Menu
Zavřít

12.12.2023 Nová generace modelu Transporter doplní nabídku lehkých užitkových vozů VW

Značka Volkswagen Užitkové vozy završuje transformaci produktové nabídky lehkých užitkových vozů. Od tohoto okamžiku bude pozornost konzistentně zaměřena na motto „ideální lehký užitkový vůz pro každého“. Všechno začalo v roce 1949 modelem Transporter T1, automobilem pro všechny. Model T1 dosáhl jako Transporter, Samba Bus a kempovací MPV globálního úspěchu. Od té doby následovalo dalších pět generací. Jediná platforma poskytla základ pro všechny varianty. Pak přišla éra elektrické mobility vyžadující změnu paradigmatu a zároveň i transformaci nabídky lehkých užitkových vozů značky Volkswagen. Z jednoho koncepčně univerzálního vozu se postupně staly tři: Transporter, Multivan a ID. Buzz. V roce 2021 tento proces odstartoval nový Multivan – MPV koncipované pro volný čas i podnikání a poprvé nabízené s plug-in hybridním pohonem. V roce 2022 následovaly ikony elektromobility, modely ID. Buzz a ID. Buzz Cargo (s užitečnou hmotností 638 kg). Nyní začíná odpočítávání do premiéry třetího pilíře nabídky lehkých užitkových vozů značky: modelu Transporter a jeho varianty Caravelle pro přepravu osob. Tyto modely nabídnou nejmodernější pohony a asistenční systémy spolu s užitečnou hmotností přesahující hranici jedné tuny.

Nástroje pro profesionály: "S naším novým modelem Transporter jsme vyvinuli nejmodernější nástroje pro profesionály. Společně s modely Multivan a ID. Buzz budeme schopni nabídnout produktovou řadu lehkých užitkových vozů, která je precizně přizpůsobena požadavkům všech našich zákazníků," říká Lars Krause, člen představenstva značky Volkswagen Užitkové vozy odpovědný za prodej a marketing. 

Nové portfolio lehkých užitkových vozů VW: Produktová řada kompletně nově vyvinutých variant modelů Transporter a Caravelle bude rozsáhlá. Portfolio bude zahrnovat skříňové vozy s dvěma různými délkami a výškami karoserie, Kombi, valníky s dvojkabinou a Caravelle. Uvedené karosářské varianty bude možné kombinovat s nejmodernějšími přeplňovanými vznětovými motory (TDI), plug-in hybridním pohonem (eHybrid) a zcela elektrickými pohony (e-Transporter a e-Caravelle). Výsledkem systematického rozdělení produktové řady T a s tím spojeného samostatného vývoje vozidel pro různé účely a cílové skupiny je nyní nový Transporter, který posouvá kvality a možnosti lehkých užitkových vozů na ještě vyšší úroveň než dosud.

Evoluce lehkých užitkových vozů značky Volkswagen: Když byl model T1 v listopadu 1949 představen novinářům, nedokázal si nikdo představit, že by se z tohoto nového kompaktního lehkého užitkového vozu mohla jednoho dne stát rodina výjimečných modelů tvořená třemi produktovými liniemi a bezpočtem variant. Ale přesně to se stalo. Nyní nabídka zahrnuje model Multivan (se dvěma délkami karoserie a až pěti vyjímatelnými samostatnými sedadly vzadu), který je nejen perfektním všestranným automobilem pro volný čas i podnikání či přepravu osob, ale také vytvoří v budoucnu základ pro novou generaci ikonického kempovacího modelu California. Zákazníci mají na výběr také plně elektrické modely ID. Buzz. Pro rodinné cestování jako MPV, ve verzi Cargo jako ideální vůz pro městskou rozvážkovou dopravu poskytuje živnostníkům elektromobilovou alternativu. V roce 2024 bude navíc na trhy v Evropě a Severní Americe uvedena nejnovější verze modelu ID. Buzz pro přepravu osob s prodlouženým rozvorem a větší sadou akumulátorů. Transformaci nabídky lehkých užitkových vozů završí nové modely Transporter a Caravelle jako třetí nová produktová řada. Od roku 2024 navážou nové všestranně zaměřené modely na úspěšný příběh svých legendárních předchůdců. Předprodej nového modelu Transporter zahajuje v Německu v závěru roku 2023. Volkswagen proto již zanedlouho zveřejní přesné specifikace nového modelu Transporter. V České republice je spuštění předprodeje plánováno v první polovině roku 2024.

Značka Volkswagen Užitkové vozy:

"We transport success, freedom and future." Značka Volkswagen Užitkové vozy jako přední výrobce lehkých užitkových vozů zásadním a trvale udržitelným způsobem utváří přepravu zboží i osob a poskytování služeb. Naše vozidla přepravují stavební dělníky, rodiny a dobrodruhy, pečivo, balíky nebo surfovací prkna. Každý den pomáhají bezpočtu lidí na celém světě
odvádět dobrou práci, slouží jako mobilní servisní dílny a dopravují lékaře záchranné služby a policisty na místo nasazení. Celkem 24 000 zaměstnanců vyrábí v závodech Hannover (D), Poznań (PL), Września (PL) a Pacheco (ARG) vozy modelové řady Transporter, Caddy, Crafter a Amarok a ID. BUZZ - výhradně elektricky poháněné verze naší ikony, modelu Bulli. Volkswagen Užitkové vozy je navíc v koncernu Volkswagen vůdčí značkou pro autonomní jízdu a poskytování mobility a přepravy jako služby (MaaS - Mobility as a Service; TaaS - Transport as a Service) - tedy oblasti, v nichž utváříme mobilitu budoucnosti. Tak udržujeme v pohybu celou společnost a plníme její požadavky na čistou, inteligentní a trvale udržitelnou mobilitu. Volkswagen Užitkové vozy tím naplňuje motto své značky: Přepravujeme úspěch, svobodu a budoucnost.

Informace o všech aspektech značky Volkswagen Užitkové vozy a výrobního závodu v Hannoveru naleznete na:

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/volkswagen-commercial-vehicles
Twitter: http://twitter.com/VWCV_official
YouTube: https://www.youtube.com/c/vwnutzfahrzeuge/featured
Facebook: https://www.facebook.com/VolkswagenNutzfahrzeugeMeinWerk
Podcast "wetransportsuccess": https://www.radio.de/p/wetransportsuccess

Porsche Česká republika je největším importérem osobních a užitkových vozidel do České republiky. Na českém trhu zastupuje značky Volkswagen osobní vozy, Audi, SEAT, CUPRA a Volkswagen Užitkové vozy, včetně programu prodeje prověřených použitých vozů Das WeltAuto. S projektem nabíjecí infrastruktury MOON společnost vstoupila v roce 2020 do nové éry trvale udržitelné osobní mobility založené na elektrických pohonech a digitalizaci.

 

Jejda!
Zdá se, že váš prohlížeč není aktuální. Možná náš web nefunguje optimálně. Většina prohlížečů (ale ne MS Internet Explorer 11 a starší) stále funguje dobře.

Doporučujeme aktualizovat webový prohlížeč!
Nejnovější verze může zajistit dobrý zážitek kdekoli na internetu.

Děkuji za vaši návštěvu a bavte se,
Váš tým Volkswagen