Menu
Zavřít

23.11.2023 Pick-up roku: „Hattrick“ pro nový Amarok

To je Amarok: Na veletrhu logistiky a přepravy Solutrans 2023 v Lyonu bylo předáno mimořádné ocenění IPUA (International Pick-up Award) pro pick-upy, které je udělováno jen každé dva až tři roky. Vítězem se stal nový Amarok od značky Volkswagen Užitkové vozy. Znovu! Tento pick-up si totiž toto prestižní ocenění vysloužil již potřetí. Poprvé v roce 2011 (pro roky 2012 a 2013) a pak v roce 2017 (pro roky 2018 a 2019). Tentokrát sdílí Amarok první místo se svým kooperačním partnerem, značkou Ford, a jeho modelem Ranger – pro roky 2024 a 2025.

Nový Amarok od značky Volkswagen Užitkové vozy slaví "hattrick", protože od poroty tvořené novináři se zaměřením na užitkové automobily získal již potřetí ocenění "International Pick-up Award". Nový model, vytvořený ve spolupráci s partnerskou značkou Ford a nabízený na prvních trzích od konce roku 2022, přesvědčil dvacetičlennou mezinárodní porotu při letošních testovacích jízdách, které se uskutečnily v říjnu v pevninské části Řecka. 

"V rámci skupinových testů IPUA 2023, které proběhly minulý měsíc v Řecku, dokázal nový Amarok přesvědčit. Přestože se jedná o kooperační projekt, podařilo se týmu designérů značky Volkswagen Užitkové vozy zachovat charakteristické designové prvky a typické jízdní vlastnosti. To ocení také zákazníci," vysvětluje Jarlath Sweeney, prezident a předseda porot IVOTY a IPUA a motoristický novinář z Irska. "Nejnovější generace modelu Amarok zazářila i v sedmém ročníku skupinového testu IPUA a po vítězstvích předchůdců v letech 2011 a - s tehdy modernizovanou verzí - 2017 obsadila znovu nejvyšší místo na stupních vítězů," dodává Sweeney. Amarok tak v příslušné nejnovější verzi vždy zvítězil - v prvním, čtvrtém a nyní i v sedmém testu pick-upů, který pořádala mezinárodní porota ankety IPUA 2023.

"Amarok je pick-upem, který podává spolehlivé výkony jak na silnicích, tak i mimo zpevněné cesty. O tom se porota přesvědčila na vlastní kůži. Ostatně ocenění 'International Pick-up Award' pro roky 2024 a 2025 je pro Amarok již třetím triumfem za pouhých 14 let výroby. Tato důvěra je poctou pro celý tým značky Volkswagen Užitkové vozy. Děkujeme!" uvedl Karl Bernqvist, člen představenstva značky Volkswagen Užitkové vozy odpovědný za nákup, při předávání ocenění v Lyonu. Na galavečer veletrhu Solutrans bylo pozváno 600 hostů. 

V roce 2023 lze nový pick-up objednávat již na většině trhů a po silnicích - a v případě potřeby samozřejmě také mimo ně - jezdí již v mnoha exemplářích. Poptávka po modelu Amarok ve fázi zvyšování výrobních kapacit zčásti převyšuje nabídku. Na některých trzích je Amarok, resp. některé jeho varianty, pro rok 2023 již vyprodán. Nový Amarok je vyráběn výhradně v závodě Silverton v Jižní Africe. 

Volkswagen Užitkové vozy dováží nový pick-up do Německa a Evropy v pěti stupních výbavy se čtyřmi kombinacemi vznětových motorů TDI a převodovek. Na ostatních trzích mimo Evropu jsou navíc k dispozici také verze SingleCab (jednokabina), zážehové motory i menší vznětové motory. 

V závislosti na stupni výbavy je nový Amarok vybaven více než 25 asistenčními systémy, infotainmentem s displejem s úhlopříčkou až 12,3 palce, prakticky zaměřenou kombinací digitálních a analogových ovládacích prvků a velmi kvalitními materiály, které vytvářejí prémiovou atmosféru. Nový Amarok zvládne v práci i ve volném čase jakýkoli myslitelný úkol díky užitečné hmotnosti až 1,19 tuny, nejvyšší přípustné hmotnosti brzděného přívěsu až 3,5 tuny, a ještě lépe promyšlené otevřené nákladové ploše.

Nový Amarok je nabízen s pěti stupni výbavy: "Amarok", "Life" a "Style", které doplňují dvě vrcholné verze "PanAmericana" (offroadový styl) a "Aventura" (exkluzivní styl). V Evropě je nový Amarok koncipován jako čtyřdveřový pick-up s dvojkabinou. Nový Amarok je s vnější délkou 5350 mm o téměř deset centimetrů delší než předchůdce. Rozvor náprav 3270 mm znamená nárůst dokonce o 173 mm, což umožnilo vytvořit ve dvojkabině více prostoru. 

