu lidí na celém světě odvádět dobrou práci, slouží jako mobilní servisní dílny a dopravují lékaře záchranné služby a policisty na místo nasazení. Volkswagen Užitkové vozy je navíc v koncernu Volkswagen vůdčí značkou pro autonomní jízdu a poskytování mobility a přepravy jako služby (MaaS - Mobility as a Service; TaaS - Transport as a Service). Pro výrobu v budoucnosti proto vyvíjí příslušná vozidla ke speciálním účelům, SPV (Special Purpose Vehicles), například robotické vozy taxislužby nebo robotické lehké užitkové vozy. Tak udržujeme v pohybu celou společnost a plníme její požadavky na čistou, inteligentní a trvale udržitelnou mobilitu. Volkswagen Užitkové vozy má na celém světě více než 24 000 zaměstnanců, včetně 15 000 zaměstnanců v závodě Hannover.

Informace o všech aspektech značky Volkswagen Užitkové vozy a výrobního závodu v Hannoveru naleznete na:

Facebook: https://www.facebook.com/VolkswagenNutzfahrzeugeMeinWerk
LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/volkswagen-commercial-vehicles
Twitter: http://twitter.com/VWCV_official
Podcast "wetransportsuccess": https://www.radio.de/p/wetransportsuccess

Porsche Česká republika s.r.o.

Kontakt: Lenka Vaňková
Telefon: +420 775 013 338
E-Mail: lenka.vankova(kwfat)porsche.co(kwfdot)cz

www.vw-uzitkove.cz 
www.facebook.com/VolkswagenUzitkoveVozy 
www.vwn-presse.de 

Jejda!
Zdá se, že váš prohlížeč není aktuální. Možná náš web nefunguje optimálně. Většina prohlížečů (ale ne MS Internet Explorer 11 a starší) stále funguje dobře.

Doporučujeme aktualizovat webový prohlížeč!
Nejnovější verze může zajistit dobrý zážitek kdekoli na internetu.

Děkuji za vaši návštěvu a bavte se,
Váš tým Volkswagen