Menu
Zavřít

26.4.2022 Nová generace specialisty na silnici i do terénu: Nový Amarok od značky Volkswagen Užitkové vozy

Prémiový: Amarok s novým designem a novými technologiemi. Hospodárný: Nový vznětový motor V6 a čtyři další varianty pohonu. Výběr: Dva různé systémy pohonu všech kol nebo pohon zadních kol. High-tech: Více než 30 asistenčních systémů stanovuje nová měřítka v segmentu pick-upů. Odpočítávání: Uvedení na český trh v první polovině roku 2023.

Volkswagen Užitkové vozy představí v roce 2022 zcela novou generaci svého pick-upu Amarok, která nabídne na silnici i v terénu ještě více schopností než dosud. Nový Amarok je navržený a koncipovaný v Německu a Austrálii a vyráběný v Jižní Africe. Znovu zamíří na vrchol pick-up segmentu B díky své mimořádné robustnosti, nejlepší výbavě, podstatně rozšířenému spektru asistenčních systémů a výrazně širší nabídce pohonů v porovnání s předchůdcem. V Evropě již jezdí první maskované prototypy nového Amaroku.

Přestože byl prémiový design všestranného modelu kompletně inovován, zachoval si typický styl Amaroku. Na charismatický exteriér, z něhož vyzařuje síla, navazuje velmi kvalitní interiér. Navzdory maskování je již patrné, jak se změnily rozměry tohoto praktického pomocníka. Nový model je s vnější délkou 5350 mm minimálně o 100 mm delší než předchůdce. Rozvor náprav 3270 mm představuje nárůst o 175 mm - díky tomu je ve dvojkabině více místa. Užitečná hmotnost se navíc zvýšila až na 1,2 tuny a větší počet kombinací motorů a převodovek nabídne maximální přípustnou hmotnost přívěsu až 3,5 tuny. Vzhledem k tomu, že se rozvor náprav nového Amaroku zvětšil více než vnější délka, zkrátily se převisy karoserie. To má pozitivní vliv na nájezdové úhly, a tím i na průchodnost terénem. Terénní vlastnosti nového Amaroku jsou navíc zdokonaleny také výrazně větší brodivostí než u předchůdce. 

V závislosti na variantě motoru a převodovky, resp. trhu, budou mít zákazníci k dispozici jeden zážehový motor a až čtyři různé vznětové jednotky se čtyřmi a šesti válci a zdvihovým objemem 2,0 až 3,0 litru - a to s pohonem zadních kol, připojitelným pohonem všech kol nebo trvalým pohonem všech kol. V nevšedních jízdních situacích budou řidiče podporovat početné varianty předem nakonfigurovaných jízdních režimů v několika stupních. Takto vybavený nový Amarok si v budoucnu poradí prakticky s jakoukoli výzvou, se kterou se pick-up může setkat při malých i velkých dobrodružstvích v každodenním provozu. O vyšší úroveň bezpečnosti se postará více než 30 asistenčních systémů, z nichž více než 20 je u modelu Amarok naprostou novinkou.

Design jako výraz suverenity
Exteriér pick-upu se sice stále ještě skrývá pod maskováním, ale už nyní je zřejmé, že vyzařuje sílu a charisma. "Původní design Amaroku jsme u nové generace zásadně změnili. Nyní je jednoznačně expresivnější a výrazně suverénnější," nastiňuje výsledek Jakub Šebesta, ředitel značky Volkswagen Užitkové vozy v České republice.

Nepřehlédnutelným vyjádřením postoje je již nová čelní partie. Výrazným prvkem je velmi vysoko umístěná kapota motoru s uhlazenými plochami a jednoznačnou DNA značky Volkswagen Užitkové vozy. Charismatické jsou horní horizontální příčky na masce chladiče s precizně integrovanými, úzkými a pro všechny verze sériově dodávanými LED světlomety. Na přání jsou nabízeny "IQ.LIGHT - LED Matrix světlomety", které umocňují vzhled modelu Amarok ve stylu high-tech. V závislosti na verzi přechází maska chladiče pod příčkami individuálně do horizontálního členění čelní partie nebo do designu s motivem písmene X u vrcholných verzí výbavy. V této části se nachází také reliéfní nápis Amarok.

Při pohledu na siluetu jsou mimořádně nápadné podběhy kol, které nejsou, stejně jako u předchůdce, zcela kruhové. Na rozdíl od mnoha ostatních pick-upů není totiž horní část podběhu vymezena kruhovou, ale téměř rovnou linií, což je typický rys Amaroku. Blatníky kolem velkých kol z lehké slitiny, dodávaných s průměrem ráfku až 21 palců a poprvé s univerzálními pneumatikami kategorie "All Terrain" v sériově výbavě, jsou výrazně rozšířené. Do boční partie je velmi harmonicky začleněno vizuální propojení otevřené ložné plochy a střešních sloupků C. Jakub Šebesta k tomu říká: "Aerodynamický stylový oblouk, který se pne nad otevřenou ložnou plochou, vizuálně prodlužuje dvojkabinu do prostoru otevřené ložné plochy, a tím zvýrazňuje dynamické a solidní proporce karoserie nového Amaroku."

Nový pick-up značky Volkswagen Užitkové vozy je výrazný také ze zadní perspektivy. Široká sklopná zadní stěna ložné plochy je na obou stranách ohraničena sériově dodávanými zadními LED světly. A téměř celou šířku zadní sklopné stěny zabírá reliéfní nápis Amarok. Stejně jako u předchůdce platí, že i nový Amarok nabízí na ložné ploše mezi podběhy zadních kol dostatek místa pro uložení europalety napříč. Stabilní kotevní oka umožňují bezpečné zajištění nákladu.

