Menu
Zavřít

31.5.2022 Bezpečnost je jasnou prioritou: Nový Multivan získal pět hvězd Euro NCAP

Vynikající celkové hodnocení ochrany cestujících při nehodě a efektivity technologií pro odvrácení hrozící kolize. Výborné výsledky ve všech kritériích nárazových testů. Ocenění vysokého počtu asistenčních systémů i jejich funkčnosti.

Nový Multivan od značky Volkswagen Užitkové vozy dosáhl pozoruhodných výsledků v prestižních testech bezpečnosti Euro NCAP (European New Assessment Programme) v kategoriích pasivní bezpečnosti a funkčnosti asistenčních systémů. Nový Multivan díky tomu obdržel nejvyšší hodnocení v podobě "pěti hvězd".

Loni představený nový Multivan si již získal přízeň mnoha zákazníků, zástupců médií i porotců designových soutěží - a nyní zanechal skvělý dojem také u zkušebních techniků evropské testovací organizace Euro NCAP. V Hannoveru vyráběné MPV dosáhlo v letošním třetím kole testů bezpečnosti vynikajících výsledků při posouzení pasivní bezpečnosti i asistenčních systémů. Organizace Euro NCAP proto udělila novému modelu Multivan hodnocení "pět hvězd", které potvrzuje výjimečnou úroveň celkové ochrany cestujících v případě nehody a oceňuje zároveň začlenění technologií pro odvrácení hrozící kolize do výbavy vozidla.

Nový Multivan je sériově vybaven airbagem řidiče, airbagem spolujezdce vpředu, centrálním airbagem, kombinovanými bočními a hlavovými airbagy řidiče a spolujezdce vpředu a hlavovými airbagy pro krajní sedadla v prostoru pro cestující sahajícími až k třetí řadě sedadel. Kombinace těchto airbagů s příslušnou konstrukcí skeletu karoserie umožnila zcela nové generaci MPV pro rodiny a podnikatele dosáhnout 90 procent maximálního počtu bodů v oblasti ochrany dospělých cestujících. V kategorii bezpečnosti dětí, která má v segmentu MPV mimořádný význam, byly testům podrobeny početné varianty umístění dětských sedaček. V této kategorii si nový Multivan připsal na své konto 89 procent.

Kromě ochrany cestujících a nechráněných účastníků silničního provozu klade organizace Euro NCAP velký důraz také na prevenci nehod. I v této disciplíně nový Multivan se svými více než 25 asistenčními systémy zkušebním technikům imponoval tak, že mu v hodnocení "bezpečnostních asistentů" udělili 87 procent možných bodů.

Podrobné výsledky testů jsou uvedeny na www.euroncap.com.

Značka Volkswagen Užitkové vozy:

"We transport success, freedom and future." Značka Volkswagen Užitkové vozy jako vedoucí výrobce lehkých užitkových vozů zásadním a trvale udržitelným způsobem utváří přepravu zboží i osob a poskytování služeb. Naše vozidla přepravují stavební dělníky, rodiny a dobrodruhy, pečivo, balíky nebo surfovací prkna. Každý den pomáhají bezpočtu lidí na celém světě odvádět dobrou práci, slouží jako mobilní servisní dílny a dopravují lékaře záchranné služby a policisty na místo nasazení. Celkem 24 000 zaměstnanců vyrábí v závodech Hannover (D), Poznań (PL), Września (PL) a Pacheco (ARG) modelové řady Transporter, Caddy, Crafter a Amarok a od roku 2022 k nim přibude ID. BUZZ - výhradně elektricky poháněná verze naší ikony, modelu Bulli. Volkswagen Užitkové vozy je navíc v koncernu Volkswagen vůdčí značkou pro autonomní jízdu a poskytování mobility a přepravy jako služby (MaaS - Mobility as a Service; TaaS - Transport as a Service) - tedy oblasti, v nichž utváříme mobilitu budoucnosti. Tak udržujeme v pohybu celou společnost a plníme její požadavky na čistou, inteligentní a trvale udržitelnou mobilitu. Volkswagen Užitkové vozy tím naplňuje motto své značky: Přepravujeme úspěch, svobodu a budoucnost.

Informace o všech aspektech značky Volkswagen Užitkové vozy a výrobního závodu v Hannoveru naleznete na:

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/volkswagen-commercial-vehicles
Twitter: http://twitter.com/VWCV_official
YouTube: https://www.youtube.com/c/vwnutzfahrzeuge/featured
Facebook: https://www.facebook.com/VolkswagenNutzfahrzeugeMeinWerk
Podcast "wetransportsuccess": https://www.radio.de/p/wetransportsuccess

Porsche Česká republika s.r.o.

Kontakt: Lenka Vaňková
Telefon: +420 775 013 338
E-Mail: lenka.vankova(kwfat)porsche.co(kwfdot)cz

www.vw-uzitkove.cz 
www.facebook.com/VolkswagenUzitkoveVozy 
www.vwn-presse.de 

Jejda!
Zdá se, že váš prohlížeč není aktuální. Možná náš web nefunguje optimálně. Většina prohlížečů (ale ne MS Internet Explorer 11 a starší) stále funguje dobře.

Doporučujeme aktualizovat webový prohlížeč!
Nejnovější verze může zajistit dobrý zážitek kdekoli na internetu.

Děkuji za vaši návštěvu a bavte se,
Váš tým Volkswagen