Menu
Zavřít

13.7.2023 200 000krát dovolená z Hannoveru: Bestseller Volkswagen California slaví výrobní jubileum

Svoboda „Made in Hannover“: Ve středu 12. července 2023 sjel z montážní linky výrobního závodu Hannover-Limmer 200 000. vůz California. Kempovací vůz na základě modelu Transporter je od roku 2004 nejúspěšnějším modelem ve své kategorii na světě – Volkswagen Užitkové vozy a Volkswagen Group Services oslavily jubileum s 600 zaměstnanci. V uplynulém roce bylo zákazníkům dodáno 21 600 vozů California 6.1, což je o 14,9 procenta více než před koronavirovou pandemií v roce 2019. California je tak bezesporu lídrem na trhu kempovacích vozů odvozených ze skříňových vozidel.

200 000. v Hannoveru vyrobeným vozidlem je California 6.1 "Ocean" (2.0 TDI, 150 kW) s pohonem všech kol 4MOTION a 7stupňovou převodovkou DSG, dvoubarevně lakovanou karoserií v odstínech stříbrná Reflex/červená Fortana, kuchyňským a skříňovým modulem a elektricky výsuvnou střechou s červenými skládacími stěnami opatřenými třemi okny. 

"California je již 35 let opravdovým úspěchem," říká Josef Baumert, člen představenstva značky Volkswagen Užitkové vozy, odpovědný za výrobu a logistiku. "Dvě stě tisíc vozů, to je také 200 000 zákazníků, kteří objevují svět za volantem vozů California 'Made in Hannover'. Tento výjimečný výsledek je úspěchem především našich zaměstnanců, kteří svým know-how a intenzivním pracovním nasazením vyrábějí každý den v hlavním závodě Stöcken a v montážním závodě pro kempovací vozy zřejmě nejúspěšnější kempovací automobil na světě."

Kempovací vůz značky Volkswagen Užitkové vozy zajišťuje pracovní místa 

Nástupce modelu California 6.1 bude od roku 2024 dodáván zákazníkům rovněž z Hannoveru. Jeho výroba bude probíhat na stejném principu jako u aktuálního modelu. Výchozí vozidlo bude vyráběno v hlavním závodě Hannover-Stöcken, ze kterého již vyjede s nezbytnými otvory v karoserii pro střechu, okna a přípojky. Následně budoucí kempovací vůz California vybaví podle přání zákazníka odborníci na montážní lince vzdálené osm kilometrů. Tento montážní závod provozuje společnost Volkswagen Group Services. 

Z 20 na 150 vozidel: Nepřetržité zvyšování produktivity 

Ohlédnutí do minulosti sahá až do roku 1988, kdy byla na trh uvedena první generace modelu Volkswagen California - zpočátku na základě třetí generace modelové řady T (vzniklo 22 000 vozidel). Do roku 2004 byl kempovací vůz vyráběn u specializované společnosti Westfalia (na základě modelu T4 bylo dodáno 39 000 vozů). Od přechodu na pátou generaci modelové řady T vyrábí Volkswagen Užitkové vozy kempovací vozy ve vlastní režii. V hannoverské čtvrti Limmer byla na ploše 7 500 metrů čtverečních vybudována hala pro montáž kempovacích vozů. Zpočátku produkovalo 35 zaměstnanců 20 vozů denně. V průběhu let se produktivita nepřetržitě zvyšovala. V roce 2017 bylo vyrobeno 15 150 vozů California, o rok později oslavovali v Limmeru 100 000. vyrobený vůz California. Dnes, o pouhých pět let později, je to již 200 000 vozů. V současnosti vyrábí 600 zaměstnanců až 150 vozidel denně ve třech směnách. 

Hartmut Rickel, mluvčí představenstva společnosti Volkswagen Group Services, k tomu říká: "Výroba vozů California v Limmeru má za sebou opravdu pozoruhodný vývoj, což lze doložit i čísly: V roce 2004, kdy byla zahájena výroba, sjelo z montážní linky 2 104 vozů, v letošním roce plánuje tým společnosti Volkswagen Group Services vyrobit 31 000 vozů. Na tento nárůst i na průběžné modernizace pro zajištění budoucích perspektiv výrobního závodu Hannover jsme nesmírně hrdí. A za to bych chtěl jménem vedení podniku našim zaměstnancům poděkovat. Bez nich by toto zvyšování nebylo možné." 

