Menu
Zavřít

26.5.2022 Krystalicky čisté světlo – Matrix světlomety v novém modelu Amarok

Nový prémiový pick-up bude mít sériově inovativní LED technologii. Výkonný systém „IQ.Light“ jako výbava na přání. Krátké video ukazuje atraktivní design vyspělé technologie.

Světla se rozsvěcují, opona se zvedá a na scénu přijíždí nový Amarok. Až bude prémiový pick-up značky Volkswagen Užitkové vozy slavit svou premiéru, budou sériově dodávané LED světlomety patřit mezi jeho highlighty. Jejich podobu ukazuje krátké video.

Prémiový je nejen design, ale též světelný výkon sériově dodávaných LED světlometů nového Amaroku. Na přání a pro vyšší stupně výbavy pick-upu bude navíc k dispozici systém "IQ.Light". Jeho součástí jsou LED Matrix světlomety, které nabízí navíc velmi zajímavou světelnou grafiku. Prestože ani tyto světlomety nepromění noc v den, jízda za tmy je s nimi výrazně komfortnější. K tomu přispívá také aktivní ovládání dálkových světel, která se automaticky přepínají na tlumená, jakmile senzory detekují protijedoucí vozidla, semafory nebo pouliční osvětlení. Dalším přínosem jsou odbočovací světla, která lépe osvětlují boční zóny ve směru jízdy. Výsledkem je ještě vyšší úroveň komfortu a bezpečnosti.

Jakub Šebesta, ředitel značky Volkswagen Užitkové vozy v České republice, k tomu říká: "Nový Amarok bude díky svým high-tech světlometům již zdálky rozpoznatelný jako ryzí Volkswagen a současně zaujme jedinečnou světelnou signaturou."

Systém "IQ.Light" je jen jedním z mnoha "highlightů" v novém modelu Amarok od značky Volkswagen Užitkové vozy. Další budou představeny v nadcházejících týdnech. Designéři značky Volkswagen Užitkové vozy dali vyspělé technice prémiového pick-upu charismatické vzezření. LED Matrix světlomety "IQ.Light" tak jen podtrhují high-tech vzhled nového Amaroku.

Zde si můžete po přihlášení k našemu novinářskému portálu vwn-presse.de stáhnout fotografie, text i krátké video.

Nástupce úspěšného modelu
V Evropě, Jižní Americe, Jižní Africe a Oceánii se dosud prodalo více než 830 000 vozů Amarok. Silnými stránkami úspěšného prémiového pick-upu značky Volkswagen Užitkové vozy jsou suverénní systémy pohonu, velká užitečná hmotnost, důsledná funkčnost a design, který vypadá skvěle na silnici i v terénu. Značka z Hannoveru tyto silné stránky u nové generace ještě více rozvine. Nový Amarok přijde na český trh v první polovině roku 2023 ve verzi DoubleCab (dvojkabina se čtyřmi bočními dveřmi).

LED - co to vlastně je?
Elektroluminiscenční dioda (krátce LED z anglického "Light-Emitting Diode", tedy dioda emitující světlo) je polovodičová součástka, která při průchodu elektrického proudu propustným směrem vyzařuje světlo. Uvnitř LED je polovodičový krystal uložený v reflektoru. Na polovodičovém krystalu jsou dvě vrstvy polovodičových materiálů s nerovnováhou elektronů. Při nízkém napětí se elektrony přemisťují a díky uvolňované energii vznikají fotony (světelné záblesky), které LED čip emituje do okolí. Reflektor vycházející světlo navíc zesiluje. Mezi výhody LED technologie patří dlouhá životnost, nižší spotřeba energie v porovnání s ostatními zdroji světla, vysoký světelný výkon, malé rozměry a variabilita uspořádání.

Značka Volkswagen Užitkové vozy:

"We transport success, freedom and future." Značka Volkswagen Užitkové vozy jako vedoucí výrobce lehkých užitkových vozů zásadním a trvale udržitelným způsobem utváří přepravu zboží i osob a poskytování služeb. Naše vozidla přepravují stavební dělníky, rodiny a dobrodruhy, pečivo, balíky nebo surfovací prkna. Každý den pomáhají bezpočtu lidí na celém světě odvádět dobrou práci, slouží jako mobilní servisní dílny a dopravují lékaře záchranné služby a policisty na místo nasazení. Celkem 24 000 zaměstnanců vyrábí v závodech Hannover (D), Poznań (PL), Września (PL) a Pacheco (ARG) modelové řady Transporter, Caddy, Crafter a Amarok a od roku 2022 k nim přibude ID. BUZZ - výhradně elektricky poháněná verze naší ikony, modelu Bulli. Volkswagen Užitkové vozy je navíc v koncernu Volkswagen vůdčí značkou pro autonomní jízdu a poskytování mobility a přepravy jako služby (MaaS - Mobility as a Service; TaaS - Transport as a Service) - tedy oblasti, v nichž utváříme mobilitu budoucnosti. Tak udržujeme v pohybu celou společnost a plníme její požadavky na čistou, inteligentní a trvale udržitelnou mobilitu. Volkswagen Užitkové vozy tím naplňuje motto své značky: Přepravujeme úspěch, svobodu a budoucnost.

Informace o všech aspektech značky Volkswagen Užitkové vozy a výrobního závodu v Hannoveru naleznete na:

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/volkswagen-commercial-vehicles
Twitter: http://twitter.com/VWCV_official
YouTube: https://www.youtube.com/c/vwnutzfahrzeuge/featured
Facebook: https://www.facebook.com/VolkswagenNutzfahrzeugeMeinWerk
Podcast "wetransportsuccess": https://www.radio.de/p/wetransportsuccess

Porsche Česká republika s.r.o.

Kontakt: Lenka Vaňková
Telefon: +420 775 013 338
E-Mail: lenka.vankova(kwfat)porsche.co(kwfdot)cz

www.vw-uzitkove.cz 
www.facebook.com/VolkswagenUzitkoveVozy 
www.vwn-presse.de 

Jejda!
Zdá se, že váš prohlížeč není aktuální. Možná náš web nefunguje optimálně. Většina prohlížečů (ale ne MS Internet Explorer 11 a starší) stále funguje dobře.

Doporučujeme aktualizovat webový prohlížeč!
Nejnovější verze může zajistit dobrý zážitek kdekoli na internetu.

Děkuji za vaši návštěvu a bavte se,
Váš tým Volkswagen