Menu
Zavřít

3.2.2021 Volkswagen Transporter T6.1 je Flotilové auto roku 2021 mezi lehkými užitkovými vozy

Transporter zvítězil v anketě FLEET DERBY-FLOTILA ROKU 2021 v kategorii „Užitkové vozy do 3,5 tuny“. Legendární „Téčko“ je první volbou provozovatelů a manažerů vozových parků v České republice. Vynikající užitné vlastnosti ve spojení s výhodnými celkovými náklady.

Volkswagen Transporter T6.1 se stal na základě hlasování odborné veřejnosti Flotilovým vozem roku 2021 v kategorii "Užitkové vozy do 3,5 tuny". Legendární "Téčko", které loni oslavilo sedmdesáté výročí, si tak nyní do svého bohatého životopisu připsalo další kariérní úspěch. Transporter T6.1 je na českém trhu k dispozici v bezpočtu variant pro podnikání i volný čas. U fleetových zákazníků boduje nejen svými užitnými vlastnostmi, ale i nízkými celkovými náklady.

"V konstrukci a designu aktuálního modelu Transporter T6.1 se zrcadlí sedmdesát let zkušeností s výrobou všestranných lehkých užitkových vozů pro podnikání i volný čas. Jednoznačně to oceňují naši fleetoví zákazníci i široká odborná veřejnost, jak je patrné z výsledků letošního ročníku nezávislé ankety o nejlepší flotilové vozy, FLEET DERBY-FLOTILA ROKU 2021," říká Pavel Demartini, šéf marketingu značky Volkswagen Užitkové vozy ze společnosti Porsche Česká republika. "Základem úspěchu Transporteru je generacemi prověřená geniální koncepce ve spojení s robustní, bezpečnou a osvědčenou technikou, která v segmentu lehkých užitkových vozů stanovuje měřítka. A to vše při zachování konkurenceschopných celkových nákladů. Titul flotilového vozu roku je pro firmy a podnikatele jasným signálem, že Transporter je investicí, která se vyplatí."
 

Volkswagen Transporter T6.1 obsadil první místo v osmém ročníku ankety FLEET DERBY - FLOTILA ROKU 2021 o nejlepší automobily pro vozové parky. Mezi faktory, které rozhodly o vítězství bestselleru značky Volkswagen Užitkové vozy v anketě FLEET DERBY - FLOTILA ROKU, patří zejména skutečné provozní náklady, zůstatková hodnota, celkové praktické využití pro vozové parky, technická vyspělost, bezpečnost a jízdní vlastnosti.

Anketa FLEET DERBY - FLOTILA ROKU probíhá ve spolupráci vydavatelů odborných časopisů Business Car a Flotila a letošní ročník byl již osmým v pořadí. Nominované vozy jsou rozděleny do pěti kategorií - Referentské vozy, Manažerské vozy, Vozy SUV a crossovery, Užitkové vozy do 3,5 t a Ekologické vozy. Odborná porota, složená ze zkušených flotilových manažerů, ředitelů a majitelů firem, hlasuje o celkovém pořadí. Do internetového hlasování o nejlepších flotilových vozech v jednotlivých kategoriích se zapojuje širší okruh flotilových manažerů.

Volkswagen Transporter je dlouhodobě nejžádanějším modelem značky Volkswagen Užitkové vozy na českém trhu. Kromě užitkových modelů Transporter mají zákazníci na výběr také obytné a osobní verze Caravelle, Multivan a California. Od prosince 2019 se prodávají modernizované modely T6.1 s výrazně rozšířenou sériovou výbavou, digitalizovanou technikou, vyspělou konektivitou s připojením k internetu, inovativními asistenčními systémy, a ještě čistějšími vznětovými motory. Transporter T6.1 tak má všechny předpoklady k tomu, aby usnadňoval profesionálům práci.

Manažeři vozových parků oceňují na modelu Transporter T6.1 také mimořádnou hospodárnost, praktičnost, robustnost a spolehlivost ve spojení s nadstandardními zákaznickými službami včetně prodloužené záruky na 2+2 roky/200 000 kilometrů v sériové výbavě. Novinkou pro rok 2021 je nová generace vznětových motorů TDI (EA288NutzMAR), která snižuje emise NOx o více než 50 % a spotřebu paliva v průměru o 0,5 litru na 100 kilometrů. Výsledkem jsou ještě nižší celkové náklady. Volkswagen Transporter T6.1 kromě toho splňuje nejvyšší požadavky rovněž v oblasti bezpečnosti, což potvrzuje hodnocení nezávislého konsorcia Euro NCAP, které tento model označilo za nejbezpečnější lehký užitkový vůz na současném trhu.

Značka Volkswagen Užitkové vozy:

"We transport success, freedom and future." Volkswagen Užitkové vozy nese jako samostatná značka v koncernu Volkswagen globální zodpovědnost za vývoj, výrobu a prodej lehkých užitkových vozů, přičemž v závodech Hannover (D), Poznań (PL), Września (PL) a Pacheco (ARG) vyrábí modelové řady Transporter, Caddy, Crafter a Amarok. Naše vozidla přepravují stavební dělníky, rodiny a dobrodruhy, pečivo, balíky nebo surfovací prkna. Každý den pomáhají bezpočtu lidí na celém světě odvádět dobrou práci, slouží jako mobilní servisní dílny a dopravují lékaře záchranné služby a policisty na místo nasazení. Volkswagen Užitkové vozy je navíc v koncernu Volkswagen vůdčí značkou pro autonomní jízdu a poskytování mobility a přepravy jako služby (MaaS - Mobility as a Service; TaaS - Transport as a Service). Pro výrobu v budoucnosti proto vyvíjí příslušná vozidla ke speciálním účelům, SPV (Special Purpose Vehicles), například robotické vozy taxislužby nebo robotické lehké užitkové vozy. Tak udržujeme v pohybu celou společnost a plníme její požadavky na čistou, inteligentní a trvale udržitelnou mobilitu. Volkswagen Užitkové vozy má na celém světě více než 24 000 zaměstnanců, včetně 15 000 zaměstnanců v závodě Hannover.

Informace o všech aspektech značky Volkswagen Užitkové vozy a výrobního závodu v Hannoveru naleznete na:

Facebook: https://www.facebook.com/VolkswagenNutzfahrzeugeMeinWerk
LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/volkswagen-commercial-vehicles
Twitter: http://twitter.com/VWCV_official
Podcast "wetransportsuccess": https://www.radio.de/p/wetransportsuccess

Porsche Česká republika s.r.o.

Kontakt: Lenka Vaňková
Telefon: +420 775 013 338
E-Mail: lenka.vankova(kwfat)porsche.co(kwfdot)cz

www.vw-uzitkove.cz 
www.facebook.com/VolkswagenUzitkoveVozy 
www.vwn-presse.de 

Jejda!
Zdá se, že váš prohlížeč není aktuální. Možná náš web nefunguje optimálně. Většina prohlížečů (ale ne MS Internet Explorer 11 a starší) stále funguje dobře.

Doporučujeme aktualizovat webový prohlížeč!
Nejnovější verze může zajistit dobrý zážitek kdekoli na internetu.

Děkuji za vaši návštěvu a bavte se,
Váš tým Volkswagen