Menu
Zavřít

11.11.2021 Nový Multivan eHybrid se představuje na veletrhu e-SALON v Letňanech v české výstavní premiéře

Plug-in hybridní Multivan nabízí každodenní mobilitu s nulovými emisemi. Díky dojezdu až 700 kilometrů zvládá Multivan eHybrid bez kompromisů i cestování na dlouhé vzdálenosti. V Letňanech bude vystaven také sklápěč e-Crafter s elektrickým pohonem.

Volkswagen Užitkové vozy představí na veletrhu čisté mobility e-SALON 2021 v Letňanech nový model Multivan eHybrid v české výstavní premiéře. Hybridní Multivan nabízí kombinaci elektrického pohonu s nulovými emisemi pro každodenní dojíždění na kratší vzdálenosti a spalovacího motoru pro dálkové jízdy s možností rychlého doplňování paliva. V expozici značky Volkswagen Užitkové vozy bude přitahovat pozornost také elektrický sklápeč e-Crafter, který se skvěle uplatní například v městských službách.

"Nový Multivan eHybrid se představí v české výstavní premiéře na nadcházejícím veletrhu čisté mobility e-SALON 2021," říká Jakub Šebesta, ředitel divize Volkswagen Užitkové vozy společnosti Porsche Česká republika. "První hybridní Multivan zná již také svou cenu pro český trh - zákazníci mohou tento všestranný a ekologický automobil objednávat již za 1 436 876 Kč včetně DPH. Věřím, že si mnozí fanoušci Multivanu nenechají tuto výjimečnou příležitost ujít a najdou si v příštích dnech cestu na letňanské výstaviště, kde se mohou naživo seznámit s technicky nejpokrokovější verzí nové generace legendárního MPV."

Nový Volkswagen Multivan eHybrid používá plug-in hybridní pohon, který kombinuje nulové emise ve městě s velmi dlouhým dojezdem při překonávání dlouhých vzdáleností. Až sedmimístné MPV dosahuje nejvyššího výkonu 160 kW (218 k). Sada lithium-iontových akumulátorů s využitelnou kapacitou 10,4 kWh umožňuje modelu Multivan eHybrid "elektrický" dojezd 46 až 50 kilometrů (WLTP). Celkový dojezd i s pohonem na benzin, který zajišťuje hospodárný motor 1.4 TSI a 6stupňová dvouspojková převodovka DSG, je až 700 km. Normovaná spotřeba paliva a elektrické energie podle metodiky EU je 1,5 až 1,6 l/100 km, resp. 14,5 až 14,6 kWh/100 km.

Volkswagen Užitkové vozy vystaví na e-SALONu v pražských Letňanech také elektricky poháněný e-Crafter, a to ve verzi sklápěč, která je jako stvořená pro provoz v mětských službách. Sklápěč Volkswagen e-Crafter s užitečnou hmotností až 742 kg používá výhradně elektrický pohon s nulovými lokálními emisemi. Otevřená ložná plocha má délku 3305 mm a šířku 2090 mm. Dojezd e-Crafteru na jedno nabití je 115 kilometrů (WLTP). Volkswagen e-Crafter se dodává mimo jiné také ve skříňové verzi s vysokou střechou jako ideální lehký užitkový vůz pro městskou logistiku díky jeho tichému a bezemisnímu pohonu. 

Třetí ročník veletrhu čisté mobility e-SALON se koná ve dnech 11. až 14. listopadu 2021 na výstavišti PVA EXPO PRAHA v Letňanech. Pro veřejnost bude areál výstaviště přístupný od pátku 12. listopadu.

Značka Volkswagen Užitkové vozy:

"We transport success, freedom and future." Značka Volkswagen Užitkové vozy jako vedoucí výrobce lehkých užitkových vozů zásadním a trvale udržitelným způsobem utváří přepravu zboží i osob a poskytování služeb. Naše vozidla přepravují stavební dělníky, rodiny a dobrodruhy, pečivo, balíky nebo surfovací prkna. Každý den pomáhají bezpočtu lidí na celém světě odvádět dobrou práci, slouží jako mobilní servisní dílny a dopravují lékaře záchranné služby a policisty na místo nasazení. Celkem 24 000 zaměstnanců vyrábí v závodech Hannover (D), Poznań (PL), Września (PL) a Pacheco (ARG) modelové řady Transporter, Caddy, Crafter a Amarok a od roku 2022 k nim přibude ID. BUZZ - výhradně elektricky poháněná verze naší ikony, modelu Bulli. Volkswagen Užitkové vozy je navíc v koncernu Volkswagen vůdčí značkou pro autonomní jízdu a poskytování mobility a přepravy jako služby (MaaS - Mobility as a Service; TaaS - Transport as a Service) - tedy oblasti, v nichž utváříme mobilitu budoucnosti. Tak udržujeme v pohybu celou společnost a plníme její požadavky na čistou, inteligentní a trvale udržitelnou mobilitu. Volkswagen Užitkové vozy tím naplňuje motto své značky: Přepravujeme úspěch, svobodu a budoucnost.

Informace o všech aspektech značky Volkswagen Užitkové vozy a výrobního závodu v Hannoveru naleznete na:

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/volkswagen-commercial-vehicles
Twitter: http://twitter.com/VWCV_official
YouTube: https://www.youtube.com/c/vwnutzfahrzeuge/featured
Facebook: https://www.facebook.com/VolkswagenNutzfahrzeugeMeinWerk
Podcast "wetransportsuccess": https://www.radio.de/p/wetransportsuccess

Porsche Česká republika s.r.o.

Kontakt: Lenka Vaňková
Telefon: +420 775 013 338
E-Mail: lenka.vankova(kwfat)porsche.co(kwfdot)cz

www.vw-uzitkove.cz 
www.facebook.com/VolkswagenUzitkoveVozy 
www.vwn-presse.de 

Jejda!
Zdá se, že váš prohlížeč není aktuální. Možná náš web nefunguje optimálně. Většina prohlížečů (ale ne MS Internet Explorer 11 a starší) stále funguje dobře.

Doporučujeme aktualizovat webový prohlížeč!
Nejnovější verze může zajistit dobrý zážitek kdekoli na internetu.

Děkuji za vaši návštěvu a bavte se,
Váš tým Volkswagen