Menu
Zavřít

22.4.2021 Multivan – svoboda maximální variability

Kultovní model díky chytrému konceptu: Multivan nabízí již více než 35 let svobodu variabilního využití vnitřního prostoru. Nový evoluční stupeň: Volkswagen Užitkové vozy představí v novém Multivanu nový systém sedadel. Maximální variabilita: U nového kolejnicového systému lze lehká zadní sedadla snadno a rychle posouvat nebo vyjmout.

Multivan je mistrem proměn. Jeden vůz tak zvládne role rodinného MPV i reprezentativního firemního vozu, sportovcům přepraví veškeré potřebné vybavení, přestěhuje domácnost a nabídne i místo pro přespání. S tímto konceptem bodovala již první generace Multivanu, představená v roce 1985. Vše díky unikátní DNA této modelové řady. S každým novým Multivanem se variabilita interiéru ještě více zdokonalovala. V roce 2021 představuje Volkswagen Užitkové vozy další evoluční stupeň kultovního MPV. Nový Multivan má nejvariabilnější interiérový systém v historii modelu Bulli.

Nic nezůstalo na svém místě. A přesto je všechno takové, jaké to v Multivanu má být. Cestující vpředu sedí ve vysoké poloze. Vzadu je až pět podélně posuvných a vyjímatelných samostatných sedadel. Sedadla ve druhé řadě jsou na přání otočná o 180 stupňů. Tento koncept sahá až k původnímu Multivanu T3 a již více než 35 let si úspěšně získává nové a nové zákazníky. A s každou generací je stále lepší a dokonalejší. Nyní znovu uzrál čas pro velký krok vpřed. Nový Multivan přenese jedinečný koncept interiéru generací T3, T4, T5, T6 a T6.1 do budoucnosti.

Šéfdesignér značky Volkswagen Užitkové vozy Albert Kirzinger vysvětluje v krátkém videu, proč jsou variabilní sedadla spolu s posuvným a vyjímatelným prostředním sedadlem pro Multivan tak důležitá: "Je úžasně praktický. A praktické je auto, které lze používat variabilně. Proto jsme navrhli nový systém sedadel. Sedadla můžete snadno vyjmout, abyste do tohoto velkorysého prostoru naložili sportovní výbavu, horské kolo nebo surfové prkno. S těmito sedadly je v novém Multivanu možné cokoli."

Multivan bude nyní vybaven výhradně samostatnými sedadly, která nahradila i zadní lavici ve třetí řadě. Nová samostatná sedadla ve druhé a třetí řadě jsou současně mnohem lehčí. Tato sedadla lze nyní podélně posouvat nebo je naprosto snadno vyjmout či zpátky namontovat. Značka Volkswagen Užitkové vozy totiž nově vyvinula také kolejnicový systém, který nyní sahá bez přerušení od zadní části interiéru až po druhou řadu sedadel. Tím se zvyšuje variabilita uspořádání sedadel na dosud nevídanou úroveň. Protože třímístná zadní lavice uvolnila místo samostatným sedadlům, bude například pro přepravu drahých jízdních kol možné demontovat pouze sedadla na jedné straně vozidla. Nebo posunout prostřední sedadlo třetí řady na libovolné místo dopředu, až téměř k přední řadě sedadel. Stejně tak je možné pro Multivan typické uspořádání zadních sedadel čelem k sobě. Ostatně od roku 1985 má každý Multivan na palubě také stolek. I ten je nyní značkou Volkswagen Užitkové vozy prezentován v nové, ještě funkčnější podobě. Díky novému kolejnicovému systému může být stolek ukotven kdekoli. Ale to už je zase jiný příběh o novém Multivanu, který přijde na řadu příště!

Značka Volkswagen Užitkové vozy:

"We transport success, freedom and future." Značka Volkswagen Užitkové vozy jako vedoucí výrobce lehkých užitkových vozů zásadním a trvale udržitelným způsobem utváří přepravu zboží i osob a poskytování služeb. Naše vozidla přepravují stavební dělníky, rodiny a dobrodruhy, pečivo, balíky nebo surfovací prkna. Každý den pomáhají bezpočtu lidí na celém světě odvádět dobrou práci, slouží jako mobilní servisní dílny a dopravují lékaře záchranné služby a policisty na místo nasazení. Celkem 24 000 zaměstnanců vyrábí v závodech Hannover (D), Poznań (PL), Września (PL) a Pacheco (ARG) modelové řady Transporter, Caddy, Crafter a Amarok a od roku 2022 k nim přibude ID. BUZZ - výhradně elektricky poháněná verze naší ikony, modelu Bulli. Volkswagen Užitkové vozy je navíc v koncernu Volkswagen vůdčí značkou pro autonomní jízdu a poskytování mobility a přepravy jako služby (MaaS - Mobility as a Service; TaaS - Transport as a Service) - tedy oblasti, v nichž utváříme mobilitu budoucnosti. Tak udržujeme v pohybu celou společnost a plníme její požadavky na čistou, inteligentní a trvale udržitelnou mobilitu. Volkswagen Užitkové vozy tím naplňuje motto své značky: Přepravujeme úspěch, svobodu a budoucnost.

Informace o všech aspektech značky Volkswagen Užitkové vozy a výrobního závodu v Hannoveru naleznete na:

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/volkswagen-commercial-vehicles
Twitter: http://twitter.com/VWCV_official
YouTube: https://www.youtube.com/c/vwnutzfahrzeuge/featured
Facebook: https://www.facebook.com/VolkswagenNutzfahrzeugeMeinWerk
Podcast "wetransportsuccess": https://www.radio.de/p/wetransportsuccess

Porsche Česká republika s.r.o.

Kontakt: Lenka Vaňková
Telefon: +420 775 013 338
E-Mail: lenka.vankova(kwfat)porsche.co(kwfdot)cz

www.vw-uzitkove.cz 
www.facebook.com/VolkswagenUzitkoveVozy 
www.vwn-presse.de 

Jejda!
Zdá se, že váš prohlížeč není aktuální. Možná náš web nefunguje optimálně. Většina prohlížečů (ale ne MS Internet Explorer 11 a starší) stále funguje dobře.

Doporučujeme aktualizovat webový prohlížeč!
Nejnovější verze může zajistit dobrý zážitek kdekoli na internetu.

Děkuji za vaši návštěvu a bavte se,
Váš tým Volkswagen