Menu
Zavřít

22.2.2022 Znovuzrození legendy: Začalo odpočítávání premiéry elektrického ID. Buzz!

Dvě verze: Nový všestranný elektromobil letos přijde jako ID. Buzz a ID. Buzz Cargo. Odpočítávání začíná: Světová premiéra vozu ID. Buzz se uskuteční 9. března 2022. Unikátní DNA: ID. Buzz a ID. Buzz Cargo navazují na úspěšnou sedmdesátiletou historii legendy jménem Bulli. Závěrečné testy: Předprodukční flotila vozů ID. Buzz (pětimístný minibus) a ID. Buzz Cargo (dodávka) v současné době cestuje po Evropě. Inteligentní nabíjení: Díky „Plug & Charge“ budou od nynějška na mnoha rychlonabíjecích stanicích nabíjecí karty zbytečné.

Světová premiéra konceptu ID. BUZZ1 na detroitském autosalonu v lednu 2017 vyvolala po celém světě senzaci. Nadšené ohlasy nedovolily rozhodnout jinak: koncepční vůz musel být převeden do sériové výroby. Následovalo pět let intenzivních vývojových prací. Nyní nastává dlouho vyhlížený okamžik: převratný elektromobil je hotov. Volkswagen proto spouští odpočítávání dvojí světové premiéry: 9. března bude elektrický bezemisní Bulli představen současně jako ID. Buzz (pětimístný minibus) a Buzz Cargo (dodávka).

ID. Buzz aktuálně prochází závěrečnou fází zkoušek. Předsériová flotila nyní objíždí Evropu. Jedná se o testovací jízdy v podmínkách každodenního provozu mezi Barcelonou, Paříží, Londýnem, Amsterdamem, Kodaní, Hamburkem a Hannoverem. Jakub Šebesta, ředitel značky Volkswagen Užitkové vozy v ČR: "Předtím, než se výroba vozu ID. Buzz rozjede naplno, nám tyto závěrečné zkoušky s vozidly, která prakticky odpovídají konečné specifikaci pro sériovou výrobu, poskytují nepostradatelné informace pro jeho finální doladění."


Nový design inspirovaný ikonickým modelem T1
Prototypy ID. Buzz jsou nyní jen lehce maskované. Začíná tak být patrné, že designéři důsledně přenesli styling koncepčního vozu z roku 2017 do produkční verze z roku 2022 - podobnost je nepřehlédnutelná. Oba modely ID. Buzz čerpají také ze stylistických prvků legendárního modelu T1, původního Bulli. Mezi tyto ikonické detaily patří extrémně krátké převisy karoserie, maximální využití prostoru na minimální ploše, klasické optické rozdělení karoserie na horní a dolní část a také nezaměnitelná tvář s tvarem písmene V. A stejně jako původní Bulli má také ID. Buzz pohon zadních kol.

Přes všechny odkazy na bohatou historii dává avantgardní ID. Buzz elektromobilitě novou tvář. Vznikl vůz, který nemá konkurenci, protože ID. Buzz není založen na kompromisní platformě určené pro různé druhy pohonu, ale je od základu elektrickým Bulli. Obě verze ID. Buzz, minibus i dodávka, signalizují svému okolí, že jejich majitelé učinili v oblasti mobility inteligentní rozhodnutí s pozitivním dopadem na klimatickou změnu.

Platforma MEB umožňuje vysokou míru agility
Po technické stránce je nová modelová řada založena na modulární elektrické platformě (MEB) koncernu Volkswagen. Obě varianty ID. Buzz přijdou letos na trh s vysokonapěťovou lithium-iontovou baterií o nominální kapacitě 82 kWh (využitelná kapacita 77 kWh). Baterie napájí elektromotor o výkonu 150 kW, integrovaný do poháněné zadní nápravy. Maximální rychlost je elektronicky omezena na 145 km/h. Oficiální hodnoty dojezdu zatím nejsou k dispozici. Nový ID. Buzz je velmi agilní vůz. Elektromotor totiž dosahuje maximálního točivého momentu 310 Nm již od rozjezdu a uložení baterie hluboko v sendvičové podlaze znamená velmi nízké těžiště. Další výhodou plynoucí z použité platformy je průměr otáčení jen o málo přesahující 11 metrů.


Maximální využití prostoru a rozvor jako u modelu T6.1
Volkswagen Užitkové vozy vyvinul na bázi MEB všestrannou konstrukci, která umožňuje mimořádně široké spektrum využití: Variabilní pětimístný ID. Buzz se hodí pro volný čas stejně dokonale jako pro pracovní úkoly. ID. Buzz Cargo je pak ultramoderní třímístná dodávka s nulovými emisemi. To je však teprve začátek. V průběhu příštího roku se portfolio rozroste o ještě všestrannější model s delším rozvorem.

Poznámky k rozměrům: Varianty ID. Buzz a ID. Buzz Cargo se standardním rozvorem (2988 mm), které budou představeny v letošním roce, jsou dlouhé jen 4712 mm. Pro srovnání: rozvor nového ID. Buzz se od modelu T6.1, který měří na délku 4904 mm, liší pouze o dva milimetry. ID. Buzz tak nabízí podobnou vnitřní délku, ale je schopen využít menší parkovací místa. Minibus s velkorysým prosklením po celém obvodu je vysoký 1937 mm; v případě dodávky je to 1938 mm kvůli drobným rozdílům v podvozku (T6.1: 1970 mm). Oba modely ID. Buzz jsou široké 1985 mm (bez zpětných zrcátek); nový model je tedy o 81 mm širší než T6.1. S ráfky o rozměrech 18 až 21 palců jezdí nová modelová řada na velkých kolech (průměr 750 mm).