Jízdu v terénu výrazně zjednodušuje vyspělá technika ve spojení s novou výbavou, která zahrnuje velký počet asistenčních systémů a 360° kamerový systém. Amarok se navíc může pochlubit brodivostí 80 cm, oproti 50 cm předchůdce. K vynikajícím terénním vlastnostem přispívají v neposlední řadě také kratší převisy karoserie a výkonné motory. 

Zákazníci mají na výběr turbodiesely 2,0 litru s výkonem 125 kW nebo 151 kW a vznětový šestiválec 3,0 litru o výkonu 177 kW. V závislosti na stupni výbavy je pro nový Amarok připravena šestistupňová manuální převodovka nebo desetistupňová automatická převodovka. Řadové a vidlicové motory TDI poskytují maximální točivý moment v rozsahu od 405 do 600 N.m. Všechny verze jsou sériově vybaveny pohonem všech kol 4MOTION, který je připojitelný, a to buď ve standardní (2H, 4H, 4L), nebo rozšířené variantě (4A, 2H, 4H, 4L). Tyto vrcholné verze nabízejí prostřednictvím vícelamelové mezinápravové spojky automatické variabilní rozdělování točivého momentu mezi přední a zadní nápravu. Nový Amarok tak disponuje dostatečnou hnací sílou pro jízdu s těžkým přívěsem nebo v těžkém lesním terénu či na staveništi. 

Základní verze nového modelu Amarok je v České republice nabízena za ceny od 911 482 Kč bez DPH (1 102 893 Kč včetně DPH). Suverénní partner pro každodenní provoz je sériově vybaven mimo jiné LED světlomety, multifunkčním volantem, rozpoznáváním dopravních značek, informačním a zábavním systémem s 10" displejem, parkovacími senzory vzadu s funkcí brzdění při manévrování a zpětnou kamerou.

Značka Volkswagen Užitkové vozy:

"We transport success, freedom and future." Značka Volkswagen Užitkové vozy jako přední výrobce lehkých užitkových vozů zásadním a trvale udržitelným způsobem utváří přepravu zboží i osob a poskytování služeb. Naše vozidla přepravují stavební dělníky, rodiny a dobrodruhy, pečivo, balíky nebo surfovací prkna. Každý den pomáhají bezpočtu lidí na celém světě
odvádět dobrou práci, slouží jako mobilní servisní dílny a dopravují lékaře záchranné služby a policisty na místo nasazení. Celkem 24 000 zaměstnanců vyrábí v závodech Hannover (D), Poznań (PL), Września (PL) a Pacheco (ARG) vozy modelové řady Transporter, Caddy, Crafter a Amarok a ID. BUZZ - výhradně elektricky poháněné verze naší ikony, modelu Bulli. Volkswagen Užitkové vozy je navíc v koncernu Volkswagen vůdčí značkou pro autonomní jízdu a poskytování mobility a přepravy jako služby (MaaS - Mobility as a Service; TaaS - Transport as a Service) - tedy oblasti, v nichž utváříme mobilitu budoucnosti. Tak udržujeme v pohybu celou společnost a plníme její požadavky na čistou, inteligentní a trvale udržitelnou mobilitu. Volkswagen Užitkové vozy tím naplňuje motto své značky: Přepravujeme úspěch, svobodu a budoucnost.

Informace o všech aspektech značky Volkswagen Užitkové vozy a výrobního závodu v Hannoveru naleznete na:

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/volkswagen-commercial-vehicles
Twitter: http://twitter.com/VWCV_official
YouTube: https://www.youtube.com/c/vwnutzfahrzeuge/featured
Facebook: https://www.facebook.com/VolkswagenNutzfahrzeugeMeinWerk
Podcast "wetransportsuccess": https://www.radio.de/p/wetransportsuccess

Porsche Česká republika je největším importérem osobních a užitkových vozidel do České republiky. Na českém trhu zastupuje značky Volkswagen osobní vozy, Audi, SEAT, CUPRA a Volkswagen Užitkové vozy, včetně programu prodeje prověřených použitých vozů Das WeltAuto. S projektem nabíjecí infrastruktury MOON společnost vstoupila v roce 2020 do nové éry trvale udržitelné osobní mobility založené na elektrických pohonech a digitalizaci.

 

Jejda!
Zdá se, že váš prohlížeč není aktuální. Možná náš web nefunguje optimálně. Většina prohlížečů (ale ne MS Internet Explorer 11 a starší) stále funguje dobře.

Doporučujeme aktualizovat webový prohlížeč!
Nejnovější verze může zajistit dobrý zážitek kdekoli na internetu.

Děkuji za vaši návštěvu a bavte se,
Váš tým Volkswagen