Interiér pro profesionální úkoly a dlouhé jízdy
Interiér modelu Amarok je funkční a velmi kvalitní. K tomu přispívá velký počet detailů umocňujících prémiový charakter pick-upu, od snadno srozumitelných ovládacích prvků přes digitální panel sdružených přístrojů až po displej informačního a zábavního systému ve formátu tabletu. Na přání bude možné objednat exkluzivní audiosystém či povrchy přístrojové desky a výplní dveří se vzhledem ušlechtilé kůže doplněné výrazným ozdobným prošíváním. S prémiovým charakterem korespondují také nová sedadla. Ta poskytují všem cestujícím komfort, na který jsou zvyklí z ostatních modelů značky Volkswagen. Řidič a spolujezdec vpředu usedají v novém Amaroku do komfortních, širokých sedadel, která lze na přání nakonfigurovat s elektrickým nastavováním polohy v 10 směrech. Zadní část interiéru dvojkabiny modelu Amarok nabízí navíc velkorysý prostor pro cestování na dlouhé vzdálenosti třem dospělým osobám.

Nový Amarok bude nabízen v pěti výbavových liniích. Základní verze nese označení "Amarok", po ní následují varianty "Life" a "Style". Jako rovnocenné vrcholné verze bude Volkswagen Užitkové vozy nabízet stupně výbavy "PanAmericana" (s terénním charakterem) a "Aventura" (se silničním charakterem).

 

Nástupce úspěšného modelu
V Evropě, Jižní Americe, Jižní Africe a Oceánii se dosud prodalo více než 830 000 vozů Amarok. Silnými stránkami úspěšného prémiového pick-upu jsou suverénní systémy pohonu, vysoké užitečné hmotnosti, důsledná funkčnost a autentický design všestranného automobilu do jakéhokoli terénu. Volkswagen Užitkové vozy tyto silné stránky u nové generace ještě více rozvine. Nový Amarok přijde na český trh v první polovině roku 2023 ve verzi DoubleCab (dvojkabina se čtyřmi bočními dveřmi) a na některých trzích bude uveden také s dvoudveřovou kabinou (SingleCab).

Odkaz ke stažení německého videa: https://www.vwn-presse.de/vwn-presse/landingpages/NewAmarok2022/NewAmarok2022_Movie_DE.zip

Odkaz ke stažení videa s anglickými titulky: https://www.vwn-presse.de/vwn-presse/landingpages/NewAmarok2022/NewAmarok2022_Movie_EN.zip

Odkaz ke stažení fotografií maskovaného modelu Amarok: https://www.vwn-presse.de/vwn-presse/landingpages/NewAmarok2022/NewAmarok2022_Photos.zip

Značka Volkswagen Užitkové vozy:

"We transport success, freedom and future." Značka Volkswagen Užitkové vozy jako vedoucí výrobce lehkých užitkových vozů zásadním a trvale udržitelným způsobem utváří přepravu zboží i osob a poskytování služeb. Naše vozidla přepravují stavební dělníky, rodiny a dobrodruhy, pečivo, balíky nebo surfovací prkna. Každý den pomáhají bezpočtu lidí na celém světě odvádět dobrou práci, slouží jako mobilní servisní dílny a dopravují lékaře záchranné služby a policisty na místo nasazení. Celkem 24 000 zaměstnanců vyrábí v závodech Hannover (D), Poznań (PL), Września (PL) a Pacheco (ARG) modelové řady Transporter, Caddy, Crafter a Amarok a od roku 2022 k nim přibude ID. BUZZ - výhradně elektricky poháněná verze naší ikony, modelu Bulli. Volkswagen Užitkové vozy je navíc v koncernu Volkswagen vůdčí značkou pro autonomní jízdu a poskytování mobility a přepravy jako služby (MaaS - Mobility as a Service; TaaS - Transport as a Service) - tedy oblasti, v nichž utváříme mobilitu budoucnosti. Tak udržujeme v pohybu celou společnost a plníme její požadavky na čistou, inteligentní a trvale udržitelnou mobilitu. Volkswagen Užitkové vozy tím naplňuje motto své značky: Přepravujeme úspěch, svobodu a budoucnost.

Informace o všech aspektech značky Volkswagen Užitkové vozy a výrobního závodu v Hannoveru naleznete na:

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/volkswagen-commercial-vehicles
Twitter: http://twitter.com/VWCV_official
YouTube: https://www.youtube.com/c/vwnutzfahrzeuge/featured
Facebook: https://www.facebook.com/VolkswagenNutzfahrzeugeMeinWerk
Podcast "wetransportsuccess": https://www.radio.de/p/wetransportsuccess

Porsche Česká republika s.r.o.

Kontakt: Lenka Vaňková
Telefon: +420 775 013 338
E-Mail: lenka.vankova(kwfat)porsche.co(kwfdot)cz

www.vw-uzitkove.cz 
www.facebook.com/VolkswagenUzitkoveVozy 
www.vwn-presse.de 

Jejda!
Zdá se, že váš prohlížeč není aktuální. Možná náš web nefunguje optimálně. Většina prohlížečů (ale ne MS Internet Explorer 11 a starší) stále funguje dobře.

Doporučujeme aktualizovat webový prohlížeč!
Nejnovější verze může zajistit dobrý zážitek kdekoli na internetu.

Děkuji za vaši návštěvu a bavte se,
Váš tým Volkswagen