Spousta místa pro cestující, zavazadla i práci
Díky prostorově úsporné platformě MEB se ID. Buzz a ID. Buzz Cargo vyznačují neobvykle efektivním využitím prostoru. Pětimístný ID. Buzz pojme i při obsazení všech sedadel až 1121 litrů zavazadel. Maximální objem nákladového prostoru modelu ID. Buzz Cargo, vybaveného dělicí stěnou, přesahuje 3,9 m3.


"Plug & Charge" a obousměrné nabíjení
Chytré řešení nabíjení: zásluhou nejnovějšího softwaru ID. bude modelová řada v budoucnu nabízet také funkci "Plug & Charge". Pomocí této funkce se ID. Buzz prostřednictvím nabíjecího konektoru autentizuje u rychlonabíjecích stanic mnoha poskytovatelů a vymění si s nimi tímto způsobem všechny potřebné údaje, což je mnohem pohodlnější řešení. A chystá se i další novinka: obousměrné nabíjení. Tato technologie otevírá zcela nové spektrum možností. Jeden příklad za všechny: Bude možné ukládat přebytečnou energii z vlastních solárních panelů v ID. Buzz a večer ji dodávat zpět do domu, aby zůstal i bez slunce nezávislý na dodávkách elektřiny zvenčí.


Aktualizace na dálku a inovativní asistenční systémy
Aktualizace softwaru pro ID. Buzz i všechny další modely rodiny ID. lze stahovat bezdrátově na dálku. Vedle aktualizací informačního a zábavního systému to platí také pro aktualizace týkající se nabíjení nebo asistenčních funkcí. Spektrum asistenčních systémů zahrnuje inovativně propojené technologie, jako je nová funkce "Trained Parking" (automatické zajetí na parkovací místo i vyjetí z něj), "Car2X" (varování a upozornění na nebezpečí v okolí) a nejnovější verze systému "Travel Assist" s využitím dat získávaných crowdsourcingem; systém umožňuje částečně automatizované příčné i podélné vedení v celém rozsahu rychlostí.


Uvedení na evropský trh v září
Výroba ID. Buzz bude zahájena v první polovině letošního roku a k zahájení prodeje na českém trhu je plánováno na druhé pololetí. ID. Buzz se bude prodávat také v USA - půjde o comeback, který netrpělivě očekávalo mnoho amerických fanoušků od New Yorku až po San Francisco.


První předchůdce modelu ID. Buzz debutoval před 50 lety
ID. Buzz není prvním Bulli s elektrickým pohonem. Již před padesáti lety předváděl Volkswagen na hannoverském veletrhu prototyp T2 poháněný vzadu umístěným elektromotorem. Maximální dojezd 85 kilometrů prozrazoval, že technologie baterií ještě zdaleka není zralá pro praktické použití. Ale už tehdy, v roce 1972, se zrodil sen: sen o bezemisním Bulli. V roce 2022 se stává skutečností.

1) Zápis názvu modelu se v průběhu vývoje změnil z "ID. BUZZ" na "ID. Buzz".

Značka Volkswagen Užitkové vozy:

"We transport success, freedom and future." Značka Volkswagen Užitkové vozy jako vedoucí výrobce lehkých užitkových vozů zásadním a trvale udržitelným způsobem utváří přepravu zboží i osob a poskytování služeb. Naše vozidla přepravují stavební dělníky, rodiny a dobrodruhy, pečivo, balíky nebo surfovací prkna. Každý den pomáhají bezpočtu lidí na celém světě odvádět dobrou práci, slouží jako mobilní servisní dílny a dopravují lékaře záchranné služby a policisty na místo nasazení. Celkem 24 000 zaměstnanců vyrábí v závodech Hannover (D), Poznań (PL), Września (PL) a Pacheco (ARG) modelové řady Transporter, Caddy, Crafter a Amarok a od roku 2022 k nim přibude ID. BUZZ - výhradně elektricky poháněná verze naší ikony, modelu Bulli. Volkswagen Užitkové vozy je navíc v koncernu Volkswagen vůdčí značkou pro autonomní jízdu a poskytování mobility a přepravy jako služby (MaaS - Mobility as a Service; TaaS - Transport as a Service) - tedy oblasti, v nichž utváříme mobilitu budoucnosti. Tak udržujeme v pohybu celou společnost a plníme její požadavky na čistou, inteligentní a trvale udržitelnou mobilitu. Volkswagen Užitkové vozy tím naplňuje motto své značky: Přepravujeme úspěch, svobodu a budoucnost.

Informace o všech aspektech značky Volkswagen Užitkové vozy a výrobního závodu v Hannoveru naleznete na:

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/volkswagen-commercial-vehicles
Twitter: http://twitter.com/VWCV_official
YouTube: https://www.youtube.com/c/vwnutzfahrzeuge/featured
Facebook: https://www.facebook.com/VolkswagenNutzfahrzeugeMeinWerk
Podcast "wetransportsuccess": https://www.radio.de/p/wetransportsuccess

Porsche Česká republika s.r.o.

Kontakt: Lenka Vaňková
Telefon: +420 775 013 338
E-Mail: lenka.vankova(kwfat)porsche.co(kwfdot)cz

www.vw-uzitkove.cz 
www.facebook.com/VolkswagenUzitkoveVozy 
www.vwn-presse.de 

Jejda!
Zdá se, že váš prohlížeč není aktuální. Možná náš web nefunguje optimálně. Většina prohlížečů (ale ne MS Internet Explorer 11 a starší) stále funguje dobře.

Doporučujeme aktualizovat webový prohlížeč!
Nejnovější verze může zajistit dobrý zážitek kdekoli na internetu.

Děkuji za vaši návštěvu a bavte se,
Váš tým Volkswagen