Menu
Zavřít

22.1.2024 California 6.1 je „Kempovacím vozem roku 2024“

Značka Volkswagen Užitkové vozy získala s modelem California po roce 2023 a po hattricku z let 2017, 2018 a 2019 znovu ocenění „Kempovací vůz roku“. Kompaktní kempovací ikona je velmi oblíbená nejen u čtenářů, ale i u zákazníků. Jen v uplynulém roce bylo v Hannoveru vyrobeno 26 352 vozů California. Na stupních vítězů skončila také Grand California na základě modelu Crafter – zajistila si třetí místo v kategorii „Kempovací vůz s integrovanou koupelnou“. Zástupci časopisů „promobil“ a „Caravaning“ předali ocenění v sobotu večer v rámci veletrhu CMT ve Stuttgartu.

Hlasování v anketě "Kempovací vůz roku 2024" se zúčastnilo více než 21 000 čtenářů časopisů "promobil" a "Caravaning". Ve třídě "Kompaktní kempovací vozy" dalo hlas modelu California 6.1 celkem 23 procent všech účastníků, což je ještě více než v uplynulém roce. Pro model Grand California hlasovalo 15,9 procenta čtenářů a umístil se tak na třetím místě v kategorii "Kempovací vozy s integrovanou koupelnou".

California 6.1 (cena od 1 574 361 Kč s DPH) je perfektní kombinací MPV a kempovacího vozu. S vnější výškou necelých 2,0 metru může vjet do většiny parkovacích budov a garáží. California 6.1 se na českém trhu dodává ve dvou výbavových liniích: Beach a Ocean (obě varianty jsou k dispozici také s oblíbeným paketem Edition). V závislosti na verzi a výbavě nabízí až sedm sedadel, a je tak ideálním partnerem dobrodruhů i vícečlenných rodin. Tento Bulli se díky výklopné střeše dodávané sériově pro všechny varianty a dvěma spacím zónám (nahoře a dole) navíc promění během několika sekund z MPV v kempovací vůz, a nabízí tak to nejlepší z obou světů. A stejně to vidí i zákazníci značky Volkswagen Užitkové vozy. V roce 2023 bylo totiž v montážním závodě Hannover Limmer vyrobeno 26 352 vozů California, což je historicky nejvyšší počet.

Grand California (cena od 1 871 725 Kč s DPH) je designové apartmá na kolech. Tento vůz je s vnější délkou 6,0 metru, resp. 6,8 metru stále ještě dost kompaktní i pro cestování na nejkrásnější parkovací místa. Cestující nebudou v interiéru vybaveném jako hotelový salonek postrádat z hlediska komfortu vůbec nic. Kompresorovou chladičku, která nabízí dostatek prostoru pro chlazené nápoje, lze otevřít jak zevnitř, tak zvenku, zatímco v mrazicí přihrádce je kdykoli po ruce osvěžující zmrzlina. V kombinaci se solární elektrárnou je zajištěna soběstačnost - tedy kempování bez externího zdroje energie.

Značka Volkswagen Užitkové vozy:

"We transport success, freedom and future." Značka Volkswagen Užitkové vozy jako přední výrobce lehkých užitkových vozů zásadním a trvale udržitelným způsobem utváří přepravu zboží i osob a poskytování služeb. Naše vozidla přepravují stavební dělníky, rodiny a dobrodruhy, pečivo, balíky nebo surfovací prkna. Každý den pomáhají bezpočtu lidí na celém světě
odvádět dobrou práci, slouží jako mobilní servisní dílny a dopravují lékaře záchranné služby a policisty na místo nasazení. Celkem 24 000 zaměstnanců vyrábí v závodech Hannover (D), Poznań (PL), Września (PL) a Pacheco (ARG) vozy modelové řady Transporter, Caddy, Crafter a Amarok a ID. BUZZ - výhradně elektricky poháněné verze naší ikony, modelu Bulli. Volkswagen Užitkové vozy je navíc v koncernu Volkswagen vůdčí značkou pro autonomní jízdu a poskytování mobility a přepravy jako služby (MaaS - Mobility as a Service; TaaS - Transport as a Service) - tedy oblasti, v nichž utváříme mobilitu budoucnosti. Tak udržujeme v pohybu celou společnost a plníme její požadavky na čistou, inteligentní a trvale udržitelnou mobilitu. Volkswagen Užitkové vozy tím naplňuje motto své značky: Přepravujeme úspěch, svobodu a budoucnost.

Informace o všech aspektech značky Volkswagen Užitkové vozy a výrobního závodu v Hannoveru naleznete na:

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/volkswagen-commercial-vehicles
Twitter: http://twitter.com/VWCV_official
YouTube: https://www.youtube.com/c/vwnutzfahrzeuge/featured
Facebook: https://www.facebook.com/VolkswagenNutzfahrzeugeMeinWerk
Podcast "wetransportsuccess": https://www.radio.de/p/wetransportsuccess

Porsche Česká republika je největším importérem osobních a užitkových vozidel do České republiky. Na českém trhu zastupuje značky Volkswagen osobní vozy, Audi, SEAT, CUPRA a Volkswagen Užitkové vozy, včetně programu prodeje prověřených použitých vozů Das WeltAuto. S projektem nabíjecí infrastruktury MOON společnost vstoupila v roce 2020 do nové éry trvale udržitelné osobní mobility založené na elektrických pohonech a digitalizaci.

 

Jejda!
Zdá se, že váš prohlížeč není aktuální. Možná náš web nefunguje optimálně. Většina prohlížečů (ale ne MS Internet Explorer 11 a starší) stále funguje dobře.

Doporučujeme aktualizovat webový prohlížeč!
Nejnovější verze může zajistit dobrý zážitek kdekoli na internetu.

Děkuji za vaši návštěvu a bavte se,
Váš tým Volkswagen