Menu
Zavřít

10.3.2022 Nový Multivan lze nyní konfigurovat i s motorem TDI

TDI o výkonu 110 kW jako čtvrtá varianta pohonu. Inovativní systém Twindosing zajišťuje nízké emise. Uspokojí každé přání: Nový Multivan může jezdit na benzin nebo naftu a jako Plug-in Hybrid také na elektrickou energii bez lokálních emisí. Nový Multivan je nabízen za výhodné ceny s rozsáhlou sériovou výbavou: Nové verze TDI startují již od 1 297 170 Kč včetně DPH.

Po úspěšném uvedení zcela nově koncipovaného modelu Multivan na trh doplňuje značka Volkswagen Užitkové vozy nabídku v konfigurátoru o turbodiesel (TDI) s vysokým točivým momentem a nízkými emisemi. Zákazníci tak mají na výběr širokou škálu variant s nejrůznějšími druhy pohonů na benzin, naftu i elektrickou energii (Plug-in Hybrid), které uspokojí všechna přání. Stejně jako všechny dosavadní verze boduje i nový Multivan TDI bohatou sériovou výbavou a výhodnými cenami již od 1 297 170 Kč včetně DPH.

Volkswagen Užitkové vozy uvedl letos v lednu na trh nový model Multivan, který uspokojí náročné zákazníky hledající opravdu všestranný automobil s rozsáhlou sériovou výbavou za výhodnou cenu. Nový Multivan se vyznačuje nejen značnou variabilitou interiéru, inteligentními asistenčními systémy a rozsáhlým portfoliem on-line služeb, ale také vysokou úrovní jízdního komfortu a inovativními pohony na benzin včetně plug-in hybridní verze umožňující na kratší vzdálenosti elektrickou jízdu s nulovými emisemi.

Nyní je nabídka pohonů pro nový Multivan ještě širší, protože Volkswagen Užitkové vozy zařadil do českého konfigurátoru také moderní vznětový motor. Čtyřválec s přímým vstřikováním paliva a zdvihovým objemem 1968 cm3 pochází z řady motorů EA288evo a poskytuje maximální točivý moment 360 N.m (od 1600 do 2750 min-1). Stejně jako Plug-in Hybrid a varianty se zážehovými motory se i Multivan 2.0 TDI dodává v kombinaci s pohonem předních kol a automatickou převodovkou DSG v nadstandardně bohaté sériové výbavě.

Moderní vznětový motor disponuje systémem Twindosing. Ve dvou katalyzátorech SCR s dvojitým vstřikováním AdBlue se snižuje množství oxidů dusíku (NOx) ve výfukových plynech až o 80 procent. Tato technologie minimalizuje navíc i emise CO2 a zlepšuje reakce motoru. Stejně jako všechny verze modelové řady splňuje i nový Multivan TDI přísnou emisní normu Euro 6D-ISC-FCM.

Nízký součinitel aerodynamického odporu vzduchu 0,30 a oproti předchůdci výrazně nižší hmotnost stojí za lepšími jízdními výkony a nižší spotřebou paliva nového modelu Multivan TDI. Všestranné MPV dosahuje nejvyšší rychlosti 190 km/h a jeho kombinovaná spotřeba paliva je 5,4-5,3 litru na 100 kilometrů (emise CO2 jsou 143-140 g/km; třída hospodárnosti A-A+).

Za nový Multivan TDI lze připojit přívěs o hmotnosti až 2000 kilogramů. Nejvyšší přípustná hmotnost soupravy je 4850 kilogramů, užitečná hmotnost může být až 807 kg. I tato verze pohonu pro nový Multivan je k dispozici pro krátké i dlouhé provedení karoserie, ve svém interiéru může mít celkem pět, šest nebo sedm sedadel. Novinkou v nabídce je 7místné provedení s pěti variabilně nastavitelnými samostatnými sedadly v prostoru pro cestující, která lze umístit čelem k sobě.

