Menu
Zavřít

15.12.2021 Bezpečnost bez kompromisů: Volkswagen Caddy hodnocen pěti hvězdičkami

Nový Caddy se podrobil náročným testům Euro NCAP a vyšel z nich s nejvyšším hodnocením.

Volkswagen Caddy úspěšně absolvoval aktuální testy bezpečnosti Euro NCAP a získal nejvyšší hodnocení s pěti hvězdičkami. Nezávislé konsorcium Euro NCAP tak dokládá skutečnost, že nový Caddy nabízí ještě vyšší úroveň bezpečnosti než jeho úspěšný a oblíbený předchůdce. Nový Caddy se současně zařadil do skupiny aktuálně nejlépe hodnocených osobních automobilů s mimořádně dobrými výsledky z různých nárazových zkoušek.

Pět hvězd udělených nyní organizací Euro NCAP aktuální páté generaci rodinného MPV značky Volkswagen Užitkové vozy je nejvyšším možným oceněním. Nový Caddy tak získal o jednu hvězdu více než předchozí generace. Nezávislé konsorcium, které uskutečňuje testy pasivní i aktivní bezpečnosti, přitom své požadavky na bezpečnost osobních automobilů v průběhu let neustále zpřísňuje a rozšiřuje.

Pátá generace modelu Caddy, bestselleru s více než třemi miliony prodanými vozy, obdržela poprvé pět hvězd, a patří tak mezi nejlépe hodnocené osobní vozy v roce 2021. Osobní varianta modelu Caddy se může oproti předchozímu modelu pochlubit výrazným zlepšením navzdory přísnějším požadavkům a náročnějším testům. Caddy posouvá laťku bezpečnosti mnohem výš i pro všechny konkurenty v segmentu rodinných, resp. malých víceúčelových vozů MPV (Multi Purpose Vehicle, segment A).

Model Caddy dosáhl podle výsledků jednotlivých testů Euro NCAP například 84 % v oblasti ochrany dospělých cestujících a 82 % za bezpečnost dětí. Vysokých bodových zisků se dočkaly také bezpečnostní systémy ve výbavě modelu Caddy, a přispěly tak k nejvyššímu hodnocení s pěti hvězdičkami. V oblasti pasivní bezpečnosti pomohly modelu Caddy splnit ještě přísnější požadavky organizace Euro NCAP nové prvky výbavy, jakými jsou hlavové airbagy pro všechny řady sedadel, ať se jedná o dvoumístnou, pětimístnou nebo sedmimístnou verzi, nebo centrální boční airbag, který se při boční kolizi rozvine mezi cestujícími na předních sedadlech, a chrání tak řidiče a spolujezdce vpředu před vzájemným poraněním. Pro model Caddy se navíc dodává bezkabelový systém upozorňování na nepřipnutý bezpečnostní pás, který je díky bezdrátovému přenosu dat plně funkční i u vyjímatelných sedadel.

Základem všestranného modelu Volkswagen Caddy je modulární platforma MQB pro modely s motorem uloženým vpředu napříč, která se používá i pro model Golf. Caddy tak může mít ve své výbavě mnoho nových technologií, díky nimž je ještě praktičtější, hospodárnější a suverénnější.

Konsorcium Euro NCAP, jehož členy jsou ministerstva dopravy evropských států, autokluby, sdružení pojišťoven a výzkumné instituty, zveřejnilo v prosinci 2021 výsledky testů bezpečnosti dalších nových modelů osobních vozů. Podrobné výsledky modelu Caddy v testech Euro NCAP naleznete na: Oficiální hodnocení bezpečnosti modelu Volkswagen Caddy 2021.

 

Přímý odkaz na webové stránky o osobních verzích modelu Caddy a Caddy Maxi (informace, technické údaje, ceny): (Nový Caddy | Volkswagen Užitkové vozy)

Veškeré informace, fotografie, videa atd. týkající se modelu Caddy z nabídky značky Volkswagen Užitkové vozy: vwcaddy2020.de/

A tento odkaz vede přímo do konfigurátoru značky Volkswagen Užitkové vozy: Caddy

Poznámka pro redaktory: Textové a obrazové materiály naleznete v naší tiskové databázi: http://www.vwn-presse.de

Značka Volkswagen Užitkové vozy:

"We transport success, freedom and future." Značka Volkswagen Užitkové vozy jako vedoucí výrobce lehkých užitkových vozů zásadním a trvale udržitelným způsobem utváří přepravu zboží i osob a poskytování služeb. Naše vozidla přepravují stavební dělníky, rodiny a dobrodruhy, pečivo, balíky nebo surfovací prkna. Každý den pomáhají bezpočtu lidí na celém světě odvádět dobrou práci, slouží jako mobilní servisní dílny a dopravují lékaře záchranné služby a policisty na místo nasazení. Celkem 24 000 zaměstnanců vyrábí v závodech Hannover (D), Poznań (PL), Września (PL) a Pacheco (ARG) modelové řady Transporter, Caddy, Crafter a Amarok a od roku 2022 k nim přibude ID. BUZZ - výhradně elektricky poháněná verze naší ikony, modelu Bulli. Volkswagen Užitkové vozy je navíc v koncernu Volkswagen vůdčí značkou pro autonomní jízdu a poskytování mobility a přepravy jako služby (MaaS - Mobility as a Service; TaaS - Transport as a Service) - tedy oblasti, v nichž utváříme mobilitu budoucnosti. Tak udržujeme v pohybu celou společnost a plníme její požadavky na čistou, inteligentní a trvale udržitelnou mobilitu. Volkswagen Užitkové vozy tím naplňuje motto své značky: Přepravujeme úspěch, svobodu a budoucnost.

Informace o všech aspektech značky Volkswagen Užitkové vozy a výrobního závodu v Hannoveru naleznete na:

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/volkswagen-commercial-vehicles
Twitter: http://twitter.com/VWCV_official
YouTube: https://www.youtube.com/c/vwnutzfahrzeuge/featured
Facebook: https://www.facebook.com/VolkswagenNutzfahrzeugeMeinWerk
Podcast "wetransportsuccess": https://www.radio.de/p/wetransportsuccess

Porsche Česká republika s.r.o.

Kontakt: Lenka Vaňková
Telefon: +420 775 013 338
E-Mail: lenka.vankova(kwfat)porsche.co(kwfdot)cz

www.vw-uzitkove.cz 
www.facebook.com/VolkswagenUzitkoveVozy 
www.vwn-presse.de 

Jejda!
Zdá se, že váš prohlížeč není aktuální. Možná náš web nefunguje optimálně. Většina prohlížečů (ale ne MS Internet Explorer 11 a starší) stále funguje dobře.

Doporučujeme aktualizovat webový prohlížeč!
Nejnovější verze může zajistit dobrý zážitek kdekoli na internetu.

Děkuji za vaši návštěvu a bavte se,
Váš tým Volkswagen