Menu
Zavřít

27.6.2022 Volkswagen Užitkové vozy zajistí přepravu delegátům v rámci českého předsednictví v Radě EU

Delegáty bude převážet celkem 40 černých Multivanů. 15 vozů nový Multivan eHybrid a 25 vozů Multivan 6.1 TDI. Značka Volkswagen Užitkové vozy podpořila také první české předsednictvím v Radě EU v roce 2009 a další prestižní mezinárodní akce.

Volkswagen Užitkové vozy zajistí diplomatům bezpečnou a komfortní mobilitu v průběhu prestižních akcí, které se budou v České republice konat ve druhé polovině letošního roku v rámci druhého českého předsednictví v Radě EU. Celkem bude v provozu 40 vozů Multivan obou aktuálních generací. Vozy Volkswagen Multivan se podílely také na úspěšném průběhu historicky prvního českého předsednictví v roce 2009.

"Máme velkou radost, že značka Volkswagen Užitkové vozy bude i u druhého českého předsednictví EU," říká Jakub Šebesta, ředitel značky Volkswagen Užitkové vozy v České republice. "Flotila 40 vozů Multivan v reprezentativní černé barvě bude převážet diplomaty na důležitá jednání a další prestižní akce. Mimořádně prostorný a všestranný Multivan má pro tento úkol ideální předpoklady, protože nabízí vynikající úroveň jízdního komfortu a bezpečnosti ve spojení s elegantním stylem. A nový Multivan eHybrid umožňuje navíc i cestování s nulovými emisemi díky jízdnímu režimu s výhradně elektrickým pohonem."

Flotila černých Multivanů bude po celou druhou polovinu letošního roku zajišťovat přepravu diplomatů a dalších významných osob v rámci českého předsednictví v Radě EU.

Historicky druhé české předsednictví v Radě Evropské unie začne 1. července 2022 a potrvá do konce letošního roku. Jeho mottem je "Evropa jako úkol". Mezi priority české vlády bude patřit zvládnutí uprchlické krize, poválečná obnova Ukrajiny, energetická bezpečnost, posílení obranných kapacit a kybernetické bezpečnosti, jakož i zajištění strategické odolnosti evropského hospodářství a demokratických institucí.

V České republice se budou v rámci českého předsednictví konat rozmanité akce, mezi které patří například konference, neformální ministerská jednání či neformální summit hlav států a předsedů vlád. Jednotlivé akce se uskuteční v Kongresovém centru Praha, hotelu Diplomat a multifunkčním centru O2 universum, a pro potřeby summitu budou využity prostory Pražského hradu. Hned v první den předsednictví, 1. července 2022, je na programu společné zasedání vlády a Evropské komise v Litomyšli, 8. července se potom v pražském Rudolfinu uskuteční oficiální zahajovací koncert českého předsednictví.

Poprvé stála Česká republika v čele Evropské unie v první polovině roku 2009. I tehdy se o mobilitu vrcholných unijních představitelů postarala flotila vozů Volkswagen Multivan. České zastoupení značky Volkswagen Užitkové vozy kromě toho poskytlo modely Volkswagen Caravelle jako oficiální vozy výročních zasedání Mezinárodního měnového fondu a Skupiny Světové banky v roce 2000. O dva roky později převážely vozy Volkswagen Caravelle a minibusy Volkswagen LT účastníky vrcholné schůzky Severoatlantické aliance v Praze.

Značka Volkswagen Užitkové vozy:

"We transport success, freedom and future." Značka Volkswagen Užitkové vozy jako vedoucí výrobce lehkých užitkových vozů zásadním a trvale udržitelným způsobem utváří přepravu zboží i osob a poskytování služeb. Naše vozidla přepravují stavební dělníky, rodiny a dobrodruhy, pečivo, balíky nebo surfovací prkna. Každý den pomáhají bezpočtu lidí na celém světě odvádět dobrou práci, slouží jako mobilní servisní dílny a dopravují lékaře záchranné služby a policisty na místo nasazení. Celkem 24 000 zaměstnanců vyrábí v závodech Hannover (D), Poznań (PL), Września (PL) a Pacheco (ARG) modelové řady Transporter, Caddy, Crafter a Amarok a od roku 2022 k nim přibude ID. BUZZ - výhradně elektricky poháněná verze naší ikony, modelu Bulli. Volkswagen Užitkové vozy je navíc v koncernu Volkswagen vůdčí značkou pro autonomní jízdu a poskytování mobility a přepravy jako služby (MaaS - Mobility as a Service; TaaS - Transport as a Service) - tedy oblasti, v nichž utváříme mobilitu budoucnosti. Tak udržujeme v pohybu celou společnost a plníme její požadavky na čistou, inteligentní a trvale udržitelnou mobilitu. Volkswagen Užitkové vozy tím naplňuje motto své značky: Přepravujeme úspěch, svobodu a budoucnost.

Informace o všech aspektech značky Volkswagen Užitkové vozy a výrobního závodu v Hannoveru naleznete na:

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/volkswagen-commercial-vehicles
Twitter: http://twitter.com/VWCV_official
YouTube: https://www.youtube.com/c/vwnutzfahrzeuge/featured
Facebook: https://www.facebook.com/VolkswagenNutzfahrzeugeMeinWerk
Podcast "wetransportsuccess": https://www.radio.de/p/wetransportsuccess

Porsche Česká republika s.r.o.

Kontakt: Lenka Vaňková
Telefon: +420 775 013 338
E-Mail: lenka.vankova(kwfat)porsche.co(kwfdot)cz

www.vw-uzitkove.cz 
www.facebook.com/VolkswagenUzitkoveVozy 
www.vwn-presse.de 

Jejda!
Zdá se, že váš prohlížeč není aktuální. Možná náš web nefunguje optimálně. Většina prohlížečů (ale ne MS Internet Explorer 11 a starší) stále funguje dobře.

Doporučujeme aktualizovat webový prohlížeč!
Nejnovější verze může zajistit dobrý zážitek kdekoli na internetu.

Děkuji za vaši návštěvu a bavte se,
Váš tým Volkswagen