"Mám velkou radost, že čeští zákazníci si mohou od dnešního dne sestavit svůj nový Multivan s motorem TDI v našem konfigurátoru," říká Jakub Šebesta, ředitel značky Volkswagen Užitkové vozy v České republice. "Klasický turbodiesel patří v této kategorii vozidel mezi zákazníky často preferované pohony. Jsem proto přesvědčený o tom, že i nový Multivan TDI bude stejně jako jeho úspěšní předchůdci velmi populární. Mezi jeho trumfy se řadí kromě suverénní hnací síly také kultivovaný běh, vysoká hospodárnost a čisté emise. A to vše s mimořádně bohatou sériovou výbavou za velmi výhodnou cenu."

Ceny nového modelu Multivan TDI s rozsáhlou sériovou výbavou začínají již od 1 297 170 Kč včetně DPH. Mezi sériově dodávané highlighty nového Multivanu TDI patří mimo jiné 7stupňová dvouspojková převodovka DSG, LED světlomety a LED světla vzadu, posuvné dveře na obou stranách, Front Assist, Lane Assist, asistent rozpoznávání dopravních značek, čelní, boční a hlavové airbagy včetně středového airbagu vpředu, manuální klimatizace, bezklíčkové zapalování, Digital Cockpit, rádio "Ready 2 Discover" s 8 reproduktory a dvěma USB rozhraními, elektrická parkovací brzda s funkcí Auto Hold, multifunkční kožený volant s pádly a jistota spolehlivého provozu bez nečekaných výdajů umocněná prodlouženou zárukou výrobce na
2+2 roky/200 000 kilometrů.

Značka Volkswagen Užitkové vozy:

"We transport success, freedom and future." Značka Volkswagen Užitkové vozy jako vedoucí výrobce lehkých užitkových vozů zásadním a trvale udržitelným způsobem utváří přepravu zboží i osob a poskytování služeb. Naše vozidla přepravují stavební dělníky, rodiny a dobrodruhy, pečivo, balíky nebo surfovací prkna. Každý den pomáhají bezpočtu lidí na celém světě odvádět dobrou práci, slouží jako mobilní servisní dílny a dopravují lékaře záchranné služby a policisty na místo nasazení. Celkem 24 000 zaměstnanců vyrábí v závodech Hannover (D), Poznań (PL), Września (PL) a Pacheco (ARG) modelové řady Transporter, Caddy, Crafter a Amarok a od roku 2022 k nim přibude ID. BUZZ - výhradně elektricky poháněná verze naší ikony, modelu Bulli. Volkswagen Užitkové vozy je navíc v koncernu Volkswagen vůdčí značkou pro autonomní jízdu a poskytování mobility a přepravy jako služby (MaaS - Mobility as a Service; TaaS - Transport as a Service) - tedy oblasti, v nichž utváříme mobilitu budoucnosti. Tak udržujeme v pohybu celou společnost a plníme její požadavky na čistou, inteligentní a trvale udržitelnou mobilitu. Volkswagen Užitkové vozy tím naplňuje motto své značky: Přepravujeme úspěch, svobodu a budoucnost.

Informace o všech aspektech značky Volkswagen Užitkové vozy a výrobního závodu v Hannoveru naleznete na:

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/volkswagen-commercial-vehicles
Twitter: http://twitter.com/VWCV_official
YouTube: https://www.youtube.com/c/vwnutzfahrzeuge/featured
Facebook: https://www.facebook.com/VolkswagenNutzfahrzeugeMeinWerk
Podcast "wetransportsuccess": https://www.radio.de/p/wetransportsuccess

Porsche Česká republika s.r.o.

Kontakt: Lenka Vaňková
Telefon: +420 775 013 338
E-Mail: lenka.vankova(kwfat)porsche.co(kwfdot)cz

www.vw-uzitkove.cz 
www.facebook.com/VolkswagenUzitkoveVozy 
www.vwn-presse.de 

Jejda!
Zdá se, že váš prohlížeč není aktuální. Možná náš web nefunguje optimálně. Většina prohlížečů (ale ne MS Internet Explorer 11 a starší) stále funguje dobře.

Doporučujeme aktualizovat webový prohlížeč!
Nejnovější verze může zajistit dobrý zážitek kdekoli na internetu.

Děkuji za vaši návštěvu a bavte se,
Váš tým Volkswagen