Tanja Huremovicová, místopředsedkyně podnikové rady společnosti Volkswagen Užitkové vozy, k tomu dodává: "Skutečnost, že se model California v Limmeru vyrábí již téměř 20 let, je výsledkem společného rozhodnutí managementu a podnikové rady o tom, že vozy California nebude již vyrábět Westfalia, ale budou vznikat v Hannoveru. Dnes se ukazuje, jak správné to bylo rozhodnutí. A v budoucnosti bude tento úspěšný příběh pokračovat s vozy California na základě modelu Multivan, jak bylo na základě naší iniciativy ujednáno v podnikové smlouvě. Tento produkt je vývěsním štítem naší značky. Můj velký dík proto patří lidem, kteří posílají naše vozy California na silnice!" 

Výroba modelu California v závodě Hannover-Limmer: 

Hannover-Limmer vyrábí vozy California již od roku 2004. Výstavba tohoto montážního závodu byla zahájena již v roce 2003. V prvním roce výroby sjelo z montážní linky 2104 vozidel za přispění 35 zaměstnanců společnosti Volkswagen Group Services. Montážní závod se v průběhu let rozrůstal a modernizoval. Do konce letošního roku opustí jeho haly 31 000 vozů. V současnosti pracuje ve výrobě 600 zaměstnanců ve třech směnách. Vyráběny byly dosud modely T5 až T6.1. V létě příštího roku (po závodní dovolené) bude zahájena výroba nové generace modelu California. 

Společnost Volkswagen Group Services GmbH 

Společnost Volkswagen Group Services GmbH podporuje širokým spektrem služeb pro automobilový průmysl hlavní oblasti podnikání Volkswagenu a dalších značek a společností koncernu Volkswagen podél celého řetězce tvorby přidané hodnoty. Společnost se zabývá především technikou, logistikou, službami pro obchodní operace, konzultačními službami a službami pro obchod i správu. Hlavním sídlem společnosti je Wolfsburg. Ve dvanácti německých a sedmi mezinárodních provozovnách pracuje v současnosti 12 800 zaměstnanců.

Značka Volkswagen Užitkové vozy:

"We transport success, freedom and future." Značka Volkswagen Užitkové vozy jako přední výrobce lehkých užitkových vozů zásadním a trvale udržitelným způsobem utváří přepravu zboží i osob a poskytování služeb. Naše vozidla přepravují stavební dělníky, rodiny a dobrodruhy, pečivo, balíky nebo surfovací prkna. Každý den pomáhají bezpočtu lidí na celém světě
odvádět dobrou práci, slouží jako mobilní servisní dílny a dopravují lékaře záchranné služby a policisty na místo nasazení. Celkem 24 000 zaměstnanců vyrábí v závodech Hannover (D), Poznań (PL), Września (PL) a Pacheco (ARG) vozy modelové řady Transporter, Caddy, Crafter a Amarok a ID. BUZZ - výhradně elektricky poháněné verze naší ikony, modelu Bulli. Volkswagen Užitkové vozy je navíc v koncernu Volkswagen vůdčí značkou pro autonomní jízdu a poskytování mobility a přepravy jako služby (MaaS - Mobility as a Service; TaaS - Transport as a Service) - tedy oblasti, v nichž utváříme mobilitu budoucnosti. Tak udržujeme v pohybu celou společnost a plníme její požadavky na čistou, inteligentní a trvale udržitelnou mobilitu. Volkswagen Užitkové vozy tím naplňuje motto své značky: Přepravujeme úspěch, svobodu a budoucnost.

Informace o všech aspektech značky Volkswagen Užitkové vozy a výrobního závodu v Hannoveru naleznete na:

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/volkswagen-commercial-vehicles
Twitter: http://twitter.com/VWCV_official
YouTube: https://www.youtube.com/c/vwnutzfahrzeuge/featured
Facebook: https://www.facebook.com/VolkswagenNutzfahrzeugeMeinWerk
Podcast "wetransportsuccess": https://www.radio.de/p/wetransportsuccess

Porsche Česká republika je největším importérem osobních a užitkových vozidel do České republiky. Na českém trhu zastupuje značky Volkswagen osobní vozy, Audi, SEAT, CUPRA a Volkswagen Užitkové vozy, včetně programu prodeje prověřených použitých vozů Das WeltAuto. S projektem nabíjecí infrastruktury MOON společnost vstoupila v roce 2020 do nové éry trvale udržitelné osobní mobility založené na elektrických pohonech a digitalizaci.

 

Jejda!
Zdá se, že váš prohlížeč není aktuální. Možná náš web nefunguje optimálně. Většina prohlížečů (ale ne MS Internet Explorer 11 a starší) stále funguje dobře.

Doporučujeme aktualizovat webový prohlížeč!
Nejnovější verze může zajistit dobrý zážitek kdekoli na internetu.

Děkuji za vaši návštěvu a bavte se,
Váš tým Volkswagen