Menu
Zavřít

30.8.2022 Caravan Salon 2022: Volkswagen Užitkové vozy prezentuje kompletní rodinu California

Modely California jsou vystaveny v hale 16. Aplikace „California on Tour“ 3.0 s novými funkcemi. „Dálkové ovládání California“ pomocí aplikace. Nové skládací stěny výklopné střechy pro model California 6.1.

Volkswagen Užitkové vozy představuje na 61. veletrhu Caravan Salon v Düsseldorfu svou kompletní flotilu kempovacích vozů s nejnovějšími variantami výbavy - od modelu Caddy až po Grand California. Ve výstavní expozici D52 v hale 16 si mohou návštěvníci důkladně prohlédnout sedm kempovacích vozů "přímo od výrobce". Volkswagen Užitkové vozy prezentuje kromě vozidel také modernizovanou verzi aplikace "California on Tour" 3.0 pro chytré telefony. Na českém trhu bude aplikace v budoucnu také k dispozici.

Volkswagen Užitkové vozy prezentuje na veletrhu Caravan Salon své mnohostranné kempovací vozy na základě modelů Caddy, Transporter 6.1 a Crafter. Volkswagen Užitkové vozy má v nabídce vhodný vůz pro každodenní provoz, kempování, dobrodružné výpravy - zkrátka pro život na kolech.

 

Přehled modelových řad:

Caddy California (od 736 471 Kč*1)

Caddy California je v rámci rodiny California nejkompaktnějším kempovacím modelem. Jeho vnější délka je 4,50 metru, resp. 4,85 metru ve verzi Maxi. V interiéru se však "malý" model prezentuje po všech stránkách jako California, například lůžkem s komfortní matrací na talířových pružinách, zadní kuchyňkou dodávanou na přání a samozřejmě i proslulým kempovacím nábytkem California. Jedná se tedy o opravdovou Californii, která je ideální pro nejrůznější mikrodobrodružství.

 

California 6.1 (od 1 653 683 Kč1)

California je považována za synonymum své třídy. Žádné jiné kempovací MPV nevyvolává tak velkou touhu po dobrodružství a cestování. Díky důmyslně výklopné střeše vznikne v "podkroví" panoramatická ložnice. Použitá tkanina byla optimalizována a nyní ji tvoří větší počet vrstev. Výsledkem je lepší tepelná a zvuková izolace. U tkaniny byla navíc zvýšena její odolnost vůči působení vody. Tím je zaručen ještě příjemnější obytný komfort. Nové skládací stěny výklopné střechy lze na přání objednat s různými barvami na vnitřní a vnější straně. Zákazníci si tak mohou barvy tkaniny ještě lépe sladit s barvami interiéru a exteriéru. V "suterénu" mají zákazníci na výběr mezi variabilním uspořádáním modelu California Beach a kompletně zařízeným obytným vozem California Ocean s pevně vestavěnou nábytkovou stěnou.

Obě verze s vnější výškou 1,99 metru jsou bez kompromisů připraveny pro každodenní provoz a nabízejí velmi oblíbené zážitky z řízení vozů Bulli. Výbava přitom samozřejmě vždy zahrnuje kempovací nábytek uložený v zadních výklopných dveřích a posuvných bočních dveřích.

Grand California (od 1 746 155 Kč*1)

Grand California na základě modelu Crafter s vysokou úrovní jízdní dynamiky nabízí bydlení na kolech, které se bezmála vyrovná luxusnímu střešnímu bytu. Je totiž pojízdným prázdninovým domem s kuchyní a koupelnou. S vnější délkou 6,00 metru, resp. 6,80 metru, je přitom dostatečně kompaktní pro cestování na nejkrásnější kempovací místa. Posádka se přitom vůbec nemusí vzdávat komfortu svého domova. Kompresorová chladnička nabízí prostor pro chlazené nápoje a vždy po ruce je také osvěžující led z mrazáku. Kombinace se solárními panely dodávanými na přání zaručuje soběstačnost - tedy kempování bez externího napájení.

 

California on Tour App verze 3.0

Aktualizovaná aplikace přináší uživatelům mnoho nových a užitečných funkcí. Nyní je například možné rezervovat si přímo prostřednictvím aplikace parkovací místa na oblíbené platformě Hinterland.camp. Její nabídka zahrnuje mimo jiné jedinečná parkovací místa na samotách, které si mohou exkluzivně objednávat pouze uživatelé obytných vozů na základě modelů VW.

