Menu
Zavřít

20.9.2022 IAA Transportation 2022: Značka Volkswagen Užitkové vozy a výrobci přestaveb prezentují více než 30 nových modelů

Revoluce: První ID. Buzz pro pohotovostní lékařské služby elektrizuje segment záchranářských vozidel. Prostor: Multivan nově jako vozidlo pro taxislužby s hospodárným turbodieselem a až sedmimístným interiérem. Premiéra: Model Crafter jako mobilní dílna pro servis elektrokol

Volkswagen Užitkové vozy se bude na veletrhu IAA Transportation 2022 prezentovat velmi rozmanitou nabídkou nových modelů. Kromě globálně elektrizujícího modelu ID. Buzz a zcela nového pick-upu Amarok se jedná o zajímavé speciální vozy od výrobců přestaveb, kteří zde prezentují důmyslná řešení v téměř všech segmentech. Mezi hvězdy veletrhu patří první zásahový vůz pro pohotovostní lékařské služby na základě modelu ID. Buzz. Kromě toho v Hannoveru debutují také inovativní koncepty úprav dalších modelů značky od nového Multivanu ve verzi pro taxislužby až po nejrůznější druhy přestaveb pro úspěšný model Crafter.

V hale 12 a na venkovních plochách veletrhu IAA vystaví značka Volkswagen Užitkové vozy společně s výrobci přestaveb více než 30 exponátů. Hned několik z nich vychází z modelu ID. Buzz, který se těší extrémně vysoké poptávce již před uvedením na trh. Speciální verze tohoto modelu zde slaví světovou výstavní premiéru. Příkladem je ID. Buzz pro pohotovostní lékařské služby od německého výrobce přestaveb Bösenberg. Elektromobilita se tak prosazuje i v segmentu záchranářských vozidel. Zcela nově vyvinut byl také druhý Bulli: Multivan uvedený na trh v roce 2021. V Hannoveru je nyní prezentován jako MPV s úpravou pro taxislužby, kterou lze objednávat přímo u autorizovaných prodejců značky Volkswagen Užitkové vozy (nemusí být dostupné na všech trzích). Mezi další novinky na základě Multivanu patří i úprava od nizozemského výrobce přestaveb Snoeks, která důmyslně kombinuje přepravu osob a nákladu.

Crafter je jedním z technicky nejmodernějších lehkých užitkových vozů ve své třídě. Nově vyvinutá řešení pro tuto modelovou řadu vystavují na veletrhu IAA Transportation 2022 nejrůznější výrobci přestaveb. Spektrum sahá od valníkových vozů přes promyšlená kurýrní vozidla až po minibus vhodný i do terénu. Navíc jsou na letošním veletrhu IAA ve velkém počtu zastoupeny nové dílenské vestavby. Výjimečným reprezentantem tohoto trendu je mobilní dílna pro servis elektrokol od německého výrobce Kögel/Flexmo, který u přestavby pamatoval na všechno včetně požární ochrany. Z portfolia značky Volkswagen Užitkové vozy jsou v Hannoveru zastoupeny rovněž modelové řady Caddy a T6.1 i oblíbené kempovací vozy.

Pro zástupce médií začal veletrh IAA Transportation 2022 v pondělí 19. září prvním novinářským dnem. Od 20. do 25. září budou brány výstaviště v Hannoveru otevřeny pro všechny návštěvníky.

Značka Volkswagen Užitkové vozy:

"We transport success, freedom and future." Značka Volkswagen Užitkové vozy jako vedoucí výrobce lehkých užitkových vozů zásadním a trvale udržitelným způsobem utváří přepravu zboží i osob a poskytování služeb. Naše vozidla přepravují stavební dělníky, rodiny a dobrodruhy, pečivo, balíky nebo surfovací prkna. Každý den pomáhají bezpočtu lidí na celém světě odvádět dobrou práci, slouží jako mobilní servisní dílny a dopravují lékaře záchranné služby a policisty na místo nasazení. Celkem 24 000 zaměstnanců vyrábí v závodech Hannover (D), Poznań (PL), Września (PL) a Pacheco (ARG) modelové řady Transporter, Caddy, Crafter a Amarok a od roku 2022 k nim přibude ID. BUZZ - výhradně elektricky poháněná verze naší ikony, modelu Bulli. Volkswagen Užitkové vozy je navíc v koncernu Volkswagen vůdčí značkou pro autonomní jízdu a poskytování mobility a přepravy jako služby (MaaS - Mobility as a Service; TaaS - Transport as a Service) - tedy oblasti, v nichž utváříme mobilitu budoucnosti. Tak udržujeme v pohybu celou společnost a plníme její požadavky na čistou, inteligentní a trvale udržitelnou mobilitu. Volkswagen Užitkové vozy tím naplňuje motto své značky: Přepravujeme úspěch, svobodu a budoucnost.

Informace o všech aspektech značky Volkswagen Užitkové vozy a výrobního závodu v Hannoveru naleznete na:

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/volkswagen-commercial-vehicles
Twitter: http://twitter.com/VWCV_official
YouTube: https://www.youtube.com/c/vwnutzfahrzeuge/featured
Facebook: https://www.facebook.com/VolkswagenNutzfahrzeugeMeinWerk
Podcast "wetransportsuccess": https://www.radio.de/p/wetransportsuccess

Porsche Česká republika s.r.o.

Kontakt: Lenka Vaňková
Telefon: +420 775 013 338
E-Mail: lenka.vankova(kwfat)porsche.co(kwfdot)cz

www.vw-uzitkove.cz 
www.facebook.com/VolkswagenUzitkoveVozy 
www.vwn-presse.de 

Jejda!
Zdá se, že váš prohlížeč není aktuální. Možná náš web nefunguje optimálně. Většina prohlížečů (ale ne MS Internet Explorer 11 a starší) stále funguje dobře.

Doporučujeme aktualizovat webový prohlížeč!
Nejnovější verze může zajistit dobrý zážitek kdekoli na internetu.

Děkuji za vaši návštěvu a bavte se,
Váš tým Volkswagen