Menu
Zavřít

13.10.2021 Světový kongres ITS ukazuje budoucnost dopravy: Autonomní ID. BUZZ zahájí v roce 2025 provoz v Hamburku

Nejvýznamnější mezinárodní odborný veletrh v oboru dopravy. Volkswagen Užitkové vozy a poskytovatel služeb pro mobilitu MOIA představují možnosti využití autonomních vozidel. Veřejnou dopravu podporují vozidla pro sdílenou jízdu.

V Hamburku byl zahájen světový kongres ITS. Společnosti Volkswagen Užitkové vozy a MOIA na něm v hale 5 až do pátku (15. října) ukazují, jaké nové možnosti využití vzniknou vývojem autonomních vozidel. Návštěvníci se mohou usadit do křesel MOIA v modelu ID. BUZZ AD1 s konfigurací sedadel obvyklou pro komerční přepravu osob. Simulace na displeji jim pak ukáže, jak lze zorganizovat autonomní přepravu osob a zboží. "Považujeme se za partnery měst a těmito službami pro mobilitu chceme významně přispívat ke zlepšování nabídky dopravy ve městech a ke zvyšování úrovně bezpečnosti silničního provozu," vysvětloval při včerejší odpolední prohlídce výstavní expozice Michael Obrowski, člen představenstva značky Volkswagen Užitkové vozy, odpovědný za finance, prvnímu starostovi Hamburku Peteru Tschentscherovi. V "jeho" městě budou v roce 2025 poprvé na světě uvedeny společnostmi Volkswagen Užitkové vozy a MOIA do provozu autonomní vozy pro osobní přepravu. Řada dalších velkoměst v Evropě a USA bude následovat.

ITS v Hamburku je ideálním místem pro prezentaci řešení mobility, která jsou koncipována pro využití v mezinárodním měřítku. Světový kongres je nejvýznamnější mezinárodní akcí v oborech inteligentních dopravních systémů a služeb. Na kongresu se setkávají nejen odborníci na IT, mobilitu a logistiku, ale také zástupci z řad místní samosprávy a odborných sdružení. Mezi hlavní témata patří automatizovaná, kooperativní a síťově propojená mobilita, tedy přechod od řidiče k autonomní jízdě. Kromě kongresu pro odborné publikum ve znovuotevřeném kongresovém centru CCH (Congress Center Hamburg) se bude ve čtvrtek 14. října konat den pro veřejnost s bezplatným vstupem. V expozicích ve výstavních halách a na vybraných místech ve veřejném prostoru čeká návštěvníky velmi zajímavý program, jímž bude provázet moderátor televizní a rozhlasové stanice NDR Yared Dibaba. Zájemci se mohou přihlásit na den pro veřejnost na internetové adrese www.itsweltkongress.hamburg.

Autonomní jízda je pro koncern Volkswagen klíčovou technologií, která umožňuje realizovat nová řešení mobility a zvyšovat bezpečnost silniční dopravy. Značka Volkswagen Užitkové vozy, MOIA a americká technologická společnost ARGO AI, která vyvinula systém automatizované jízdy, již společně zkoušejí svůj systém autonomních sdílených jízd v pilotním projektu v Hamburku. MOIA ve své expozici v hale 5 ukazuje v interaktivní simulaci, jak mohou velké flotily vozidel pro autonomní sdílení jízd významně přispět k transformaci mobility. "MOIA v současnosti provozuje několik stovek vozidel. Jakmile se flotila rozroste na 1000 vozidel a více, začnou se projevovat veškeré výhody sdílení jízd. Nabídka mobility pro uživatele se rozšiřuje, klesá individuální doprava, profituje z toho také veřejná hromadná doprava," říká generální ředitel společnosti MOIA Robert Henrich.

Volkswagen Užitkové vozy a MOIA vystupují jako partneři měst. Společnost MOIA již nyní doplňuje systém veřejné hromadné dopravy v Hamburku svou nabídkou sdílení jízd. V době lockdownu zajišťovala navíc na zakázku města i noční dopravu a v době od půlnoci do 6:00 h přepravovala klíčové zaměstnance na jejich pracoviště.