Další nová funkce bude v aplikaci zanedlouho k dispozici pro model California 6.1 Ocean - a již nyní si ji mohou vyzkoušet návštěvníci veletrhu Caravan Salon v Düsseldorfu. Pomocí nového "dálkového ovládání California" se California 6.1 Ocean propojí s aplikací "California on Tour" a promění se v "chytrou domácnost" na čtyřech kolech. Uživatel si může zjišťovat informace o stavu vozu včetně množství čerstvé a odpadní vody v příslušných nádržích nebo stavu nabití palubního akumulátoru a také ovládat osvětlení interiéru, chladicí box, kempovací režim a výklopnou střechu. Na českém trhu bude aplikace v budoucnu také k dispozici.


Více informací naleznete na webové stránce o aplikaci California on Tour: California on Tour App | Volkswagen Užitkové vozy (volkswagen-nutzfahrzeuge.de)

 

Výrobci obytných nástaveb

U značky Volkswagen Užitkové vozy mají dlouhou tradici také obytné vozy výrobců, kteří na základě modelů Caddy, Crafter a T6.1 realizují své koncepty vozidel. Jejich nabídka tak ideálně doplňuje produktovou řadu obytných vozů přímo od výrobce. Na veletrhu Caravan Salon vystavuje kempovací MPV na základě modelů značky Volkswagen Užitkové vozy více než 20 firem.

*1 Ceny včetně 21 % DPH

Značka Volkswagen Užitkové vozy:

"We transport success, freedom and future." Značka Volkswagen Užitkové vozy jako vedoucí výrobce lehkých užitkových vozů zásadním a trvale udržitelným způsobem utváří přepravu zboží i osob a poskytování služeb. Naše vozidla přepravují stavební dělníky, rodiny a dobrodruhy, pečivo, balíky nebo surfovací prkna. Každý den pomáhají bezpočtu lidí na celém světě odvádět dobrou práci, slouží jako mobilní servisní dílny a dopravují lékaře záchranné služby a policisty na místo nasazení. Celkem 24 000 zaměstnanců vyrábí v závodech Hannover (D), Poznań (PL), Września (PL) a Pacheco (ARG) modelové řady Transporter, Caddy, Crafter a Amarok a od roku 2022 k nim přibude ID. BUZZ - výhradně elektricky poháněná verze naší ikony, modelu Bulli. Volkswagen Užitkové vozy je navíc v koncernu Volkswagen vůdčí značkou pro autonomní jízdu a poskytování mobility a přepravy jako služby (MaaS - Mobility as a Service; TaaS - Transport as a Service) - tedy oblasti, v nichž utváříme mobilitu budoucnosti. Tak udržujeme v pohybu celou společnost a plníme její požadavky na čistou, inteligentní a trvale udržitelnou mobilitu. Volkswagen Užitkové vozy tím naplňuje motto své značky: Přepravujeme úspěch, svobodu a budoucnost.

Informace o všech aspektech značky Volkswagen Užitkové vozy a výrobního závodu v Hannoveru naleznete na:

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/volkswagen-commercial-vehicles
Twitter: http://twitter.com/VWCV_official
YouTube: https://www.youtube.com/c/vwnutzfahrzeuge/featured
Facebook: https://www.facebook.com/VolkswagenNutzfahrzeugeMeinWerk
Podcast "wetransportsuccess": https://www.radio.de/p/wetransportsuccess

Porsche Česká republika s.r.o.

Kontakt: Lenka Vaňková
Telefon: +420 775 013 338
E-Mail: lenka.vankova(kwfat)porsche.co(kwfdot)cz

www.vw-uzitkove.cz 
www.facebook.com/VolkswagenUzitkoveVozy 
www.vwn-presse.de 

Jejda!
Zdá se, že váš prohlížeč není aktuální. Možná náš web nefunguje optimálně. Většina prohlížečů (ale ne MS Internet Explorer 11 a starší) stále funguje dobře.

Doporučujeme aktualizovat webový prohlížeč!
Nejnovější verze může zajistit dobrý zážitek kdekoli na internetu.

Děkuji za vaši návštěvu a bavte se,
Váš tým Volkswagen