1 ID. BUZZ AD - Vozidlo se nebude prodávat

Společnost MOIA:

MOIA je dceřinou společností koncernu Volkswagen. Společnost vyvíjí v Berlíně a Hamburku služby pro mobilitu a v rámci partnerství spolupracuje s městy a místními podniky ve veřejné dopravě. MOIA v současnosti vyvíjí a realizuje ridepoolingový systém, jehož účelem je eliminovat individuální automobilovou dopravu a zvýšit efektivitu využívání silniční infrastruktury. Přínosem pro města je minimalizace dopravních zácp, hluku a výfukových plynů. MOIA nabízí svou ridepoolingovou službu od léta 2018 v Hannoveru, 15. dubna 2019 následoval jako první město s více než milionem obyvatel Hamburk. Více informací naleznete na www.moia.io.

Společnost Argo AI:

Argo AI je globální společností s hlavním sídlem v Pittsburghu (Pensylvánie), zaměřená na technologické platformy pro autonomní automobily. Společnost ve spolupráci s vedoucími výrobci automobilů, mezi něž patří Ford Motor Company a Volkswagen Užitkové vozy, vyvíjí technologie pro autonomní jízdu s cílem zajistit pro všechny obyvatele měst bezpečnou, jednoduchou a příjemnou mobilitu. Argo AI má více než 1200 zaměstnanců v inženýrských centrech ve městech Dearborn (Michigan), Cranbury (New Jersey), Palo Alto (Kalifornie) a Mnichov (Německo). Argo v současnosti testuje autonomní vozy na veřejných pozemních komunikacích v Miami (Florida), Austinu (Texas) a Washingtonu D.C., jakož i v amerických státech Pensylvánie, Michigan a Kalifornie. Více informací o společnosti Argo naleznete na www.argo.ai.

Značka Volkswagen Užitkové vozy:

"We transport success, freedom and future." Značka Volkswagen Užitkové vozy jako vedoucí výrobce lehkých užitkových vozů zásadním a trvale udržitelným způsobem utváří přepravu zboží i osob a poskytování služeb. Naše vozidla přepravují stavební dělníky, rodiny a dobrodruhy, pečivo, balíky nebo surfovací prkna. Každý den pomáhají bezpočtu lidí na celém světě odvádět dobrou práci, slouží jako mobilní servisní dílny a dopravují lékaře záchranné služby a policisty na místo nasazení. Celkem 24 000 zaměstnanců vyrábí v závodech Hannover (D), Poznań (PL), Września (PL) a Pacheco (ARG) modelové řady Transporter, Caddy, Crafter a Amarok a od roku 2022 k nim přibude ID. BUZZ - výhradně elektricky poháněná verze naší ikony, modelu Bulli. Volkswagen Užitkové vozy je navíc v koncernu Volkswagen vůdčí značkou pro autonomní jízdu a poskytování mobility a přepravy jako služby (MaaS - Mobility as a Service; TaaS - Transport as a Service) - tedy oblasti, v nichž utváříme mobilitu budoucnosti. Tak udržujeme v pohybu celou společnost a plníme její požadavky na čistou, inteligentní a trvale udržitelnou mobilitu. Volkswagen Užitkové vozy tím naplňuje motto své značky: Přepravujeme úspěch, svobodu a budoucnost.

Informace o všech aspektech značky Volkswagen Užitkové vozy a výrobního závodu v Hannoveru naleznete na:

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/volkswagen-commercial-vehicles
Twitter: http://twitter.com/VWCV_official
YouTube: https://www.youtube.com/c/vwnutzfahrzeuge/featured
Facebook: https://www.facebook.com/VolkswagenNutzfahrzeugeMeinWerk
Podcast "wetransportsuccess": https://www.radio.de/p/wetransportsuccess

Porsche Česká republika s.r.o.

Kontakt: Lenka Vaňková
Telefon: +420 775 013 338
E-Mail: lenka.vankova(kwfat)porsche.co(kwfdot)cz

www.vw-uzitkove.cz 
www.facebook.com/VolkswagenUzitkoveVozy 
www.vwn-presse.de 

Jejda!
Zdá se, že váš prohlížeč není aktuální. Možná náš web nefunguje optimálně. Většina prohlížečů (ale ne MS Internet Explorer 11 a starší) stále funguje dobře.

Doporučujeme aktualizovat webový prohlížeč!
Nejnovější verze může zajistit dobrý zážitek kdekoli na internetu.

Děkuji za vaši návštěvu a bavte se,
Váš tým Volkswagen